System suchej zabudowy to rozwiązanie, które od wielu lat wykorzystywane jest jako szybka i niezawodna metoda wykończenia wnętrz, bez konieczności użycia wody zarobowej. Głównym elementem tego systemu są płyty gipsowo-kartonowe, które dziś dostępne są w wielu różnych rodzajach. Znajdują one swoje zastosowanie zarówno w wykończeniu przestrzeni prywatnych, jak i w obiektach biurowych, hotelowych czy też usługowych. Jakie typy płyt g-k stosuje się najczęściej?
Płyty gipsowo-kartonowe to materiały nie tylko wygodne w obróbce, ale przede wszystkim ekologiczne. Składają się z warstwy gipsowej, która jest naturalnym regulatorem wilgotności powietrza w pomieszczeniu, a także warstwy kartonowej. Chociaż największe możliwości przypisuje się tradycyjnym płytom g-k, to inwestorzy coraz częściej decydują się na zakup płyt wzbogaconych odpowiednimi dodatkami, które wpływają na ich specyficzne właściwości. Wśród nich wymienia się m.in.:
- płyty wodoodporne (typ H2 wg normy PN-EN 520) – przeznaczone do pomieszczeń narażonych na podwyższone działanie wilgoci, np. łazienka lub kuchnia. Co więcej, w sprzedaży dostępne są także płyty wodoodporne z dodatkiem włókien szklanych, które można stosować np. na basenie i w saunie, a także na zewnątrz budynku;
- płyty ognioodporne (typ F i DF wg normy PN-EN 520) – wykorzystywane w pomieszczeniach, w których stawia się wysokie wymagania ochrony przeciwpożarowej, np. w pokojach hotelowych;
- płyty akustyczne – tłumią hałas pochodzący z emisji głosu i ograniczają zjawisko odbicia półgłosu. Wykorzystywane są głównie do tworzenia okładzin ścian oraz sufitów podwieszanych;
- płyty o podwyższonej wytrzymałości – stosowane głównie w pomieszczeniach narażonych na uderzenia. Można je stosować zarówno jako okładziny ścienne, jak i sufitowe;
- płyty do gięcia – posiadają specjalne nacięcia, które umożliwiają tworzenie nietypowych konstrukcji na sufitach podwieszanych, konstrukcji łukowych czy też obudowy okrągłego słupa;
- płyty podłogowe – posiadają rdzeń gipsowy wzmocniony włóknem szklanym, który umieszcza się pomiędzy dwiema warstwami kartonu.
Gotowe konstrukcje z płyt gipsowo-kartonowych dla klientów inwestycyjnych
Ciekawą alternatywą dla zakupu pojedynczych płyt gipsowo-kartonowych o specjalnych właściwościach jest wybór gotowych elementów produkowanych przez polską firmę FlexGips. Ich produkty są tworzone na indywidualne zamówienie, zgodnie z projektem stworzonym wspólnie z klientem. Wybór takich elementów korzystnie wpływa na skrócenie czasu prac wykończeniowych, a także zmniejsza koszty związane z zakupem materiałów oraz opłaceniem ekipy specjalistów.
Jakie rozwiązania proponuje klientom inwestycyjnym marka FlexGips? Wśród najchętniej wybieranych systemów znaleźć można:
- konstrukcje z kompozytu gipsowego 3D;
- okładziny słupów opracowane w systemie zbrojonego odlewu gipsowego 3D;
- osłony osprzętu elektrycznego;
- wyspy sufitowe;
- sufity z paczki;
- narożniki Flex Corner;
- sufity ażurowe;
- płyty gipsowe grzewczo-chłodzące;
- podłogi gipsowe;
- obudowy świetlików i linie świetlne;
- oprawy oświetleniowe;
- drzwiczki rewizyjne.
Więcej informacji na temat na temat produktów inwestycyjnych FlexGips można znaleźć na: https://flexgips.com/produkty-inwestycyjne/.
Podobne artykuły
Co potrafi nowoczesny termostat? Poznaj inteligentne rozwiązania
Dobrze dobrany termostat zapewni Ci komfortowe warunki w domu i ograniczy do minimum Twój wysiłek związany z obsługą systemu ogrzewania….
Czym jest parownica i dlaczego warto mieć ją w domu?
Parownica to wielofunkcyjne urządzenie pozwalające czyścić – i co ważne również dezynfekować – wiele różnych powierzchni. Takie urządzenie jest stosunkowo…
Przechowywanie w kuchni — wszystko, co musisz o tym wiedzieć!
Funkcjonalne i praktyczne rozplanowanie i zagospodarowanie kuchennej przestrzeni stanowi klucz do zwiększenia jej intuicyjnego i przyjemnego użytkowania. Tylko wtedy, gdy…
Jak zaprojektować pokój dla dziecka?
Przyjście na świat dziecka to ogromne wydarzenie w życiu każdych rodziców. Tuż obok szykowania wprawki, przygotowywania się do powitania najważniejszej…
Wkłady kominkowe – co warto wiedzieć
Jak kupować wkłady kominkowe we Wrocławiu? Jak sprawdzić materiał, moc i sprawność kominka? Zachęcamy Cię do dobrania kominka z rozwiązaniem,…
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Lampy Eichholtz: 6 pomysłów na oświetlenie salonu w tylu New Design
Salon jest najbardziej reprezentatywną przestrzenią mieszkania i domu. Dlatego warto zadbać o jego odpowiednią oprawę świetlną. W tym artykule znajdziesz…
Gotowe firany do salonu – jak wybrać dobrze?
Salon to najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w całym domu. To tam przyjmowani są goście. To w pokoju dziennym spędza się czas…
Jak urządzić małą kuchnię w domu? Praktyczne rady
Każdą przestrzeń czy wnętrze domu możemy urządzić tak jak chcemy. Czasami jednak, ambitne aranżacje potrzebują dodatkowej przestrzeni, której nie posiadamy….
Jak urządzić garderobę?
Od dziecka marzyłaś o własnej garderobie? Właśnie remontujesz dom lub mieszkanie i chcesz wreszcie zrealizować to marzenie? Zastanawiasz się, jak…
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?