Popularne

Artykuł

Budownictwo

Audyt fotowoltaiczny – co powinniśmy wiedzieć?

Audyt fotowoltaiczny – co powinniśmy wiedzieć?

Inwestycja w fotowoltaikę wymaga od nas zainwestowania pieniędzy, ale także spełnienia warunków wymaganych do tego, aby instalacja możliwie sprawnie produkowała dla naszego domu energię elektryczną. Niezbędny do tego będzie audyt fotowoltaiczny. Co powinniśmy w tej kwestii wiedzieć?

Panele fotowoltaiczne dla domu

Panele słoneczne można zamontować wszędzie tam, gdzie nie jest utrudniony dostęp do promieni słonecznych. Jest to najczęściej dach budynku, gdzie można wykorzystać jego powierzchnię nie zajmując miejsca na posesji. Dodatkowo, dach to miejsce, gdzie panele fotowoltaiczne pracują sprawnie. Powinny one mieć optymalną powierzchnię (w zależności od tego jak duży jest budynek oraz jego zapotrzebowanie na energię elektryczną) i zostać zamontowane pod odpowiednim kątem – tak, aby pozyskiwały energię słoneczną.

Odpowiednia kalkulacja przed montażem

Montaż paneli fotowoltaicznych wymaga odpowiedniej kalkulacji, ile w skali roku płacimy za prąd. Kolejnym krokiem będzie dobranie wielkości instalacji, która odpowie na zapotrzebowanie elektryczne naszego domu. Tak jak zostało to wspomniane wcześniej – panele słoneczne muszą być zamontowane pod odpowiednim do promieni słonecznych kątem. To także kwestia, którą musimy wziąć pod uwagę przy przewidywaniu kosztów – instalacja produkuje energię przez cały rok, jednak w pochmurne dni produkuje jej mniej. Rozwiązaniem będzie posiłkowanie się energią elektryczną z konwencjonalnych źródeł, dlatego nie warto całkowicie zrywać umowy z elektrownią. Nasze rachunki za prąd będą znacznie niższe, a my sami nie zostaniemy w kryzysowych sytuacjach odcięci od energii elektrycznej.

Do czego potrzebny jest audyt fotowoltaiczny?

Przed podjęciem decyzji o inwestycji w fotowoltaikę konieczne jest przeprowadzenie audytu fotowoltaicznego (więcej na stronie http://sunergo.pl/audyt-fotowoltaiczny/). Audyt pozwala określić, czy inwestycja w instalację faktycznie będzie dla nas opłacalna. Specjaliści w tej dziedzinie przeprowadzają wywiad z inwestorem i na jego podstawie ustala moc, usytuowanie i położenie paneli. Pamiętajmy, aby wybierać usługi doświadczonej i renomowanej firmy. Dzięki temu możemy mieć pewność, że instalacja będzie niezawodna.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *