Popularne

Artykuł

Budownictwo

Platforma parkingowa – wady i zalety

Platforma parkingowa – wady i zalety

W tym tekście postaramy się sprawdzić jakie zalety i wady mają platformy parkingowe. To rozwiązania coraz częściej wybierane przez jednostki publiczne, firmy oraz użytkowników prywatnych, których kłopotem jest efektywne zagospodarowanie przestrzeni w celu przygotowania miejsc parkingowych.

Platformy parkingowe występują w różnych wariantach, w zależności od potrzeb klienta. Systemy parkingowe zależne to miejsca, na których parkowanie odbywa się po kolei – jedno auto musi wyjechać, żeby zaparkowało drugie. To rozwiązania stosowane w niejednym gospodarstwie domowym. Z kolei niezależne pozwalają na parkowanie bez potrzeby wyjeżdżania drugim autem, co sprawdza się np. w firmach lub instytucjach publicznych.

Jakie są zalety?

Główną zaletą platform parkingowych jest możliwość przygotowania większej liczby miejsc do parkowania pojazdów, bez konieczności przeznaczania większego obszaru na garaż czy płaski parking. Jeżeli posiadasz wysoki budynek, to z łatwością zagospodarujesz go na miejsce, w którym pozostawisz dwa auta.

Co więcej, platforma parkingowa pozwala na oszczędności. Dużo taniej będzie Ci bowiem przeznaczyć środki na zakup i instalację urządzenia tego typu, niż budowę kolejnego garażu albo rozszerzenie parkingu. To świetna alternatywa np. dla firm, które nie posiadają wielkiego gruntu, a ich rozwój sprawia, że siedzibę odwiedzają kolejni klienci.

A czy są jakieś wady?

Do wad można zaliczyć fakt, że inwestycja wymaga wyższego garażu (jeżeli sprzęt ma stać w środku), trwałej i zwartej konstrukcji, która stabilnie wytrzyma nacisk dwóch pojazdów oraz ogranicza możliwość instalacji urządzeń na wyższych częściach budynku. Do działania urządzenia konieczna jest też energia elektryczna!

Jednak platformy parkingowe cechują się głównie zaletami, a nie wadami i warto o tym pamiętać rozważając sposób na zwiększenie liczby wolnych miejsc parkingowych, bez wielkiej ingerencji w środowisko czy utraty cennych metrów na własnej działce użytkowej, przeznaczonych na garaż czy wiatę.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *