Popularne

Artykuł

Budownictwo

Deska elewacyjna dekoracyjna – poznaj jej właściwości

Deska elewacyjna dekoracyjna – poznaj jej właściwości

Dekoracje nawiązujące do naturalnych materiałów zdobywają coraz większe rzesze sympatyków. Jednym ze sposobów na wprowadzenie dekoracyjnego deseniu drewna jest deska elewacyjna. Ten produkt pozwala na wykończenie ścian, nadając im wygląd zbliżony do boazerii z naturalnego drewna. Deska elewacyjna wykonywana jest z materiału kompozytowego o grubości do 3 milimetrów. Materiał został uformowany w kształt deski, a jego charakterystyczną cechą jest trójwymiarowy deseń na powierzchni. Dzięki temu produkt jeszcze lepiej imituje drewno.

Materiał zastosowany do produkcji dekoracji daje deskom wiele cech, których nie ma naturalne drewno. Przede wszystkim produkt jest całkowicie odporny na działanie wilgoci, a także skrajnych temperatur czy promieni słonecznych. Deska elewacyjna jest też bardzo łatwa w montażu i nie wymaga zastosowania specjalistycznych konstrukcji nośnych i stelaży. Produkt nakłada się bezpośrednio na powierzchnię ściany betonowej, tynku, cegieł czy płytek ceramicznych. Elastyczna struktura sprawia, że deska elewacyjna zasłoni nierówności na popękanym podłożu i dostosuje się do kształtu ściany.

Deska elewacyjna – zastosowanie

Zgodnie ze wskazaniem nazwy, deska elewacyjna może być nakładana na powierzchnie ścian wewnątrz i na zewnątrz budynku. Znajdzie zastosowanie jako dekoracja ogrodzenia lub zabezpieczenie pomieszczeń gospodarczych. W mieszkaniu ułatwi dostosowanie wnętrza do stylistyki rustykalnej czy skandynawskiej.

Powierzchnie wykonane z desek mogą pokrywać całą ścianę lub tylko jej część. Ciekawie prezentują się szczególnie jako dekoracje przestrzeni wokół kominka czy wybranej ściany w salonie. Ponadto deska elewacyjna może imitować boazerię, a jej trwałość sprawdzi się także w przedpokoju czy korytarzu. Zastanów się, czy jej struktury nie uda się wykorzystać do oklejania zniszczonych lub niemodnych szaf.

Jak wybrać odpowiednią deskę elewacyjną?

W tej grupie znajdują się produkty o standardowych wymiarach i wykonane z tego samego materiału. Każda deska elewacyjna ma szerokość 25 cm i długość niespełna 2 metrów. Dlatego wybór odpowiedniego produktu ogranicza się do najprzyjemniejszej części, czyli wyglądu. W ofercie Adeco znajdują się deski utrzymane w stylistyce naturalnego drewna, jednak poszczególne elementy różnią się kolorystyką i wzorem. Możesz wybrać jeden z kilku kolorów inspirowanych różnymi odmianami drewna. W ten sposób zestawisz deski elewacyjne z innymi elementami wyposażenia, a także meblami czy stolarką.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *