Popularne

Artykuł

Budownictwo

Dlaczego na budowie warto stosować banery reklamowe?

Dlaczego na budowie warto stosować banery reklamowe?

Banery reklamowe są coraz częstszym widokiem na placach budowy. Najczęściej wykonywane są one z materiałów takich jak PCV, cechujących się odpornością na zniszczenia i możliwością wykonania dowolnego nadruku. Zastosowanie tego rodzaju nośników łączy się z wieloma zaletami, takimi jak choćby ograniczenie kosztów budowy, zapewnienie firmie dodatkowego kanału promocji swoich towarów czy łatwym montażem.

Jak obniżyć koszty budowy dzięki banerom?

Niezależnie od charakteru wznoszonej konstrukcji każdy plac budowy musi zostać zabezpieczony przez odpowiednie ogrodzenie. Zarówno ogrodzenia ażurowe, jak i pełne, wypełnione blachą trapezową zapewniają możliwość skorzystanie z ogromnej powierzchni reklamowej. Warto wykorzystać ją w celu ograniczenia kosztów budowy poprzez zaoferowanie zainteresowanym możliwości zamieszczenia banerów reklamowych na naszej budowie. Nawet w przypadku rusztowań można skorzystać z siatek reklamowych typu mesh z odpowiednim nadrukiem. Szczególnie zainteresowane tego rodzaju ofertami są hurtownie budowlane, warto również złożyć tego rodzaju propozycję podwykonawcom, którzy w zamian za udostępnienie powierzchni reklamowych mogą zaoferować nam atrakcyjne rabaty.

Skuteczny i legalny sposób na reklamę

Banery umieszczane na ogrodzeniach budowlanych czy rusztowaniach to jeden z najskuteczniejszych narzędzi stosowanych w marketingu budowlanym. Place budowy położone w miastach każdego dnia mijają setki przechodniów. Umiejętne dobranie banerów reklamowych sprawi, że zapoznają się z ofertą promowanej firmy i przyczyni się do wzrostu rozpoznawalności danej marki. Warto również zauważyć, że w ten sposób reklama dociera do odbiorców z rynku lokalnego, co zwiększa możliwość umiejętnego targetowania przekazu tak, aby dotarł do upatrzonej grupy docelowej. Ponadto zgodnie z ustawą Prawo budowlane (Dz. U. z 2016 r. poz. 290) trwałe, wolnostojące urządzenia reklamowe (jak choćby billboardy) wymagają uzyskania dodatkowego pozwolenia, ponadto w przypadku np. wolnostojących tablic reklamowych dodatkowym utrudnieniem są zapisy tzw. ustawy krajobrazowej. W odróżnieniu od wspomnianych nośników banery reklamowe na budowach można zamieszczać całkowicie legalnie bez pozyskiwania zezwoleń.

Montaż i trwałość banerów reklamowych

Stosowane na budowach banery reklamowe najczęściej montuje się przy użyciu trytytek nawlekanych na oczka stalowe znajdujące się na krawędziach baneru, dzięki czemu montaż jest prosty, a po zakończeniu budowy można w łatwy sposób zdemontować reklamę i przewieźć baner w inne miejsce. Trwałość baneru zależy przede wszystkim od zastosowanego materiału, a zwłaszcza od gramatury. Generalnie rzecz biorąc im wyższa gramatura, tym lepsza wytrzymałość baneru. Ponadto banery wysokiej jakości cechują się zawiniętymi i zgrzanymi brzegami. Niezależnie od tego, na jaki rodzaj materiału się zdecydujemy, z pewnością baner będzie znacznie wytrzymalszy niż nośniki papierowe, dlatego jest dobrym wyborem.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *