Ponieważ temperatury spadają każdego dnia, nadszedł czas, aby zacząć zastanawiać się nad tym, w jaki sposób chłodna zima wpływa na Twoje mieszkanie i finanse.
Spis treści
Znajdź mieszkanie.
Niestety, bez względu na to, co robisz, nie możesz całkowicie zabezpieczyć się przed utratą ciepła, ale jest kilka niezwykłych rzeczy, które możesz zrobić, aby zmaksymalizować oszczędność energii w zimie. Poprzez zmianę aranżacji mebli w Twoim mieszkaniu, możesz zmniejszyć zużycie energii i zobaczyć różnicę w rachunkach za media każdego miesiąca.
Zrób elektryczną prowadnicę.
Nie, nie mówimy o znanym na całym świecie ruchu tanecznym. Mówimy o energii, którą można zaoszczędzić, zatrzymując ciepło wytwarzane przez urządzenia elektryczne w swoim domu. Duża część ciepła wytwarzanego przez komputery, telewizory, sprzęt stereofoniczny i lampy może zostać utracona na zewnątrz, jeśli urządzenia te są umieszczone obok okna lub ściany zewnętrznej. Aby zaoszczędzić energię, najlepiej wykorzystać to dodatkowe ciepło, zawieszając telewizor LCD na ścianie wewnętrznej z dala od okna, a także odsuwając komputer, stereo i lampy od ścian zewnętrznych.
Ostatni projekt.
Może się wydawać, że dobrze jest umieścić krzesła i kanapy obok okien i drzwi, aby skorzystać z widoku, ale ten plan może się cofnąć w zimie, jak goście siedzący obok okna prawdopodobnie poczują zimny przeciąg. Oznacza to, że można obrócić termostat wyżej niż to konieczne, aby zrekompensować nadmiar zimnych miejsc, gdy reszta mieszkania jest ogrzewana do komfortowej temperatury. Zimą należy więc zorganizować miejsce siedzące z dala od okien i drzwi, aby pozostały cieplejsze, unikając jednocześnie obracania termostatu do góry.
Kanały i otwory odpływowe.
Pamiętaj, gdzie umieścisz kanapę, łóżko, krzesło lub inne duże meble i upewnij się, że nie znajdują się one nad odpowietrznikiem grzewczym. Meble pochłaniają część ciepła, jednocześnie spowalniając przepływ ciepła do pomieszczenia lub całkowicie je blokując, co sprawia, że grzejnik ciężej pracuje, aby skompensować utratę ciepła, błąd, który zapłacisz na rachunku za energię elektryczną. Nawet źle umieszczony dywan może spowodować powolne działanie grzałki. To samo dotyczy kanałów powietrza powrotnego, które często znajdują się wysoko na ścianie. Upewnić się, że przewód powrotny nie jest zakryty regałem na książki lub obrazem.
Wyłączyć się.
Chociaż nie można kwestionować korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia płynących z naturalnego światła i ciepła słonecznego, w rzeczywistości lepiej jest trzymać zasłony zasunięte w mroźne, ponure zimowe dni. Pomoże to zatrzymać część ciepła w mieszkaniu, co oznacza, że nie będziesz musiał bardziej ogrzewać mieszkania.
Wystrój wnętrz.
Zaskoczyłbyś się, które artykuły gospodarstwa domowego mają wartość izolacyjną, aczkolwiek minimalną. Zawieszenie gobelinu na ścianie może pomóc zaoszczędzić energię, szczególnie jeśli znajduje się ona na ścianie zewnętrznej. Wysokie regały wypełnione książkami lub czasopismami, jeśli są umieszczone przy zewnętrznej ścianie, mogą zatrzymywać ciepło wewnątrz domu, jednocześnie zapobiegając przedostawaniu się zimna do środka. Nawet duże ramki do zdjęć mogą spowolnić przenoszenie ciepła przez ściany zewnętrzne, dzięki czemu zimą wzmocnisz swój wystrój, a zobaczysz oszczędność energii.
Zmaksymalizować oszczędność energii w twoim mieszkaniu poprzez zmianę aranżacji mebli.
Podobne artykuły
Karnisze sufitowe: klasyczne czy w formie listwy? Pomagamy wybrać
Chcesz stworzyć ciekawą aranżację wokół okna? Będzie Ci potrzebny odpowiedni karnisz — bez niego zawieszenie tekstyliów nie byłoby możliwe. Nasza…
Idealna lodówka do Twojego domu
Można zrezygnować z niektórych sprzętów AGD, ale niewątpliwie lodówka w domu jest tym obowiązkowym. To miejsce, które w kontrolowanej temperaturze…
Kinkiety do kuchni – inspiracje oświetlenia
Kuchnia określana jest mianem serca domu. To właśnie tam przygotowywane są posiłki, a czas spędzany przy wspólnych rozmowach staje się…
Szeroka oferta produktów w internetowym sklepie z oświetleniem Studio Światła
Urządzając mieszkanie, jesteśmy świadomi, jak istotną rolę odgrywa oprawa świetlna wnętrza. Właściwie skomponowane kompozycje oświetleniowe wpływają bowiem na charakter i…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Kuchnia na poddaszu – projektowanie, inspiracje i rozwiązania
Kuchnia na poddaszu to nietypowe, ale coraz częściej pojawiające się rozwiązanie w nowoczesnych domach. Otwarta przestrzeń pod dachem daje wiele…
Vintage w nowoczesnym stylu – kilka pomysłów, jak wzbogacić wnętrze
Coraz większą popularność zyskuje w Polsce styl vintage. Charakteryzuje się on wykorzystywaniem mebli i dekoracji z przeszłości w nowoczesnych aranżacjach…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki oraz spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi….
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?