Popularne

Artykuł

Dom

8 rzeczy do zrobienia w mieszkaniu przed wyjazdem na wakacje

8 rzeczy do zrobienia w mieszkaniu przed wyjazdem na wakacje

Sezon wakacyjny: W końcu mamy ten sezon! Może wybierasz się na tygodniowy odpoczynek na plaży, może wyruszasz w bajeczną podróż zagraniczną. Zanim jednak zaczniesz się pakować, bez względu na to, dokąd zmierzasz, masz kilka rzeczy do załatwienia w swoim mieszkaniu.
Nikt nie chce się martwić o to, co dzieje się w domu, gdy jest poza miastem. Zadania te należy więc wykonać przed wyjazdem na wakacje, a odpoczynek podczas podróży będzie łatwy.

1. Powiedz swojemu gospodarzowi.

Prawdopodobnie jest coś w twojej umowie najmu o procedurze przed wyjazdem na wakacje. Przeczytaj umowę, a następnie podaj właścicielowi na piśmie, kiedy wyjeżdżasz i kiedy wrócisz. Dobrym pomysłem jest również podanie danych kontaktowych, ale jeśli nie planujesz sprawdzać swojego adresu e-mail każdego dnia podróży (a mamy nadzieję, że tak nie będzie!), dodaj zdanie o ograniczonym dostępie do poczty elektronicznej i głosowej.

2. Dowiedz się, jak wygląda sytuacja na parkingu.

Jeśli Twój samochód jedzie z Tobą – wycieczka samochodem! To nie jest problem. Jeśli jednak Twój samochód zostanie zaparkowany na terenie wspólnoty mieszkaniowej podczas Twojej nieobecności, musisz zająć się kilkoma rzeczami. Najpierw wyjmij z samochodu wszystkie kosztowności, zamknij okna i zablokuj drzwi.

Następnie przesuń go w miejsce, w którym nie ma ruchu drogowego – byłoby niegrzeczne, gdybyś miał najlepsze miejsce parkingowe, gdy nawet nie ma Cię tam.

Twój gospodarz może znaleźć idealne miejsce do pozostawienia samochodu. Zapytaj!

3. Wstrzymaj pocztę.

Poczta lokalna nie zostanie dostarczona do skrzynki pocztowej w czasie Twojej nieobecności, lecz zostanie zatrzymana na poczcie. Proces jest prosty: wystarczy wypełnić formularz online, aby określić, gdzie mieszkasz i kiedy będziesz poza miastem. Idź na pocztę, aby odebrać ją po powrocie, a nie będziesz musiał zajmować się przepełnioną skrzynką pocztową.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, zorganizuj płatność rachunków przez internet. Zaplanowane automatyczne przelewy z konta bankowego zapewnią, że nigdy nie przegapisz płatności.

4. Zorganizuj opiekę nad zwierzętami domowymi.

Nie możesz zabrać psa ze sobą na wakacje? Postaraj się zostawić swoich futrzastych milusińskich z przyjacielem lub członkiem rodziny albo zorganizuj rezerwację w hotelu dla zwierząt. Wydrukuj szczegółową listę rodzajów pokarmu i pory dnia, o której Twój pupil je, a także instrukcje dotyczące leków.

5. Ustawić termostat.

Chcesz czuć się komfortowo w domu, ale kiedy jesteś poza domem, możesz zaoszczędzić pieniądze i energię, pozwalając, aby temperatura nieco spadła. Ustaw termostat tak, aby puste mieszkanie miało od 15 do 20 stopni – to pozwoli Ci kontrolować rachunki za energię, nie dopuszczając do nadmiernego zawilgocenia powietrza w pomieszczeniach.
Przed wyjazdem sprawdź prognozę pogody dla swojego rodzinnego miasta. Czy pogoda będzie ładna? W czasie podróży może być możliwe całkowite wyłączenie termostatu.
6. Poproś znajomego lub sąsiada, aby sprawdzał wszystko, gdy jesteś w drodze.

Jeśli masz rośliny domowe, ktoś musi je podlewać. Co więcej, przyjazd i wyjazd kogoś przynajmniej raz dziennie sprawią, że będzie wyglądało to tak, jakby ktoś był w domu i odstrasza włamywaczy.
Jeśli nie znajdziesz nikogo, kto mógłby Cię odwiedzić, zainwestuj w wyłącznik czasowy, który włączy światła w określonych porach wieczornych. W lokalnym sklepie z artykułami gospodarstwa domowego dostępny jest zegar sterujący za około 50 zł. Zegar czasu nie będzie podlewać roślin za ciebie, ale to będzie wyglądać tak, jakby ktoś był w mieszkaniu.

7. Odłączyć elektronikę.

Urządzenia zużywają energię, jeśli są podłączone do zasilania, nawet jeśli są wyłączone. Przed wyjazdem należy odłączyć toster, ekspres do kawy, telewizor, budzik i komputer. Nie musisz płacić za to zużycie energii, kiedy nie jesteś nawet w domu, aby z tego korzystać.

8. Posprzątaj w mieszkaniu.

Miło jest wracać do czystego, zorganizowanego domu, więc pamiętaj, aby umyć i schować naczynia, zrobić pranie i odkurzyć dokładnie przed wyjazdem. Co najważniejsze, należy wynieść śmieci! Jeśli nie, zapach, który przywita cię po powrocie, nie będzie przyjemną gościnną niespodzianką.
Teraz możesz cieszyć się urlopem wiedząc, że wszystko w domu jest w porządku. Szerokiej drogi!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *