Popularne

Artykuł

Budownictwo

Garaż wolnostojący bez pozwolenia: czy to możliwe?

Garaż wolnostojący bez pozwolenia: czy to możliwe?

W pełni zgadzasz się z tym, że należy przestrzegać przepisów? Nie masz zamiaru mieć potem żadnych kłopotów prawnych z tego względu? Zastanawiasz się zaś, czy garaż wolnostojący bez pozwolenia jest w ogóle możliwy w praktyce? Co na ten temat mówi polskie prawo?

Na szczęście przepisy są tutaj mało restrykcyjne. Przynajmniej, jeśli chodzi o pewne opcje. Warto zaznaczyć, że garaż wolnostojący bez pozwolenia jest jak najbardziej możliwy. Więcej o tym zagadnieniu znajduje się zaś w popularnym artykule ze strony internetowej https://agbet.com.pl/garaz-wolnostojacy-bez-pozwolenia-jak-najbardziej/. Okazuje się, że szczególnie duże znaczenie ma tutaj powierzchnia konkretnej konstrukcji. Jeśli będzie ona mniejsza niż 35 metrów kwadratowych, to procedury urzędowe są dużo mniej skomplikowane. Wszak okazuje się, że garaż wolnostojący bez pozwolenia jest tutaj możliwy. Nie trzeba uzyskiwać jakichkolwiek dokumentów itp. Nie musisz zatem posiadać żadnych pozwoleń itd. A to bardzo dobra informacja. Co ma jeszcze spore znaczenie? Warto zaznaczyć, że dużo osób nie wie, że jeśli konstrukcja ma mniej, niż 35 metrów kwadratowych, to wówczas trzeba tylko ten fakt zgłosić. A przez to formalności jest ogólnie zdecydowanie mniej. Co ważne, wnioski o garaż wolnostojący bez pozwolenia powinny być złożone w odpowiednim urzędzie miasta lub gminy. Potem trzeba czekać. Jak w okresie jednego miesiąca nikt nie zgłosi żadnych nieprawidłowości, to możesz swobodnie zdecydować się na inwestycje.

Nie brakuje osób zastanawiających się, czy na przykład na jednej działce można postawić więcej konstrukcji. I czy trzeba tutaj ubiegać się o pozwolenia itp. Mamy zaś kolejne bardzo dobre wiadomości dla wszystkich osób, które są zainteresowane tym zagadnieniem. Możesz na jednej działce zdecydować się na wiele konstrukcji tego typu. I nie musisz martwić się żadnymi formalnościami. Są tutaj jednak pewne warunki. Jakie konkretnie? Generalnie łączna liczba garaży nie może przekroczyć dwóch (biorąc pod uwagę 500 metrów kwadratowych konkretnego terenu). Oczywiście, nie zapominaj o pierwszej kwestii. Chodzi zatem o to, by garaż wolnostojący nie miał więcej niż 35 metrów kwadratowych. Dzięki temu możesz (po dokonaniu zgłoszenia lub zgłoszeń) zająć się na poważnie takimi właśnie inwestycjami. O czym jeszcze tutaj nie można zapominać? Bardzo ważne jest to, by garaż wolnostojący bez pozwolenia był usytuowany w odpowiedniej odległości od działki itd.

Liczą się także właściwe parametry. Minimalna wymagana wysokość to 2,2 metra. Brama garażowa powinna mieć szerokość minimum 2,3 metra. Z kolei jej wysokość w świetle nie może być niższa niż dokładnie 2 metry. Zainteresowała Cię taka właśnie opcja? Nie ma problemu, aby zamówić garaż wolnostojący bez pozwolenia od firmy AGBET. To będzie naprawdę znakomite rozwiązanie. Wszystko dlatego, że ten podmiot z Zawiercia wykonuje te konstrukcje zgodnie z normami. Oczywiście, tylko i wyłącznie z porządnych materiałów. Dodatkowo masz spory wybór. Możesz zatem zdecydować się na taki garaż wolnostojący bez pozwolenia, który będzie Ci pasował, ale nie tylko. W ofercie firmy AGBET znajdziesz bowiem takie konstrukcje, które mają na przykład odpowiednie wymiary pod kątem obowiązujących w tym momencie przepisów. To zaś ważna informacja.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *