System suchej zabudowy to rozwiązanie, które od wielu lat wykorzystywane jest jako szybka i niezawodna metoda wykończenia wnętrz, bez konieczności użycia wody zarobowej. Głównym elementem tego systemu są płyty gipsowo-kartonowe, które dziś dostępne są w wielu różnych rodzajach. Znajdują one swoje zastosowanie zarówno w wykończeniu przestrzeni prywatnych, jak i w obiektach biurowych, hotelowych czy też usługowych. Jakie typy płyt g-k stosuje się najczęściej?
Płyty gipsowo-kartonowe to materiały nie tylko wygodne w obróbce, ale przede wszystkim ekologiczne. Składają się z warstwy gipsowej, która jest naturalnym regulatorem wilgotności powietrza w pomieszczeniu, a także warstwy kartonowej. Chociaż największe możliwości przypisuje się tradycyjnym płytom g-k, to inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup płyt wzbogaconych odpowiednimi dodatkami, które wpływają na ich specyficzne właściwości. Wśród nich wymienia się m.in.:
- płyty wodoodporne (typ H2 wg normy PN-EN 520) – przeznaczone do pomieszczeń narażonych na podwyższone działanie wilgoci, np. łazienka lub kuchnia. Co więcej, w sprzedaży dostępne są także płyty wodoodporne z dodatkiem włókien szklanych, które można stosować np. na basenie i w saunie, a także na zewnątrz budynku;
- płyty ognioodporne (typ F i DF wg normy PN-EN 520) – wykorzystywane w pomieszczeniach, w których stawia się wysokie wymagania ochrony przeciwpożarowej, np. w pokojach hotelowych;
- płyty akustyczne – tłumią hałas pochodzący z emisji głosu i ograniczają zjawisko odbicia półgłosu. Wykorzystywane są głównie do tworzenia okładzin ścian oraz sufitów podwieszanych;
- płyty o podwyższonej wytrzymałości – stosowane głównie w pomieszczeniach narażonych na uderzenia. Można je stosować zarówno jako okładziny ścienne, jak i sufitowe;
- płyty do gięcia – posiadają specjalne nacięcia, które umożliwiają tworzenie nietypowych konstrukcji na sufitach podwieszanych, konstrukcji łukowych czy też obudowy okrągłego słupa;
- płyty podłogowe – posiadają rdzeń gipsowy wzmocniony włóknem szklanym, który umieszcza się pomiędzy dwiema warstwami kartonu.
Gotowe konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych dla klientów inwestycyjnych
Ciekawą alternatywą dla zakupu pojedynczych płyt gipsowo-kartonowych o specjalnych właściwościach jest wybór gotowych elementów produkowanych przez polską firmę FlexGips. Ich produkty są tworzone na indywidualne zamówienie, zgodnie z projektem stworzonym wspólnie z klientem. Wybór takich elementów korzystnie wpływa na skrócenie czasu prac wykończeniowych, a także zmniejsza koszty związane z zakupem materiałów oraz opłaceniem ekipy specjalistów.
Jakie rozwiązania proponuje klientom inwestycyjnym marka FlexGips? Wśród najchętniej wybieranych systemów znaleźć można:
- konstrukcje z kompozytu gipsowego 3D;
- okładziny słupów opracowane w systemie zbrojonego odlewu gipsowego 3D;
- osłony osprzętu elektrycznego;
- wyspy sufitowe;
- sufity z paczki;
- narożniki Flex Corner;
- sufity ażurowe;
- płyty gipsowe grzewczo-chłodzące;
- podłogi gipsowe;
- obudowy świetlików i linie świetlne;
- oprawy oświetleniowe;
- drzwiczki rewizyjne.
Więcej informacji na temat na temat produktów inwestycyjnych FlexGips można znaleźć na: https://flexgips.com/produkty-inwestycyjne/.
Podobne artykuły
Dywany – jakie modele warto wybrać?
Szukając idealnego dywanu do swojego wnętrza, wiele osób zastanawia się, jakie wzory i kształty będą najlepiej pasować do ich przestrzeni….
Zastosowanie desek kompozytowych
Deski kompozytowe, w tym produkty marki Ecodeski, zyskują coraz większą popularność dzięki swoim licznym zaletom. Są to nowoczesne, ekologiczne rozwiązania,…
Inteligentna lodówka – jak może Ci pomóc zaoszczędzić energię?
Wydaje się, że inteligentne lodówki od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, zaawansowana funkcjonalność ułatwia nam ich użytkowanie, umożliwia…
Rekuperacja a upały. Jakie powinny być ustawienia rekuperatora w upały?
Wysokie temperatury w domu nigdy nie są czymś przyjemnym, wręcz przeciwnie – potrafią być bardzo uciążliwe i męczące. W końcu…
Zasiedzenie nieruchomości: Czym jest i jak można go uniknąć?
Zasiedzenie to szczególny sposób nabycia prawa własności przez długotrwałe posiadanie samoistne rzeczy. Posiadaczem samoistnym jest ten, kto rzeczą faktycznie włada…
Jak urządzić stylowy przedpokój?
Urządzenie stylowego przedpokoju wbrew pozorom nie musi być trudne. Jeśli postawimy na meble funkcjonalne i nowoczesne, z pewnością będziemy cieszyć…
Muuto – nowoczesne podejście do skandynawskiego designu
Skandynawski design od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Marka Muuto wnosi do tego stylu nowoczesne akcenty, które łączą funkcjonalność z…
Posadzki ceramiczne – czy to dobry wybór do biura?
Nie da się zaprzeczyć, że posadzki ceramiczne to jedne z najbardziej uniwersalnych typów podłoża. W domach układa się je przeważnie…
Co warto wiedzieć o urządzaniu garderoby? Garść przydatnych wskazówek
Wyobraź sobie przestrzeń, gdzie wszystko ma swoje miejsce, gdzie poranne przygotowania są szybkie i przyjemne, a każda rzecz jest łatwo…
Wystrój na chłodne dni. Jak wybrać zasłony na zimę?
Gdy temperatura spada, a dni stają się krótsze, naturalnym dążeniem jest stworzenie ciepłej i przytulnej atmosfery w domu. Zasłony pełnią…