Popularne

Artykuł

Budownictwo

Drzwi zewnętrzne w pełni spersonalizowane: piękne i funkcjonalne – czy to możliwe?

Drzwi zewnętrzne w pełni spersonalizowane: piękne i funkcjonalne – czy to możliwe?

Drzwi zewnętrzne są wizytówką naszego domu, a jednak ich wybór często zostawiamy na ostatnią chwilę i decydujemy się na mało atrakcyjną wizualnie opcję z marketu budowlanego. Nie musi tak być! Żyjemy w dobie customizacji, trialów oraz zakupów, czy wizualizacji online. Dzisiaj jakość idzie w parze z estetyką i drzwi wejściowe do domu nie są wyjątkiem. Wybieraj, miksuj i eksperymentuj z modnymi elementami: przeszklenia, panele imitujące drewno, kamień, beton… to Ty decydujesz, jakie drzwi staną na straży domu.

Perfekcyjne wrażenie od wejścia

Czasy, w których musieliśmy wybierać spośród zaledwie kilku, zwykle identycznych opcji dostępnych w katalogach już dawno za nami. Nowoczesne drzwi wejściowe to pełen wachlarz aranżacyjnych możliwości – od tych idealnie dopasowanych do elewacji budynku, po te, które tworzą z fasadą niebanalny kontrast. Ot, dziś ogranicza nas tylko wyobraźnia, a doskonały design i wygląd drzwi zewnętrznych przykuje uwagę nawet najmniej ciekawskiego sąsiada.

– Klienci coraz częściej decydują się na odważne projekty – mówi Dawid Mickiewicz, ekspert marki OknoPlus. – Panele w kolorze ognistej czerwieni, te imitujące naturalne materiały, a nawet… skrzydła w pełni przeszklone z szybą piaskowaną lub refleksyjną. Te ostatnie będą świetną opcją, jeśli chcemy rzucić na hol czy przedpokój nieco nowego, aranżacyjnego światła i dodać wnętrzom głębi. Z kolei fani surowego minimalizmu na pewno skuszą się na drzwi inspirowane drewnem, betonem lub szkłem, a także te w kojących odcieniach szarości, zdecydowanej czerni czy ponadczasowej bieli. A to tylko początek niełatwych, choć bardzo przyjemnych, wyborów – dodaje Dawid Mickiewicz.

Do perfekcyjnej bazy dodajemy estetyczne szczegóły, które dopełnią wnętrzarskiego dzieła. Wolisz kiedy klamka nie zapada? Zdecyduj się na drzwi zewnętrzne z pochwytem. Do swoich drzwi możesz też dorzucić elementy usprawniające codzienne wyjścia i wejścia, jak elektrozaczepy z kontrolą dostępu dzień/noc, czy samozamykacze, jeśli nawet po porządnej sprzeczce nie masz ochoty trzaskać drzwiami.

Przeszklone drzwi zewnętrzne OknoPlus

Nowoczesne drzwi wejściowe? Koniecznie w trendzie eko

Zamknięcie jednych drzwi decyzyjnych, otwiera kolejne. W wystroju wnętrz wciąż prym wiedzie powrót do natury i eko-rozwiązania. Organiczne materiały jak drewno, kamień, czy beton to bazowe elementy ponadczasowego designu, który pozostanie atrakcyjny na długie lata. Dziś dołączają do nich również aluminiowe drzwi zewnętrzne. Nie dość, że przetrwają każdy pogodowy armagedon, to te nowoczesne, jak produkty z kolekcji Reveal, są wykonane z ekologicznych materiałów. A mniej szkodliwych materiałów budowlanych, to oddech ulgi dla naszej planety.

Ekologiczny i ekonomiczny wymiar ma także odpowiednia termoizolacja drzwi zewnętrznych. W końcu każdy z nas woli, żeby „Winter is coming” pozostało jedynie sloganem na ekranie TV. Nowoczesne drzwi wejściowe Reveal nie wpuszczą do środka żadnego, nieprzyjemnego podmuchu zimna. Uw na poziomie 0,7 W/m2K, wodoszczelność 2250 Pa vs standardowe 1600 oraz odporność na wiatr 2000 Pa, a także innowacyjna technologia „antybimetal”, która przeciwdziała ich odkształceniom to gwarancja pełnego komfortu termicznego i mniejszych rachunków za ogrzewanie.

Drzwi aluminiowe Reveal

Strażnik doskonały

Drzwi zewnętrzne strzegą fortecy, jaką jest nasz dom. Nie ma nic gorszego niż bycie mądrym po szkodzie, dlatego zamiast decydować się na podstawowe, kiepskiej jakości zamki, warto poświęcić czas na wybór odpowiednich elementów zapewniających bezpieczeństwo. Przykład?

Drzwi aluminiowe STAR posiadają zasuwnicę firmy GU z wielopunktowym ryglowaniem. Ich zamek znajduje się w trzech miejscach: na środku, na górze i na dole skrzydła drzwi, a nie tylko w jednym, jak to bywa w przypadku produktów z półki „standard”. A jeśli zdarza nam się po emocjonującym dniu zapomnieć zamknąć za sobą drzwi, to warto rozważyć zasuwnicę otwieraną z pomocą napędu elektrycznego. Automatycznie zarygluje naszą barykadę tuż po przymknięciu skrzydła.

Drzwi wejściowe STAR

Klucz do sukcesu

Rozwijająca się technologie antywłamaniowe pozwalają nam mieć pełną kontrolę nad tym kiedy i przed kim otwieramy swój sezam. Chcesz spać naprawdę spokojnie? Wyposaż aluminiowe drzwi zewnętrzne w klucz RFID, klawiaturę numeryczną czy system Bluetooth. Zamiast zwykłym kluczem, możesz też otwierać dom używając czytnika linii papilarnych i codziennie odgrywać pierwszoplanową rolę w swoim własnym filmie akcji, mając pewność, że historia zawsze skończy się happy endem.

***

Zanim otworzymy drzwi przed gośćmi, otwórzmy na oścież wrota naszej wyobraźni i kreatywności. Wszak dom idealny wymaga równie doskonałej wizytówki, prawda?

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *