Popularne

Artykuł

Dom

Amazon Echo, więcej niż głośnik

Amazon Echo, więcej niż głośnik

Amazon Echo na pozór wydaje się być zwykłym przenośnym głośnikiem. Wyróżnia się on jednak tym, że można nim sterować za pomocą głosu. Ponadto urządzenie to łączy się z usługą głosową Alexa, dzięki temu za jego pomocą można nie tylko odtworzyć muzykę, ale także zadawać pytania, uzyskiwać informacje o najnowszych wiadomościach, wynikach sportowych, czy pogodzie… Można także połączyć się z drugą osobą posiadającą Amazon Echo. Te i wiele innych funkcji zostanie zaprezentowanych w niniejszym artykule.

Muzyka na każde Twoje zawołanie

Amazon Echo to sprzęt, który powinien posiadać każdy, kto marzył o włączaniu muzyki za pomocą swojego głosu. Urządzenie jest stale połączone z Alexą – inteligentną usługą głosową działającą w chmurze. Dzięki temu jest ono w stanie wykonać prawie każde Twoje polecenie. Odpowiednią muzykę można wybrać spośród wielu różnych serwisów do jej streamowania takich jak Amazon Music, Spotify, czy TuneIn. Dzięki zastosowanym najnowszym technologiom głośnik zapewnia czystą barwę dźwięku niezależnie od tego, gdzie zostanie on umieszczony.

Nie tylko muzyka

Amazon Echo oferuje odtwarzanie także innych „niemuzycznych” materiałów. Mowa tutaj o audiobookach, czy też stacjach radiowych. Wystarczy tylko powiedzieć, aby urządzenie odtworzyło dany materiał. Warto jednak pamiętać, że póki co Amazon Echo w zakresie audiobooków współpracuje tylko z biblioteczkami utworzonymi w serwisach Amazon oraz Audible.

Korzystanie z Internetu za pomocą głosu… To takie proste!

W Polsce znamy już zalety Asystenta Google. Podobne do niego funkcje zostały wbudowane w Amazon Echo. Dzięki współpracy z inteligentną usługą głosową Alexa, możliwe jest wyszukiwanie interesujących wiadomości, a także wykonywanie dużo bardziej złożonych operacji jak zamówienie pizzy, czy Ubera. Wystarczy bowiem wydać stosowny komunikat, aby dowiedzieć się o najważniejszych wydarzeniach z całego świata, poznać prognozę pogody na najbliższe dni, czy też zapoznać się z wynikiem meczu naszej ulubionej drużyny. Złożenie zamówienia na pizzę, czy zamówienie Ubera jest równie proste!

Inteligentny dom w zasięgu ręki

Dzięki Amazon Echo można sterować całym domem za pomocą samego głosu! Po odpowiednim skonfigurowaniu urządzenia i połączeniu go z domowymi sprzętami można włączyć lub wyłączyć lampę, przyciemnić światła, czy też obsługiwać telewizor. To wszystko bez wychodzenia gdziekolwiek, wystarczy, że Amazon Echo znajdzie się w zasięgu głosu. W tym miejscu warto zaznaczyć, iż na terenie Polski nie wszystkie funkcje są już dostępne, jednak stale poszerzane są możliwości Amazon Echo.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *