Popularne

Artykuł

Dom

8 rzeczy do zrobienia w mieszkaniu przed wyjazdem na wakacje

8 rzeczy do zrobienia w mieszkaniu przed wyjazdem na wakacje

Sezon wakacyjny: W końcu mamy ten sezon! Może wybierasz się na tygodniowy odpoczynek na plaży, może wyruszasz w bajeczną podróż zagraniczną. Zanim jednak zaczniesz się pakować, bez względu na to, dokąd zmierzasz, masz kilka rzeczy do załatwienia w swoim mieszkaniu.
Nikt nie chce się martwić o to, co dzieje się w domu, gdy jest poza miastem. Zadania te należy więc wykonać przed wyjazdem na wakacje, a odpoczynek podczas podróży będzie łatwy.

1. Powiedz swojemu gospodarzowi.

Prawdopodobnie jest coś w twojej umowie najmu o procedurze przed wyjazdem na wakacje. Przeczytaj umowę, a następnie podaj właścicielowi na piśmie, kiedy wyjeżdżasz i kiedy wrócisz. Dobrym pomysłem jest również podanie danych kontaktowych, ale jeśli nie planujesz sprawdzać swojego adresu e-mail każdego dnia podróży (a mamy nadzieję, że tak nie będzie!), dodaj zdanie o ograniczonym dostępie do poczty elektronicznej i głosowej.

2. Dowiedz się, jak wygląda sytuacja na parkingu.

Jeśli Twój samochód jedzie z Tobą – wycieczka samochodem! To nie jest problem. Jeśli jednak Twój samochód zostanie zaparkowany na terenie wspólnoty mieszkaniowej podczas Twojej nieobecności, musisz zająć się kilkoma rzeczami. Najpierw wyjmij z samochodu wszystkie kosztowności, zamknij okna i zablokuj drzwi.

Następnie przesuń go w miejsce, w którym nie ma ruchu drogowego – byłoby niegrzeczne, gdybyś miał najlepsze miejsce parkingowe, gdy nawet nie ma Cię tam.

Twój gospodarz może znaleźć idealne miejsce do pozostawienia samochodu. Zapytaj!

Zobacz również:  Balkon z widokiem na barok

3. Wstrzymaj pocztę.

Poczta lokalna nie zostanie dostarczona do skrzynki pocztowej w czasie Twojej nieobecności, lecz zostanie zatrzymana na poczcie. Proces jest prosty: wystarczy wypełnić formularz online, aby określić, gdzie mieszkasz i kiedy będziesz poza miastem. Idź na pocztę, aby odebrać ją po powrocie, a nie będziesz musiał zajmować się przepełnioną skrzynką pocztową.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zorganizuj płatność rachunków przez internet. Zaplanowane automatyczne przelewy z konta bankowego zapewnią, że nigdy nie przegapisz płatności.

4. Zorganizuj opiekę nad zwierzętami domowymi.

Nie możesz zabrać psa ze sobą na wakacje? Postaraj się zostawić swoich futrzastych milusińskich z przyjacielem lub członkiem rodziny albo zorganizuj rezerwację w hotelu dla zwierząt. Wydrukuj szczegółową listę rodzajów pokarmu i pory dnia, o której Twój pupil je, a także instrukcje dotyczące leków.

5. Ustawić termostat.

Chcesz czuć się komfortowo w domu, ale kiedy jesteś poza domem, możesz zaoszczędzić pieniądze i energię, pozwalając, aby temperatura nieco spadła. Ustaw termostat tak, aby puste mieszkanie miało od 15 do 20 stopni – to pozwoli Ci kontrolować rachunki za energię, nie dopuszczając do nadmiernego zawilgocenia powietrza w pomieszczeniach.
Przed wyjazdem sprawdź prognozę pogody dla swojego rodzinnego miasta. Czy pogoda będzie ładna? W czasie podróży może być możliwe całkowite wyłączenie termostatu.
6. Poproś znajomego lub sąsiada, aby sprawdzał wszystko, gdy jesteś w drodze.

Zobacz również:  Chodniki dywanowe – pełna wygody elegancja

Jeśli masz rośliny domowe, ktoś musi je podlewać. Co więcej, przyjazd i wyjazd kogoś przynajmniej raz dziennie sprawią, że będzie wyglądało to tak, jakby ktoś był w domu i odstrasza włamywaczy.
Jeśli nie znajdziesz nikogo, kto mógłby Cię odwiedzić, zainwestuj w wyłącznik czasowy, który włączy światła w określonych porach wieczornych. W lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego dostępny jest zegar sterujący za około 50 zł. Zegar czasu nie będzie podlewać roślin za ciebie, ale to będzie wyglądać tak, jakby ktoś był w mieszkaniu.

7. Odłączyć elektronikę.

Urządzenia zużywają energię, jeśli są podłączone do zasilania, nawet jeśli są wyłączone. Przed wyjazdem należy odłączyć toster, ekspres do kawy, telewizor, budzik i komputer. Nie musisz płacić za to zużycie energii, kiedy nie jesteś nawet w domu, aby z tego korzystać.

8. Posprzątaj w mieszkaniu.

Miło jest wracać do czystego, zorganizowanego domu, więc pamiętaj, aby umyć i schować naczynia, zrobić pranie i odkurzyć dokładnie przed wyjazdem. Co najważniejsze, należy wynieść śmieci! Jeśli nie, zapach, który przywita cię po powrocie, nie będzie przyjemną gościnną niespodzianką.
Teraz możesz cieszyć się urlopem wiedząc, że wszystko w domu jest w porządku. Szerokiej drogi!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *