Popularne

Artykuł

Architektura

Wskazówki, jak zorganizować wielofunkcyjny pokój w twoim mieszkaniu

Wskazówki, jak zorganizować wielofunkcyjny pokój w twoim mieszkaniu

Twój pokój wielofunkcyjny może być przeznaczony do pracy w godzinach nadliczbowych jako pokój rzemieślniczy, biblioteka, biuro, salon, pokój gościnny… i wszystko, co możesz sobie wyobrazić.

W jaki sposób można zorganizować wszystkie te różne zajęcia tak, aby nie zgubić się w innych? Tajemnicą jest porządek, a my pokażemy, jak to osiągnąć z tymi wskazówkami, aby zorganizować przestrzeń dla wszystkich przedsięwzięć domu.

Magazynowanie.

Bez względu na to, do jakich funkcji chcesz użyć swojego pokoju wielofunkcyjnego, kluczem jest znalezienie mebli, które można schować atrakcyjnie aż do momentu, gdy będą potrzebne. Odpowiednia przestrzeń magazynowa umożliwia łatwy dostęp do materiałów eksploatacyjnych i akcesoriów potrzebnych do każdego rodzaju działalności.

Skrzynie z koszami, łóżka z magazynem i półki wokół obwodu pokoju (blisko sufitu) mogą zapewnić całoroczne przechowywanie wielu rzeczy w pokoju wielofunkcyjnym, pozwalając zorganizować centrum aktywności apartamentu w uporządkowany pokoju.

Stół wielofunkcyjny.

Solidny stół z miejscem na szafkę pod nim może stać się Twoim biurkiem, stołem rzemieślniczym, powierzchnią do szycia i centrum wszystko w jednym. Jako wielozadaniową i łatwą do ukrycia przestrzeń roboczą, można nawet użyć do malowanego kawałka drewna zawieszonego pomiędzy dwiema krótkimi szafkami.

W przypadku centrum pakowania wystarczy zainstalować (za zgodą wynajmującego) uchwyt i szpulę na ścianie, na szerokości umożliwiającej przytrzymanie rolki papieru. To samo można zrobić w przypadku zwoju papieru rzeźniczego (zawieszonego blisko powierzchni stołu), aby mieć łatwy dostęp do papieru do celów rzemieślniczych i rysunkowych.

Używaj szafy.

Jeśli szafa w pokoju wielofunkcyjnym po prostu trzyma jakieś zbłąkane ubrania lub pudełka, tracisz na najlepszej nieruchomości. Szafę można przekształcić w przestrzeń z zasilaczem.

Rozważ jej zbudowanie lub spróbuj stworzyć bardziej oszczędną wersję dla majsterkowicza.

Dla majsterkowania, możesz umieścić szafki, regały na książki, dodatkowe półki lub system magazynowy wewnątrz szafy. Możesz zakupić oszczędzającą miejsce szafę na ubrania gościnne i dodatkowe schowki w pokoju.
Jeśli znaleźli Państwo miejsce na przechowywanie wszystkich swoich rzeczy w inteligentnych meblach i na półkach w pokoju, mogą Państwo nawet wykorzystać swoją szafę jako multimedialny mózg w przestrzeni mieszkalnej, w której znajduje się bezprzewodowy system rozrywki.

Ukryj łóżko.

Jednym z największych mistrzów przestrzeni w pokoju wielofunkcyjnym (i zazwyczaj jedynym obiektem, który jest najtrudniejszy do wykonania wielozadaniowego) jest łóżko gościnne. Pamiętaj, że dla gości, nie musisz korzystać z tradycyjnego łóżka. Dużo lepiej wykorzystać miejsce na sofę, kanapę lub łóżko dzienne. Wszystkie trzy opcje zapewniają miejsca siedzące w ciągu dnia, a wygodne łóżko na okazje, gdy goście zatrzymują się na noc.

Zapewnienie wystarczającej ilości miejsca w apartamencie, aby zrobić wszystko, co chcesz, stanowi strategiczne wyzwanie. Dzięki planowaniu i odpowiednim meblom, Twój pokój może stać się wielofunkcyjnym sercem Twojego domu.

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Avatar
    Andrzej

    Ciekawe, w sumie to każdy pokój powinien mieć jedno przeznaczenie. Taki wielofunkcyjny pokój może być do niczego.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *