Popularne

Artykuł

Budownictwo

Czym charakteryzują się igłofiltry?

Czym charakteryzują się igłofiltry?

System odwadniania igłofiltrów zapewnia obniżenie poziomu wód gruntowych. Dzięki temu można zadbać o suche środowisko prac w przypadku wykopów poniżej zwierciadła wody. Ta popularna metoda sprawdza się na różnych głębokościach. Poznaj szczegółowe informacje na temat tych cenionych rozwiązań.

Działanie igłofiltrów

Podstawowe elementy systemu to rury o średnicy 40-50 mm i długości 5 bądź 7 metrów. Te wprowadza się do gleby techniką wpłukiwania, wgłębienia czy za pomocą standardowych metod wiertniczych. Jednak pierwsze rozwiązanie wybierane jest najczęściej. Przy wpłukiwaniu woda pompowana jest pod wysokim ciśnieniem, natomiast do rury stalowej w glebie wprowadzany jest igłofiltr.

Specjaliści instalują system wokół terenu wykopów. Natomiast pompa podciśnieniowa znajduje się na powierzchni. Z kolei rurociąg ssący opróżniany jest przez zasysanie wody, a ta odprowadzana jest na określoną przestrzeń. Konstrukcja zapewnia bardzo wysoką wydajność.

Prawidłowo zainstalowane igłofiltry osuszają, a zarazem stabilizują glebę na głębokości do 6 metrów. Natomiast przy głębszych wykopach można sięgnąć po rozwiązania z poziomów niższych. Systemy znakomicie funkcjonują na glebach drobnoziarnistych oraz uwarstwionych.

Pamiętaj, że igłofiltry można z łatwością wynająć. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy proponują nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania. Doskonałą propozycją będzie więc oferta firmy Hamer. Wystarczy rzucić okiem na asortyment usług i wybrać opcję doskonale dopasowaną do własnych potrzeb.

Dlaczego warto postawić na igłofiltry?

System składa się na rury o niedużej średnicy, które znajdują się blisko siebie. Przy podstawie położony jest jeden filtr szczelinowy lub kilka takich elementów. Te podłączone są do kolektora ssącego. Stanowi on wspólną rurę połączoną z pompą podciśnieniową.

System odwadnia grunt do 4-6 metrów, a przy wykopach o większej głębokości stosuje się instalację dalszych stopni. Gdy pracuje pompa igłofiltrowa, wytwarza się częściowe podciśnienie w kolektorze, a ten zasysa wodę oraz odprowadza ją do systemu uzdatniania.

Warto dodać, że igłofiltry mogą łączyć się z kolektorem przy pomocy kolanka z regulowanym zaworem. To pozwala na kontrolę przepływu powietrza oraz, która wpływa do systemu. W dodatku w instalacji znaleźć można uszczelki, łączniki, rozdzielacze, adaptery, przepustnice, przepływomierze, kosze ssawne, czy węże ssawno-tłoczne.

Wybierz polecaną ofertę

Nie bez przyczyny firma Hamer cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród klientów. Ofertę przygotowali eksperci, którzy doskonale znają się na zaawansowanych rozwiązaniach z zakresu igłofiltrów i mogą polecić najlepsze propozycje na rynku. Dzięki temu wybór sprawdzonej i polecanej usługi będzie na wyciągnięcie ręki. Dołącz do wielu zadowolonych klientów i zapomnij o wszelkich kompromisach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *