Popularne

Artykuł

Dom

5 rzeczy, których nie wolno przeoczyć przy wyszukiwaniu mieszkania

5 rzeczy, których nie wolno przeoczyć przy wyszukiwaniu mieszkania

Wyszukiwanie mieszkania może stać się przytłaczające, nawet jeśli postępujesz zgodnie z planem starannego wyszukiwania.
Nie uśpij swojego umysłu, stawiając miliardy wymagań. Skoncentruj się na kilku rzeczach, które uważasz za ważne dla swojej perfekcyjnej przestrzeni życiowej.
Oto pięć podstawowych kwestii, które można łatwo przeoczyć, ale które należy wziąć pod uwagę przy wyborze nowego apartamentu.

Lokalizacja, lokalizacja, lokalizacja

Najfajniejsze mieszkanie traci trochę swojego blasku z powodu 50-minutowego dojazdu do pracy lub miasta. Kiedy patrzysz na społeczność mieszkalną, zaplanuj jak długo dojdziesz do pracy, siłowni lub domu swojego najlepszego przyjaciela.

Powinieneś również wybrać się na przejażdżkę po okolicy, aby zobaczyć, które sklepy spożywcze, apteki, stacje benzynowe, pralnie i restauracje znajdują się w pobliżu.

Upewnij się, że wybrałeś lokalizację, w której możesz mieszkać.

Kluczem do sukcesu jest komfort.

Wiele osób zachwyca się udogodnieniami, próbując zagospodarować niewygodne miejsce, ponieważ kochają basen kąpielowy lub urządzony na poddaszu klub. Pamiętaj, że ten konkretny lokal będzie Twoim mieszkaniem i musisz wziąć pod uwagę Twój ogólny komfort w tej przestrzeni.
Przespaceruj się i zadaj sobie pytanie „czy czuję się tu naprawdę komfortowo”? Czy ulubione meble pasują do układu pomieszczeń? (Upewnij się, że masz taśmę mierniczą.) Czy jest wystarczająco dużo światła naturalnego? Czy są miejsca, gdzie można podłączyć elektronikę, urządzenia i ukochany mikser?
Nie spiesz się z przeprowadzką. Zarezerwuj sobie trochę czasu i poczuj, czy apartament zapewni Ci komfort na wymaganym poziomie.

Słyszysz mnie teraz?

Teraz dochodzimy do sedna. Uwielbiasz to miejsce, masz pewność, że Twoje meble będą pasowały idealnie i możesz iść do ulubionej kawiarni. Ale co zrobić, jeśli nie można korzystać z telefonu komórkowego wewnątrz mieszkania?
Wychodzenie na zewnątrz, aby znaleźć magiczne miejsce z zasięgiem telefonii komórkowej szybko cię zirytuje, więc nie zapomnij sprawdzić siłę sygnału odbioru komórkowego wewnątrz mieszkania przed podpisaniem się na umowie. Spróbuj zadzwonić do znajomego z wnętrza mieszkania, aby upewnić się, że masz silny sygnał, który nie spowoduje, że zostaniesz odcięty.

Czy jest pralnia?

Innym kluczowym czynnikiem przy wyborze mieszkania jest łatwy dostęp do pralni. Wynajmujący mogą zachwycić się wnętrzem apartamentowca, zapominając o drobnych, ale ważnych szczegółach, takich jak gdzie znajduje się pralnia i suszarnia. Świetnie, jeśli w mieszkaniu zamontowane są urządzenia lub jeśli są podłączone do niego inne urządzenia! Jeśli ten luksus nie istnieje, będziesz chciał wiedzieć, czy masz wygodne opcje.
Jeśli w Twoim mieszkaniu nie ma pralni, zapytaj zarządcę mieszkania o lokalną pralnię. Skorzystaj z szybkiej wizyty, odnotowując jak daleko jest spacerem lub samochodem od apartamentu.

Zaufaj swoim instynktom

Bez powodu nie nazywamy miejsc, w których mieszkamy „domem”. Odpowiedni apartament powinien być jak domowa przystań, zarówno miejsce skąd możemy wyjść na świat, jak i miejsce gdzie wracamy po doładowanie.
Oceniając różne możliwości mieszkania, należy zwrócić uwagę na instynkt. Pozwól, aby Twój szósty zmysł dotyczący miejsca poprowadził Cię do podjęcia ostatecznej decyzji o wynajmie.
Nie jesteś pewien, czy ufasz swojemu instynktowi? Pamiętaj, że zawsze możesz porównać konkretne aspekty życia w domu, które doceniałeś w przeszłości z tymi, które obserwujesz w nowym miejscu.

  • Potrzebujesz więcej wskazówek, jak podjąć tę ostateczną decyzję?
  • Jak porównać mieszkania?
  • Szukaj tych ważnych cech lokalu
  • Wskazówki, jak zawęzić wyszukiwanie mieszkania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *