Popularne

Artykuł

Budownictwo

Balustrady szklane – wady i zalety

Balustrady szklane – wady i zalety

Nowoczesne balustrady szklane cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno ze strony właścicieli domów prywatnych, jak i inwestorów stawiających budynki o przeznaczeniu komercyjnym. Skąd wzięła się ich popularność i z czym należy się liczyć, jeśli interesuje cię to rozwiązanie? Przedstawiamy najważniejsze zalety i wady.

balustrady szklane

Nowoczesne budynki coraz częściej są bardzo minimalistyczne i eleganckie. Współcześni użytkownicy cenią bowiem rozwiązania praktyczne i ponadczasowe, które komponują się z większością stylów, by nie ograniczać możliwości zmian w przyszłości. Co sprawia, że coraz częściej sięgają po balustrady szklane? Poznaj zalety i wady tego rodzaju rozwiązań. Nasz artykuł pomoże ci ostatecznie rozwiać wszystkie wątpliwości.

Najważniejsze zalety balustrad szklanych

Nie ulega wątpliwości, że balustrady szklane mają cały szereg bardzo istotnych zalet, które wpływają na decyzję zakupową inwestorów. Co ma największe znaczenie?

balustrady szklane

Warto zauważyć, że balustrady szklane są po prostu estetyczne. Ich wygląd wpływa korzystnie na cały odbiór bryły czy wnętrza. Sprawdzają się doskonale w przestrzeni utrzymanej w nowoczesnym stylu, jednak należy podkreślić, że współgrają z większością materiałów (drewnem, tworzywem sztucznym czy cegłą), dzięki czemu mogą być z powodzeniem wykorzystywane także w rozwiązaniach bardziej klasycznych.

 

Kolejnym aspektem, który często ma ogromne znaczenie dla inwestorów, jest możliwość doświetlenia wnętrza. Szklana balustrada na balkonie, tarasie czy wewnątrz budynku sprawia, że do środka przedostaje się więcej światła dziennego. Transparentny materiał nie blokuje promieni słonecznych. Warto stosować je więc po północnej stronie budynku i we wszystkich mało oświetlonych przestrzeniach. To nie tylko estetyczny zabieg, który wpływa na nasze samopoczucie, ale także dodatkowa korzyść w postaci niższego zużycia prądu.

balustrady szklane

Co jeszcze sprawia, że coraz chętniej wybieramy balustrady szklane? Zauważ, że są bardzo uniwersalne. Jak wspominaliśmy, nietrudno jest dopasować je do większości stylów architektonicznych, ale to nie wszystko. Nadają się bowiem do stosowania zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Można zamontować je jako zabezpieczenie schodów, tarasów czy balkonów. Dzięki temu cały projekt może cechować elegancka spójność.

Balustrady szklane – wady

Trudno jest znaleźć rozwiązanie, które będzie odpowiedzią na potrzeby wszystkich użytkowników. Również balustrady szklane mają swoje wady. Niektórzy inwestorzy nie cenią ich wyglądu, ale co wpływa na negatywną decyzję zakupową wśród osób, którym się podobają?

balustrady szklane

Warto wiedzieć, że balustrady szklane najczęściej dość sporo kosztują. Ich cena wynika jednak z faktu, że to nie tylko zadowalający efekt wizualny, ale przede wszystkim bezpieczeństwo użytkowników. Producenci wybierają więc szkło hartowane wysokiej jakości. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się na nietypowy kształt, koszt zakupu i montażu rośnie.

Musisz również zdawać sobie sprawę, że balustrady szklane cechuje spora waga. Ich montaż nie będzie więc zupełnie łatwy. Najlepiej zlecić go doświadczonym specjalistom, których znajdziesz w firmie AVIS. Ustalą, czy ciężar szklanej barierki odpowiada dopuszczalnemu obciążeniu wybranego miejsca i zaoferują solidną realizację, która sprawdzi się przez lata.

Nowoczesne balustrady szklane to nie tylko estetyka, która przyciąga uwagę miłośników modernistycznego stylu aranżacyjnego. Są przede wszystkim bezpieczne i doskonale sprawdzają się w skutecznym zabezpieczaniu schodów, balkonów czy tarasów. Szkło jest obecnie jednym z najatrakcyjniejszych rozwiązań dla osób wykańczających domy i budynki komercyjne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *