System odwadniania igłofiltrów zapewnia obniżenie poziomu wód gruntowych. Dzięki temu można zadbać o suche środowisko prac w przypadku wykopów poniżej zwierciadła wody. Ta popularna metoda sprawdza się na różnych głębokościach. Poznaj szczegółowe informacje na temat tych cenionych rozwiązań.
Działanie igłofiltrów
Podstawowe elementy systemu to rury o średnicy 40-50 mm i długości 5 bądź 7 metrów. Te wprowadza się do gleby techniką wpłukiwania, wgłębienia czy za pomocą standardowych metod wiertniczych. Jednak pierwsze rozwiązanie wybierane jest najczęściej. Przy wpłukiwaniu woda pompowana jest pod wysokim ciśnieniem, natomiast do rury stalowej w glebie wprowadzany jest igłofiltr.
Specjaliści instalują system wokół terenu wykopów. Natomiast pompa podciśnieniowa znajduje się na powierzchni. Z kolei rurociąg ssący opróżniany jest przez zasysanie wody, a ta odprowadzana jest na określoną przestrzeń. Konstrukcja zapewnia bardzo wysoką wydajność.
Prawidłowo zainstalowane igłofiltry osuszają, a zarazem stabilizują glebę na głębokości do 6 metrów. Natomiast przy głębszych wykopach można sięgnąć po rozwiązania z poziomów niższych. Systemy znakomicie funkcjonują na glebach drobnoziarnistych oraz uwarstwionych.
Pamiętaj, że igłofiltry można z łatwością wynająć. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy proponują nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Doskonałą propozycją będzie więc oferta firmy Hamer. Wystarczy rzucić okiem na asortyment usług i wybrać opcję doskonale dopasowaną do własnych potrzeb.
Dlaczego warto postawić na igłofiltry?
System składa się na rury o niedużej średnicy, które znajdują się blisko siebie. Przy podstawie położony jest jeden filtr szczelinowy lub kilka takich elementów. Te podłączone są do kolektora ssącego. Stanowi on wspólną rurę połączoną z pompą podciśnieniową.
System odwadnia grunt do 4-6 metrów, a przy wykopach o większej głębokości stosuje się instalację dalszych stopni. Gdy pracuje pompa igłofiltrowa, wytwarza się częściowe podciśnienie w kolektorze, a ten zasysa wodę oraz odprowadza ją do systemu uzdatniania.
Warto dodać, że igłofiltry mogą łączyć się z kolektorem przy pomocy kolanka z regulowanym zaworem. To pozwala na kontrolę przepływu powietrza oraz, która wpływa do systemu. W dodatku w instalacji znaleźć można uszczelki, łączniki, rozdzielacze, adaptery, przepustnice, przepływomierze, kosze ssawne, czy węże ssawno-tłoczne.
Wybierz polecaną ofertę
Nie bez przyczyny firma Hamer cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ofertę przygotowali eksperci, którzy doskonale znają się na zaawansowanych rozwiązaniach z zakresu igłofiltrów i mogą polecić najlepsze propozycje na rynku. Dzięki temu wybór sprawdzonej i polecanej usługi będzie na wyciągnięcie ręki. Dołącz do wielu zadowolonych klientów i zapomnij o wszelkich kompromisach.
Podobne artykuły
Jak wybrać odpowiednie prześcieradło i kołdrę na lato?
Wybierając odpowiednie prześcieradło i kołdrę na okres letni, należy wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak materiał, rozmiar produktu, a…
Farba do betonu na zewnątrz – ochrona powierzchni i estetyczny wygląd
Malowanie betonu zewnętrznego może znacząco poprawić wygląd różnych elementów architektonicznych, od ogrodzeń po fasady budynków. W przypadku takiego zadania kluczową…
Kreatywna dekoracja dla małych fanów Psi Patrol – naklejki na ścianę, które ożywiają przygody!
Szukasz pomysłu na wyjątkową dekorację pokoju dla Twojego małego fana Psi Patrol? Naklejki na ścianę Psi Patrol to doskonały sposób,…
Naturalne piękno drewna. Poznaj zalety podłóg drewnianych i wybierz idealne dla siebie.
Podłogi drewniane cieszą się niezmienną popularnością ze względu na swoją elegancję, trwałość oraz ciepły, naturalny wygląd. Są one nie tylko…
Jak wybrać odpowiedni rozdrabniacz do gałęzi dla Twojego ogrodu?
Sterta gałęzi w ogrodzie? To nie musi być problem! Na rynku znajdujemy różne modele rozdrabniaczy do gałęzi, dzięki który można…
Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak stworzyć wnętrze, które jest jednocześnie proste, eleganckie, funkcjonalne i przytulne? Odpowiedź jest prostsza, niż mogłoby…
10 faktów o dywanach do kuchni, o których musisz wiedzieć
Kupując dywan do kuchni warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników, jak, chociażby tworzywo, z jakiego został wykonany, czy odpowiednie…
Kuchnia na poddaszu – projektowanie, inspiracje i rozwiązania
Kuchnia na poddaszu to nietypowe, ale coraz częściej pojawiające się rozwiązanie w nowoczesnych domach. Otwarta przestrzeń pod dachem daje wiele…
Vintage w nowoczesnym stylu – kilka pomysłów, jak wzbogacić wnętrze
Coraz większą popularność zyskuje w Polsce styl vintage. Charakteryzuje się on wykorzystywaniem mebli i dekoracji z przeszłości w nowoczesnych aranżacjach…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…