Popularne

Artykuł

Budownictwo

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Inwestycja w nieruchomość to duży krok. Mieszkania nie są tanie, a decyzja o ich kupnie powinna być bardzo dobrze przemyślana. A jest co analizować, opcji bowiem jest coraz więcej. Dlaczego warto postawić na rynek pierwotny? Podpowiadamy!

Szukanie mieszkania w sieci

Choć poruszając się po mieście można często zauważyć reklamy nowych osiedli, a na balkonach mieszkań – transparenty “SPRZEDAM” z numerem telefonu, najczęściej jednak współcześnie szukamy mieszkań w sieci. Jest to bardzo wygodne, możemy poświęcić na to tyle czasu, ile tylko chcemy, robimy to w domu, mamy więcej przestrzeni na zastanawianie się. Warto skorzystać z Internetu, bo w sieci deweloperzy Kraków posiadają mnóstwo ofert.

Kiedy mieszkanie z pierwszej ręki to lepszy wybór

Kiedy kupno mieszkania od dewelopera może być dla nas lepszym wyjściem? 

Nie chcesz mieszkać w centrum

Jeśli zależy ci na ciszy i spokoju, nie chcesz mieszkać w centrum miasta, zależy ci na lokalizacji przyjaznej dzieciom lub z bliskością zieleni, dobrym wyborem mogą być nowo budowane osiedla. Im dalej od centrum, tym więcej ich w ofercie. W pewnych lokalizacjach nowych mieszkań może po prostu nie być, za to pod miastem lub na obrzeżach zazwyczaj znalezienie ich nie jest żadnym problemem.

Nie musisz się od razu wprowadzić

Na mieszkanie od dewelopera czasami trzeba trochę poczekać. Szczególnie jeśli kupisz je jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Jeżeli nie zależy ci na tym, by wprowadzić się jak najszybciej, rynek pierwotny doskonale się sprawdzi.

Chcesz wprowadzić się „na gotowe”

Owszem, mieszkania z rynku wtórnego często nadają się od razu do zamieszkania, jednak jeszcze częściej wymagają gruntownego remontu. Trzeba w nich wymieniać wszystko, łącznie z instalacją. Dlatego też jeśli marzysz o nowym, pięknym mieszkaniu, nie chcesz mieć ciągle remontu, zdecyduj się na mieszkanie z pierwszej ręki.

Chcesz mieć większy wpływ na układ mieszkania

Choć nowe mieszkania są oczywiście zaprojektowane, masz jednak większy wpływ na ich układ. Możesz go często zmienić zupełnie bez problemu. Na rynku wtórnym to wcale nie musi być takie proste. 

Nie chcesz mieć problemów pozostawionych po dawnych właścicielach

Zdarza się, że właściciel coś zataja. Wprowadzasz się i okazuje się, że nie zrezygnował z umowy na telewizję, która zupełnie cię nie interesuje, a blokuje twoje wybory. Takich kwestii może być więcej. Jeśli nie chcesz się niemiło zaskakiwać, wybierz rynek pierwotny.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *