Popularne

Artykuł

Budownictwo

Świetliki dachowe jako sposób na tanie oświetlenie dużych obiektów przemysłowych, komercyjnych i usługowych

Świetliki dachowe jako sposób na tanie oświetlenie dużych obiektów przemysłowych, komercyjnych i usługowych

Koszty oświetlenia to jeden z większych wydatków przy eksploatacji każdego lokalu, czy magazynu – w tych ostatnich jest to około 4 zł/m2. O ile lepszym rozwiązaniem jest jednorazowy wydatek, który pozwala na korzystanie z najlepszego i najzdrowszego źródła światła – słońca! Do tego właśnie służą świetliki dachowe oferowane przez firmę Ermont. Warto zapoznać się z ofertą, aby już teraz zadbać o swoje przyszłe rachunki za prąd.

Jednym z najbardziej obciążających budżet biznesmena czynników jest zazwyczaj właśnie oświetlenie – w magazynach, sklepach, biurach, czy warsztatach. Tym bardziej, iż oświetlenie jest tym, z czego zazwyczaj korzystamy z dużą beztroską: czasem zapala się setki światełek dla lepszego efektu (jak w sklepach z lampami i żyrandolami), czasem pstrykanie przełącznikiem niepotrzebnie opóźnia pracę, a czasem po prostu się o tym nie myśli. Koszty rosną, budżet cierpi, a tak naprawdę wystarczy naprawdę niewiele, by ten problem zlikwidować raz na zawsze.

Świetliki dachowe – do czego służą?

Świetliki dachowe to przede wszystkim sposób, aby zapewnić sobie naturalne, zdrowe dla naszych oczu oświetlenie w budynku. Te sprytne urządzenia zawierają w sobie tunele światłonośne, które, wychwytując światło emitowane przez słońce, przenoszą je do wybranego przez nas wnętrza. Takie tunele mogą posiadać długość nawet 15 metrów, choć, oczywiście, im krótszy tunel, tym jaśniej świecą lampy. Założeniem tego rodzaju wynalazku jest wykorzystanie naturalnych, dostępnych dla wszystkich czynników, aby zmniejszyć zużycie sztucznej energii, która jest nie tylko kosztowna, ale jej wytworzenie nierzadko niszczy środowisko naturalne. W momencie, gdy na zewnątrz świeci piękne słońce, świetliki dachowe w pełni spełniają nasze potrzeby.

Świetliki dachowe – wygląd i umiejscowienie

Do zamontowania świetlików dachowych nie jest potrzebna konkretna, jasno określona przestrzeń. Można je montować zarówno na dachach prostych, jak i skośnych, a kształtów i możliwości jest w zasadzie nieograniczona ilość. Możliwe są też świetliki piramidowe (np. model ERLIGHT-P o wymiarach 1500×1500 w podstawie), czy kopułowe, a nawet świetliki w formie wyłazów. Na rynku oferowane są również naświetla ścienne, które pozwalają na czerpanie światłą słonecznego przy układzie pionowym. Istnieje możliwość stworzenia świetlików ze szkłem ognioodpornym.

Dlaczego firma Ermont?

Firma Ermont zajmuje się zarówno sprzedażą, jak i profesjonalnym montażem świetlików dachowych. Posiada w swojej ofercie modele przystosowane do potrzeb zarówno prywatnych klientów, jak i dużych przedsiębiorców, wykonuje również specjalne modele na zamówienie. Dzięki profesjonalnej obsłudze, żaden klient nie pozostaje sam ze swoimi wątpliwościami, a elastyczne podejście sprawia, że na korzystanie z dobrodziejstw świetlików dachowych może sobie pozwolić praktycznie każdy. Warto zainwestować w świetliki dachowe, zwłaszcza w dużych firmach, centrach handlowych, czy magazynach i halach – jest to rozwiązanie, które nie tylko pozwala zaoszczędzić tysiące złotych, ale też ma pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie naszych pracowników!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *