Popularne

Artykuł

Budownictwo

Jak basen kąpielowy może zwiększyć wartość dodaną do Twojego domu

Jak basen kąpielowy może zwiększyć wartość dodaną do Twojego domu

Basen na podwórku jest prawdopodobnie jedną z najbardziej pożądanych atrakcji każdego właściciela domu, zwłaszcza tych, którzy mieszkają w regionach o gorącym lecie. Nie ma przecież nic lepszego niż basen, jeśli chodzi o odpoczynek od letnich upałów.
Jeśli masz basen w domu, nie będzie już potrzeby pakowania do samochodu takich rzeczy jak filtry przeciwsłoneczne, ręczniki i okulary do pływania, a także zabierania całej rodziny na zewnętrzny basen. Wszystko, co musisz zrobić, to zrobić kilka kroków przez tylne drzwi i masz dokładnie to, gdzie chcesz być, jeśli chcesz się ochłodzić i popływać.

Basen kąpielowy dodaje wartości do domu.

Z pewnością Twój basen może stanowić wartość dodaną do Twojego domu, szczególnie gdy nadszedł czas, aby go sprzedać. Jak wspomniano powyżej, wiele osób chce mieć basen w domu z wielu powodów, a niewiele osób skorzysta z tej szansy.
Jednak to, ile kosztu budowy i utrzymania basenu będzie można odzyskać, gdy nadejdzie czas na sprzedaż, będzie zależało od kilku czynników.
Jeśli potencjalny nabywca jest wyraźnie podekscytowany faktem, że dom, który sprzedajesz ma basen, to jest to wyraźny znak, że Twój dom ma pewną wartość z basenu. Oczywiście, basen musi mieć wygląd, który idzie w parze z domem i okolicą.
Inną rzeczą o basenie, który może dodać wartości do Twojego domu jest to, jak dobrze jest utrzymany. Basen, który wygląda tak, że właściciel dba o niego zawsze będzie atrakcyjny dla potencjalnych nabywców domu. Jedno spojrzenie na czystą i przejrzystą wodę, wydajny system filtracji i doskonale działający system ogrzewania powinny sprawić, że potencjalny nabywca będzie bardziej zainteresowany i skłonny zapłacić premię za dom.
Należy również wziąć pod uwagę wiek basenu. Oczywiście, basen wybudowany zaledwie kilka lat temu daje większe szanse na odzyskanie kosztów budowy i utrzymania basenu. Jeśli Twój basen ma prawie 20 lat i wykazuje wyraźne oznaki swojego wieku, takie jak pęknięte płytki lub beton, to nie można oczekiwać, że doda on znacznej wartości do Twojego domu.

Wartość niematerialna basenu


Koszty budowy i utrzymania basenu mogą lub nie wpływać na wartość Twojego domu, ale nie ma wątpliwości co do tego, jak wpływa on na życie wszystkich w Twoim gospodarstwie domowym. Dotyczy to również osób, które będą kupowały Twój dom w przyszłości i tam będą mieszkać.
Możliwości wspólnego spędzania czasu, które basen sam w sobie może zapewnić Tobie i Twoim bliskim, są już warte wydanej kwoty. Korzystając z basenu, możesz spędzić jak najwięcej czasu na nauce pływania, grania z dziećmi w gry i po prostu ochłodzenia się razem.
Możesz również pływać w dowolnym momencie i być tak samo sprawny, jak na treningu, który nie obciąża twojej kieszeni.
Basen zawsze doda wartości do Twojego domu, w ten czy inny sposób.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *