Popularne

Artykuł

Budownictwo

Jakie odpady mogą usunąć odkurzacze budowlane?

Jakie odpady mogą usunąć odkurzacze budowlane?

Przy pracach budowlano-remontowych zawsze powstaje duży bałagan, który trzeba posprzątać. Zwykły odkurzacz nie da sobie z tym rady – potrzebne jest urządzenie dużo bardziej wydajne. Jakie zabrudzenia da się usunąć odkurzaczem przemysłowym?

Zastosowanie odkurzacza budowlanego

Nawet przy prostych pracach budowlanych bardzo szybko pojawia się pył, kurz oraz śmieci. Domowym odkurzaczem raczej się ich nie usunie, a ręczne zbieranie odpadów budowlanych jest bardzo czasochłonne. Z pomocą przychodzi odkurzacz budowlany, zaprojektowany właśnie z myślą o trudnych, ciężkich zabrudzeniach. Z wyglądu odkurzacz przemysłowy nie różni się jakoś szczególnie od domowych sprzętów, ma jednak o wiele lepsze parametry.

Odkurzacz budowlany jest w stanie szybko i bezproblemowo usunąć pył budowlany, trociny, resztki gipsu, drobne kruszywo, fragmenty zerwanych tapet, kamienie, ścinki, wiórki, kawałki styropianu. Większość odkurzaczy przemysłowych posiada opcję pracy na mokro, więc można takim sprzętem usunąć również wodę. Odkurzacze nadają się do czyszczenia podłóg, wykładzin, dywanów i mebli, są niezastąpione na budowie oraz w warsztatach, usprawniają sprzątanie mieszkania po remoncie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze modelu odkurzacza?

Odkurzacze budowlane są dostępne w różnych wersjach. Bardzo ważnym parametrem jest moc ssąca odkurzacza – silnik musi być na tyle mocny, aby bez trudu wsysać kamienie, piasek, gruz i resztę zanieczyszczeń. Ważna jest też pojemność zbiornika, bo jeśli jest on za mały, to prace trzeba będzie często przerywać. Odkurzacz budowlany musi mieć dobre filtry przystosowane do różnego rodzaju pyłów oraz przynajmniej dwa rodzaje ssawek. Warto jeszcze zwrócić uwagę na jakość konstrukcji – odkurzacz przemysłowy pracuje w ciężkich warunkach, musi więc być odporny na uszkodzenia i mieć solidne, mobilne kółka ułatwiające poruszanie.

Na msv24.pl zamówić można także profesjonalny, bardzo mocny odkurzacz strażacki, z pompą wody, przeznaczony głównie do pracy na mokro. Taki odkurzacz zbiera nie tylko wodę, ale również szlam betonowy, chłodziwa do maszyn, oleje, ponadto sprawdza się przy wierceniu, szlifowaniu, rozbiórce betonu, cięciu. Odkurzacz jest w stanie pracować cały dzień bez przerwy, zachowując swoją wysoką wydajność.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *