Popularne

Artykuł

Dom

4 przybory kuchenne, które warto mieć!

4 przybory kuchenne, które warto mieć!

Planując przeprowadzkę do nowego domu czy mieszkania, warto sporządzić listę niezbędnych gadżetów kuchennych będących gwarancją codziennych sukcesów w gotowaniu. Co warto mieć w kuchni? Oto przybory kuchenne, w które warto się zaopatrzyć już dziś!

Kamionkowe przybory do kuchni i ich zalety

Dostępne w sklepach gadżety kuchenne różnią się od siebie między innymi materiałem, z którego zostały wykonane. W ostatnim czasie renesans przeżywają naczynia kamionkowe znane z kuchni naszych babć i prababć. Te przydatne przybory kuchenne doskonale nadają się do kiszenia ogórków i kapusty, przygotowywania zakwasu czy przechowywania smalcu.

Czym charakteryzują się takie przybory w kuchni? Powstają one z ceramiki stanowiącej połączenie gliny, soli kuchennej, piasku kwarcowego oraz szamotu, która jest wypalana w temperaturze około 1300 stopni Celsjusza. Zabieg ten sprawia, że staje się ona ciężka, twarda i niezwykle wytrzymała. Kamionkowe naczynia mają brązowy kolor i lśniącą powłokę gwarantującą odporność na działanie wilgoci i kwasów.

Dlaczego warto kupić te przydatne akcesoria do kuchni? Są one w pełni ekologiczne i nie wchodzą w reakcję z żywnością. Produkty spożywcze można w nich bezpiecznie przechowywać nawet przez bardzo długi czas. Kamionkowe naczynia pozwalają na przygotowywanie przetworów bez dodatku konserwantów czy środków przyspieszających proces fermentacji. Wynika to z tego, że wytwarza się on samoistnie dzięki ich hermetycznemu zamknięciu. Efekt — przysmaki pełne naturalnych probiotyków i wartości odżywczych.

Ze względu na swój estetyczny, oryginalny wygląd, kamionkowe przybory do kuchni wręcz idealnie nadają się na prezent. Będą się one świetnie prezentowały w każdej kuchni zaaranżowanej w stylu rustykalnym. Godne polecenia są w szczególności garnki kamionkowe Tadar.pl.

Garnki do gotowania na parze — przydatne akcesoria kuchenne dla miłośników zdrowego gotowania

Kolejne przydatne akcesoria kuchenne to garnki do gotowania na parze. Pozwalają one szybko i wygodnie przygotować niskokaloryczny, lekkostrawny posiłek pełen wartości odżywczych. Tego typu niezbędne przybory w kuchni najczęściej składają się z trzech poziomów.

Pierwszy z nich z wyglądu przypomina klasyczny garnek. W naczyniu tym umieszcza się wodę, która w czasie gotowania będzie się zamieniała w parę i unosiła do góry. Drugim poziomem jest sitko, na którym układa się produkty przeznaczone do ugotowania. Może to być zarówno mięso, jak i ryby czy warzywa. Ostatni poziom to natomiast pokrywka z otworem odpowiadającym za odprowadzanie pary wodnej.

Czym kierować się wybierając takie przybory kuchenne? Zestaw do gotowania na parze powinien być wykonany z trwałych, szybko nagrzewających się, równomiernie rozprowadzających ciepło, odpornych na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania i korozję materiałów, takich jak stal nierdzewna. Dużą popularnością cieszą się garnki do gotowania na parze Tadar.pl.

Niezbędne akcesoria w kuchni? Blachy i formy do pieczenia!

Jakie są jeszcze inne niezbędne akcesoria w kuchni? Gadżetami, bez których nie obędą się żadni miłośnicy wypieków, są blachy i formy do pieczenia. Warto postawić na te wykonane ze stali węglowej, pokryte nieprzywierającą powłoką chroniącą przed przypalaniem się ciasta. Najlepiej, aby posiadały one wyjmowane dno pozwalające na wygodne wyjęcie wypieku, bez obaw o jego uszkodzenie.

Bardzo praktyczne są także formy ze szkła żaroodpornego. Dzięki temu, że są przezroczyste, pozwalają na bieżąco monitorować proces pieczenia. Formy tego typu nadają się do przygotowywania zarówno słodkich, jak i słonych przysmaków, takich jak zapiekanki.

Jakie są przybory przydatne w kuchni? Kompletując listę niezbędnego wyposażenia, warto umieścić na niej kamionkowe naczynia, garnki do gotowania na parze oraz blachy i formy do pieczenia. Takie gadżety kuchenne ułatwiające życie znacząco ułatwią codzienne gotowanie i sprawią, że zamiast przykrym obowiązkiem stanie się ono czystą przyjemnością.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *