Funkcjonalne urządzenie kuchni i łazienki jest celem każdej aranżacji domu. Oba pomieszczenia muszą być nie tylko estetyczne, ale i komfortowe. Potrzeba w nich takich baterii, które umożliwiają swobodne wykonywanie typowych czynności. Mycie naczyń, rąk i takie nalewanie wody, by nie rozlewać jej na podłogę, bez wątpienia są bardzo ważne.
Właściwa aranżacja kuchni i łazienki wymaga skupienia się na odpowiednim wyborze najważniejszych akcesoriów. Baterie kuchenne i baterie łazienkowe są jednymi z najważniejszych urządzeń w obu przestrzeniach. Przy ich selekcji trzeba zwracać uwagę nie tylko na estetykę, ale również na kwestie praktyczne. Długość wylewki, jej wysokość, nawet liczba uchwytów mają znaczenie. Jak wybierać baterie kuchenne i baterie łazienkowe? Podpowiadamy.
Spis treści
Baterie kuchenne – muszą być funkcjonalne
Baterie kuchenne bardzo mocno wpływają na funkcjonalność kuchni jako miejsca do gotowania, pieczenia, zmywania naczyń itp. czynności. Zbyt krótka lub przesadnie długa wylewka to pewność kłopotów. Możesz mieć trudność z nabraniem wody do większego garnka lub z utrzymaniem czystości na podłodze, na którą rozchlapuje się ciecz. Jednocześnie warto wybrać baterię w taki sposób, żeby mogła dobrze służyć przez lata. Kluczowe jest więc dbanie o jakość sprzętu.
Jak wybierać baterie kuchenne?
Jakie powinny być baterie kuchenne? Przede wszystkim powinniśmy uważać na:
- Sposób montażu baterii – najczęściej wybierane są baterie naścienne lub stojące. Oprócz osobistych preferencji ważny jest sposób doprowadzenia przyłączy ciepłej i zimnej wody i budowa zlewozmywaka lub blatu ( niezbędne miejsce na otwór).
- Typ sterowania – może być jednouchwytowy lub dwuuchwytowy. Pierwszy typ uchodzi za bardziej praktyczny i sprzyja oszczędzaniu wody, drugi jest bardziej tradycyjny.
- Rodzaj wylewki – jej wysokość i zasięg są kluczowe. Niewłaściwy dobór powoduje ograniczoną funkcjonalność łazienki. W kuchni coraz bardziej powszechne są wylewki wyciągane i obrotowe.
- Design i jakość wykonania – baterie kuchenne muszą być dopasowane do wystroju wnętrza. Pamiętaj też o tym, że zakup baterii jest wyborem na szereg lat. Warto więc zadbać o sprzęt dobrej jakości.
Baterie łazienkowe. Na co zwracać uwagę?
Jakie powinny być baterie łazienkowe? Również w tym przypadku kluczowa jest funkcjonalność. Zwłaszcza wysokość i zasięg wylewki powinny być tak dobrane do umywalki, aby woda się z niej nie wylewała na podłogę. Jednocześnie chodzi o to, by można ją było wygodnie nalać np. do wiaderka.
W łazience w szczególny sposób istotne jest zgranie estetyki baterii z wyglądem płytek na podłodze i ścianach, kolorystyką i dodatkami obecnymi we wnętrzu. W tej przestrzeni świetnie sprawdzą się baterie łazienkowe z termostatem. Wyposażenie łazienki w taki sprzęt to przede wszystkim oszczędność wody i energii. Niektóre modele pozwalają ograniczyć te parametry nawet o 60%. Jednocześnie trudniej jest o poparzenie się, co bywa ważne zwłaszcza w przypadku dzieci i osób starszych.
Podobne artykuły
Dywany – jakie modele warto wybrać?
Szukając idealnego dywanu do swojego wnętrza, wiele osób zastanawia się, jakie wzory i kształty będą najlepiej pasować do ich przestrzeni….
Zastosowanie desek kompozytowych
Deski kompozytowe, w tym produkty marki Ecodeski, zyskują coraz większą popularność dzięki swoim licznym zaletom. Są to nowoczesne, ekologiczne rozwiązania,…
Inteligentna lodówka – jak może Ci pomóc zaoszczędzić energię?
Wydaje się, że inteligentne lodówki od pewnego czasu cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego, zaawansowana funkcjonalność ułatwia nam ich użytkowanie, umożliwia…
Rekuperacja a upały. Jakie powinny być ustawienia rekuperatora w upały?
Wysokie temperatury w domu nigdy nie są czymś przyjemnym, wręcz przeciwnie – potrafią być bardzo uciążliwe i męczące. W końcu…
Zasiedzenie nieruchomości: Czym jest i jak można go uniknąć?
Zasiedzenie to szczególny sposób nabycia prawa własności przez długotrwałe posiadanie samoistne rzeczy. Posiadaczem samoistnym jest ten, kto rzeczą faktycznie włada…
Jak urządzić stylowy przedpokój?
Urządzenie stylowego przedpokoju wbrew pozorom nie musi być trudne. Jeśli postawimy na meble funkcjonalne i nowoczesne, z pewnością będziemy cieszyć…
Muuto – nowoczesne podejście do skandynawskiego designu
Skandynawski design od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Marka Muuto wnosi do tego stylu nowoczesne akcenty, które łączą funkcjonalność z…
Posadzki ceramiczne – czy to dobry wybór do biura?
Nie da się zaprzeczyć, że posadzki ceramiczne to jedne z najbardziej uniwersalnych typów podłoża. W domach układa się je przeważnie…
Co warto wiedzieć o urządzaniu garderoby? Garść przydatnych wskazówek
Wyobraź sobie przestrzeń, gdzie wszystko ma swoje miejsce, gdzie poranne przygotowania są szybkie i przyjemne, a każda rzecz jest łatwo…
Wystrój na chłodne dni. Jak wybrać zasłony na zimę?
Gdy temperatura spada, a dni stają się krótsze, naturalnym dążeniem jest stworzenie ciepłej i przytulnej atmosfery w domu. Zasłony pełnią…