Popularne

Artykuł

Architektura

Zmaksymalizować oszczędność energii w twoim mieszkaniu poprzez zmianę aranżacji mebli.

Zmaksymalizować oszczędność energii w twoim mieszkaniu poprzez zmianę aranżacji mebli.

Ponieważ temperatury spadają każdego dnia, nadszedł czas, aby zacząć zastanawiać się nad tym, w jaki sposób chłodna zima wpływa na Twoje mieszkanie i finanse.

Znajdź mieszkanie.

Niestety, bez względu na to, co robisz, nie możesz całkowicie zabezpieczyć się przed utratą ciepła, ale jest kilka niezwykłych rzeczy, które możesz zrobić, aby zmaksymalizować oszczędność energii w zimie. Poprzez zmianę aranżacji mebli w Twoim mieszkaniu, możesz zmniejszyć zużycie energii i zobaczyć różnicę w rachunkach za media każdego miesiąca.

Zrób elektryczną prowadnicę.

Nie, nie mówimy o znanym na całym świecie ruchu tanecznym. Mówimy o energii, którą można zaoszczędzić, zatrzymując ciepło wytwarzane przez urządzenia elektryczne w swoim domu. Duża część ciepła wytwarzanego przez komputery, telewizory, sprzęt stereofoniczny i lampy może zostać utracona na zewnątrz, jeśli urządzenia te są umieszczone obok okna lub ściany zewnętrznej. Aby zaoszczędzić energię, najlepiej wykorzystać to dodatkowe ciepło, zawieszając telewizor LCD na ścianie wewnętrznej z dala od okna, a także odsuwając komputer, stereo i lampy od ścian zewnętrznych.

Ostatni projekt.

Może się wydawać, że dobrze jest umieścić krzesła i kanapy obok okien i drzwi, aby skorzystać z widoku, ale ten plan może się cofnąć w zimie, jak goście siedzący obok okna prawdopodobnie poczują zimny przeciąg. Oznacza to, że można obrócić termostat wyżej niż to konieczne, aby zrekompensować nadmiar zimnych miejsc, gdy reszta mieszkania jest ogrzewana do komfortowej temperatury. Zimą należy więc zorganizować miejsce siedzące z dala od okien i drzwi, aby pozostały cieplejsze, unikając jednocześnie obracania termostatu do góry.

Kanały i otwory odpływowe.

Pamiętaj, gdzie umieścisz kanapę, łóżko, krzesło lub inne duże meble i upewnij się, że nie znajdują się one nad odpowietrznikiem grzewczym. Meble pochłaniają część ciepła, jednocześnie spowalniając przepływ ciepła do pomieszczenia lub całkowicie je blokując, co sprawia, że grzejnik ciężej pracuje, aby skompensować utratę ciepła, błąd, który zapłacisz na rachunku za energię elektryczną. Nawet źle umieszczony dywan może spowodować powolne działanie grzałki. To samo dotyczy kanałów powietrza powrotnego, które często znajdują się wysoko na ścianie. Upewnić się, że przewód powrotny nie jest zakryty regałem na książki lub obrazem.

Wyłączyć się.

Chociaż nie można kwestionować korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia płynących z naturalnego światła i ciepła słonecznego, w rzeczywistości lepiej jest trzymać zasłony zasunięte w mroźne, ponure zimowe dni. Pomoże to zatrzymać część ciepła w mieszkaniu, co oznacza, że nie będziesz musiał bardziej ogrzewać mieszkania.

Wystrój wnętrz.

Zaskoczyłbyś się, które artykuły gospodarstwa domowego mają wartość izolacyjną, aczkolwiek minimalną. Zawieszenie gobelinu na ścianie może pomóc zaoszczędzić energię, szczególnie jeśli znajduje się ona na ścianie zewnętrznej. Wysokie regały wypełnione książkami lub czasopismami, jeśli są umieszczone przy zewnętrznej ścianie, mogą zatrzymywać ciepło wewnątrz domu, jednocześnie zapobiegając przedostawaniu się zimna do środka. Nawet duże ramki do zdjęć mogą spowolnić przenoszenie ciepła przez ściany zewnętrzne, dzięki czemu zimą wzmocnisz swój wystrój, a zobaczysz oszczędność energii.

Następny

Zmaksymalizować oszczędność energii w twoim mieszkaniu poprzez zmianę aranżacji mebli.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *