Popularne

Artykuł

Budownictwo

Prace dźwigowe, które wykonasz z wykorzystaniem samochodu HDS

Prace dźwigowe, które wykonasz z wykorzystaniem samochodu HDS

Prace dźwigowe najczęściej wykonywane są podczas różnego rodzaju prac budowlanych. Do urządzeń wykorzystywanych najczęściej zaliczyć należy klasyczne żurawie wieżowe lub samojezdne. W klasyfikacji dźwigów znaleźć można także hydrauliczne dźwigi samochodowe. Warto przyjrzeć im się bliżej i dowiedzieć się, jakie prace wykonuje się przy użyciu takiego sprzętu.

Czym jest samochód hds?

Hydrauliczny dźwig samochodowy to specjalistyczne urządzenie montowane na samochodach ciężarowychTego rodzaju pojazdy przystosowane są do samodzielnego załadunku i rozładunku transportowanych materiałówSamochody ciężarowe z hds są powszechnie wykorzystywane w branży budowlanej, a także w przemyśle drzewnym.

Ze względu na duży udźwig, obsługa pojazdów wyposażonych w dźwig hydrauliczny wymaga odpowiednich uprawnień wydawanych przez Urząd Dozoru Technicznego. Zazwyczaj kierowca pojazdu ciężarowego jest jednocześnie operatorem żurawia. Takie połączenie pozwala znacząco obniżyć koszty użytkowania samochodów z hds.

Dostarczanie materiałów budowlanych przez samochód z hds

Samochód ciężarowy z hds to niezwykle funkcjonalny sprzęt, który znakomicie sprawdza się w branży budowlanej. Jest powszechnie wykorzystywany przy transporcie różnego rodzaju materiałów budowlanych umieszczonych na paletach i pozwala na jednorazowe przewiezienie nawet 16 ton ładunku.

Sięgając po samochód z hds, nie ma potrzeby zamawiania dodatkowego dźwigu, co znacząco przyspiesza przebieg pracy. Dodatkowo inwestor nie musi ponosić dodatkowych kosztów związanych z wynajęciem zewnętrznego sprzętu, który umożliwiłby załadunek i rozładunek towarów.

Samochody HDS https://dzwigamy.com/samochody-z-hds/ doskonale spisują się na niewielkich placach budowy, gdzie możliwość swobodnego poruszania się dużymi maszynami budowlanymi jest ograniczona. Dźwig hydrauliczny zamocowany na samochodzie ciężarowym znacząco ułatwia rozładunek. Duży zasięg ramienia dźwigu pozwala także na bezpośrednie dostarczenie zamówionych materiałów na wyższe kondygnacje.

Samochody ciężarowe z hds w przemyśle drzewnym i transporcie

Tego rodzaju sprzęt jest coraz powszechniej wykorzystywany również w innych branżach. Samochód hds coraz częściej spotkać można na terenach leśnych. Podłączenie do wysięgnika specjalistycznych chwytaków pozwala zbierać ścięte drzewa i umieszczać je bezpośrednio na naczepie pojazdu.

Pojazdy ciężarowe z hydraulicznym wysięgnikiem przystosowane są do transportowania kontenerówSprawdzają się również w transporcie specjalistycznym polegającym na przewożeniu maszyn i pojazdów rolniczych bądź innych ponadgabarytowych ładunków.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *