Popularne

Artykuł

Budownictwo

Loftowe domy – rozwiązanie nie tylko na działkę

Loftowe domy – rozwiązanie nie tylko na działkę

Domy modułowe, lub też inaczej nazywane domy loftowe to świetna propozycja dla osób, które w krótkim czasie chcą się stać właścicielami nowoczesnego obiektu. Rozwiązanie tego typu bardzo dobrze sprawdzi się na działce, jako lokum sezonowe, ale nie tylko.

Nowoczesne domy modułowe od https://loftowedomy.pl/ to propozycja całoroczna. Jeśli więc marzysz o własnym M i nie chcesz już dłużej czekać, to warto rozważyć opcję domu loftowego. Jakie zalety mają domy modułowe i czy warto w nie inwestować?

Dom modułowy – czym się wyróżnia?

Domy modułowe wyróżniają się specyficzną konstrukcją. Łączą w sobie styl skandynawski i nowoczesny. Przy tym główne materiały wykorzystywane przy produkcji, to stal (konstrukcja) oraz drewno (obudowa). Taki dobór materiałów sprawia, że domy loftowe są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim wytrzymałe. Co więcej, producenci domów modułowych stawiają na nowoczesny design. Przeszklone ściany, drewniane elementy – całość wygląda niezwykle stylowo i idealne wpasowuje się w klimaty działkowe. Rozwiązanie tego typu jest także ekologiczne. I nie tylko o materiały produkcyjne nam chodzi. Choć jest to ważna cecha, gdyż materiały wykorzystywane przy konstrukcji nie mają negatywnego wpływu na środowisko. Za to zastosowanie nowoczesnej technologii sprawia, że domy loftowe są energooszczędne, a ich eksploatacja nie odbija się na naturze. Co więcej, podziękuje nam za to także nasza kieszeń. Rachunki przy takiej inwestycji są znacznie niższe, niż przy eksploatacji tradycyjnego obiektu.

Warto przy tym wiedzieć, że domy modułowe nie należą do największych rozwiązań. Jest to jednak zaleta. Dom loftowy ma 35 m2, ale przestrzeń ta jest dokładnie rozplanowana. Nowoczesne projekty zakładają dwa piętra – na niższym salon z kuchnią, na wyższym sypialnia. W domu modułowym mieści się także wygodna łazienka. Takie rozwiązanie to świetna propozycja na przykład dla pary, czy jako domek sezonowy na działce.

Jakie zalety mają domy modułowe?

Jak już wiemy, domy modułowe są energooszczędna, a ich produkcja opiera się na zrównoważonych wyborach. Dzięki temu jest to zarówno ekonomiczne, jak i ekologiczne rozwiązanie. Co więcej, domy loftowe wyróżnia niska cena. Jest to rozwiązanie niemal na każdą kieszeń. Z całą pewnością, to dobra alternatywa dla osób, których nie stać na budowę dużego, murowanego domu. Warto przy tym wiedzieć, że domy modułowe nie odstają jakością od tradycyjnych rozwiązań. Obiekty są wytrzymałe i odporne na zmienne warunki pogodowe. Co ważne, odpowiednie ocieplenie konstrukcji, pozwala na korzystanie z domku przez cały rok. W domu loftowym możemy więc normalnie zamieszkać.

Dla wielu osób dużą zaletą domu modułowego jest także nowoczesny design. Projekty uwzględniają duże przeszklone powierzchnie, które sprawiają, że wnętrze jest słoneczne i oświetlone. Do domu modułowego możemy dobudować także taras. Tego typu inwestycje wyróżniają się również krótkim czasem realizacji. Właścicielami domu pod klucz możemy się stać zaledwie w przeciągu kilku tygodni.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *