W tym tekście postaramy się sprawdzić jakie zalety i wady mają platformy parkingowe. To rozwiązania coraz częściej wybierane przez jednostki publiczne, firmy oraz użytkowników prywatnych, których kłopotem jest efektywne zagospodarowanie przestrzeni w celu przygotowania miejsc parkingowych.
Platformy parkingowe występują w różnych wariantach, w zależności od potrzeb klienta. Systemy parkingowe zależne to miejsca, na których parkowanie odbywa się po kolei – jedno auto musi wyjechać, żeby zaparkowało drugie. To rozwiązania stosowane w niejednym gospodarstwie domowym. Z kolei niezależne pozwalają na parkowanie bez potrzeby wyjeżdżania drugim autem, co sprawdza się np. w firmach lub instytucjach publicznych.
Spis treści
Jakie są zalety?
Główną zaletą platform parkingowych jest możliwość przygotowania większej liczby miejsc do parkowania pojazdów, bez konieczności przeznaczania większego obszaru na garaż czy płaski parking. Jeżeli posiadasz wysoki budynek, to z łatwością zagospodarujesz go na miejsce, w którym pozostawisz dwa auta.
Co więcej, platforma parkingowa pozwala na oszczędności. Dużo taniej będzie Ci bowiem przeznaczyć środki na zakup i instalację urządzenia tego typu, niż budowę kolejnego garażu albo rozszerzenie parkingu. To świetna alternatywa np. dla firm, które nie posiadają wielkiego gruntu, a ich rozwój sprawia, że siedzibę odwiedzają kolejni klienci.
A czy są jakieś wady?
Do wad można zaliczyć fakt, że inwestycja wymaga wyższego garażu (jeżeli sprzęt ma stać w środku), trwałej i zwartej konstrukcji, która stabilnie wytrzyma nacisk dwóch pojazdów oraz ogranicza możliwość instalacji urządzeń na wyższych częściach budynku. Do działania urządzenia konieczna jest też energia elektryczna!
Jednak platformy parkingowe cechują się głównie zaletami, a nie wadami i warto o tym pamiętać rozważając sposób na zwiększenie liczby wolnych miejsc parkingowych, bez wielkiej ingerencji w środowisko czy utraty cennych metrów na własnej działce użytkowej, przeznaczonych na garaż czy wiatę.
Podobne artykuły
Dywany – jakie modele warto wybrać?
Szukając idealnego dywanu do swojego wnętrza, wiele osób zastanawia się, jakie wzory i kształty będą najlepiej pasować do ich przestrzeni….
Zastosowanie desek kompozytowych
Deski kompozytowe, w tym produkty marki Ecodeski, zyskują coraz większą popularność dzięki swoim licznym zaletom. Są to nowoczesne, ekologiczne rozwiązania,…
Inteligentna lodówka – jak może Ci pomóc zaoszczędzić energię?
Wydaje się, że inteligentne lodówki od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, zaawansowana funkcjonalność ułatwia nam ich użytkowanie, umożliwia…
Rekuperacja a upały. Jakie powinny być ustawienia rekuperatora w upały?
Wysokie temperatury w domu nigdy nie są czymś przyjemnym, wręcz przeciwnie – potrafią być bardzo uciążliwe i męczące. W końcu…
Zasiedzenie nieruchomości: Czym jest i jak można go uniknąć?
Zasiedzenie to szczególny sposób nabycia prawa własności przez długotrwałe posiadanie samoistne rzeczy. Posiadaczem samoistnym jest ten, kto rzeczą faktycznie włada…
Jak urządzić stylowy przedpokój?
Urządzenie stylowego przedpokoju wbrew pozorom nie musi być trudne. Jeśli postawimy na meble funkcjonalne i nowoczesne, z pewnością będziemy cieszyć…
Muuto – nowoczesne podejście do skandynawskiego designu
Skandynawski design od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Marka Muuto wnosi do tego stylu nowoczesne akcenty, które łączą funkcjonalność z…
Posadzki ceramiczne – czy to dobry wybór do biura?
Nie da się zaprzeczyć, że posadzki ceramiczne to jedne z najbardziej uniwersalnych typów podłoża. W domach układa się je przeważnie…
Co warto wiedzieć o urządzaniu garderoby? Garść przydatnych wskazówek
Wyobraź sobie przestrzeń, gdzie wszystko ma swoje miejsce, gdzie poranne przygotowania są szybkie i przyjemne, a każda rzecz jest łatwo…
Wystrój na chłodne dni. Jak wybrać zasłony na zimę?
Gdy temperatura spada, a dni stają się krótsze, naturalnym dążeniem jest stworzenie ciepłej i przytulnej atmosfery w domu. Zasłony pełnią…