Popularne

Artykuł

Dom

Baterie łazienkowe i baterie kuchenne. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Baterie łazienkowe i baterie kuchenne. Na co zwracać uwagę przy wyborze?

Funkcjonalne urządzenie kuchni i łazienki jest celem każdej aranżacji domu. Oba pomieszczenia muszą być nie tylko estetyczne, ale i komfortowe.  Potrzeba w nich takich baterii, które umożliwiają swobodne wykonywanie typowych czynności. Mycie naczyń, rąk i takie nalewanie wody, by nie rozlewać jej na podłogę, bez wątpienia są bardzo ważne.

Właściwa aranżacja kuchni i łazienki wymaga skupienia się na odpowiednim wyborze najważniejszych akcesoriów. Baterie kuchenne i baterie łazienkowe są jednymi z najważniejszych urządzeń w obu przestrzeniach. Przy ich selekcji trzeba zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale również na kwestie praktyczne. Długość wylewki, jej wysokość, nawet liczba uchwytów mają znaczenie. Jak wybierać baterie kuchenne i baterie łazienkowe? Podpowiadamy.

Baterie kuchenne  – muszą być funkcjonalne

Baterie kuchenne bardzo mocno wpływają na funkcjonalność kuchni jako miejsca do gotowania, pieczenia, zmywania naczyń itp. czynności. Zbyt krótka lub przesadnie długa wylewka to pewność kłopotów. Możesz mieć trudność z nabraniem wody do większego garnka lub z utrzymaniem czystości na podłodze, na którą rozchlapuje się ciecz. Jednocześnie warto wybrać baterię w taki sposób, żeby mogła dobrze służyć przez lata.  Kluczowe jest więc dbanie o jakość sprzętu.

Jak wybierać baterie kuchenne?

Jakie powinny być baterie kuchenne? Przede wszystkim powinniśmy uważać na:

  • Sposób montażu baterii – najczęściej wybierane są baterie naścienne lub stojące. Oprócz osobistych preferencji ważny jest sposób doprowadzenia przyłączy ciepłej i zimnej wody i budowa zlewozmywaka lub blatu ( niezbędne miejsce na otwór).
  • Typ sterowania – może być jednouchwytowy lub dwuuchwytowy. Pierwszy typ uchodzi za bardziej praktyczny i sprzyja oszczędzaniu wody, drugi jest bardziej tradycyjny.
  • Rodzaj wylewki – jej wysokość i zasięg są kluczowe. Niewłaściwy dobór powoduje ograniczoną funkcjonalność łazienki. W kuchni coraz bardziej powszechne są wylewki wyciągane i obrotowe.
  • Design i jakość wykonania – baterie kuchenne muszą być dopasowane do wystroju wnętrza. Pamiętaj też o tym, że zakup baterii jest wyborem na szereg lat. Warto więc zadbać o sprzęt dobrej jakości.

Baterie łazienkowe. Na co zwracać uwagę?

Jakie powinny być baterie łazienkowe? Również w tym przypadku kluczowa jest funkcjonalność. Zwłaszcza wysokość i zasięg wylewki powinny być tak dobrane do umywalki, aby woda się z niej nie wylewała na podłogę. Jednocześnie chodzi o to, by można ją było wygodnie nalać np. do wiaderka.

W łazience w szczególny sposób istotne jest zgranie estetyki baterii z wyglądem płytek na podłodze i ścianach, kolorystyką i dodatkami obecnymi we wnętrzu. W tej przestrzeni świetnie sprawdzą się baterie łazienkowe z termostatem. Wyposażenie łazienki w taki sprzęt to przede wszystkim oszczędność wody i energii. Niektóre modele pozwalają ograniczyć te parametry nawet o 60%. Jednocześnie trudniej jest o poparzenie się, co bywa ważne zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych.

 

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *