Popularne

Artykuł

Dom

Co warto wiedzieć na temat kosztów budowy taniego domu?

Co warto wiedzieć na temat kosztów budowy taniego domu?
Small new build houses.

Początkiem inwestycji w budowę domu jest wybór odpowiedniego projektu. Szukasz taniego rozwiązania? Sprawdź, co warto wiedzieć na temat jego kosztów.

Koszty taniego domu – od czego zależą?

Koszty budowy domu to kwestia indywidualna, dlatego mogą być one mocno zróżnicowane. Z pewnością mniej skomplikowana konstrukcja budynku, najlepiej w kształcie prostej bryły, będzie jedną z idealnych opcji dla osób szukających tańszych rozwiązań. Niezbyt korzystnie wypada na tle cenowym dom piętrowy. Jeżeli nie posiadamy rodziny wielodzietnej, z którą chcemy zamieszkać, warto wybierać spośród tańszych i funkcjonalnych domów parterowych. Coraz więcej osób decyduje się na budowę domu parterowego, zarówno ze względów estetycznych, jak i finansowych.

Projekty tanich i nowoczesnych domów

Obecnie popularne stało się kupowanie gotowych projektów domów wykonanych przez specjalistów. Pracownia architektoniczna Domowe Klimaty prezentuje najwyższej jakości, innowacyjne i ciekawe rozwiązania w postaci gotowych projektów budynków mieszkalnych. Możemy wybierać spośród domów piętrowych i parterowych. Zwróćmy uwagę, że dostępne są również projekty tanich domów, pozwalających na zaoszczędzenie sporej kwoty. Zaprojektowane tanie domy to głównie budynki o nieskomplikowanej budowie charakteryzujące się prostą bryłą i dachem. Wszystkie projekty są ciekawe i warte uwagi.

Co zawiera kosztorys projektu domu?

Podczas budowy domu rozróżniamy dwa rodzaje kosztorysów. Jeden z nich związany jest z kosztami zawierającymi stan surowy domu, drugi natomiast wykończenie. W kosztorysie stanu surowego znajdziemy informację dotyczące fundamentów budynku, w tym również wliczony jest koszt okien czy drzwi. W przypadku kosztorysu wykończeniowego mówimy o kosztach obejmujących m.in. wykończenie ścian, sufitów, konstrukcji i pokrycia dachów oraz konstrukcji parteru. Jeżeli zdecydujemy się na zakup gotowego projektu domu, warto zwrócić uwagę, czy kosztorys będzie wliczony w cenę, a może należy za niego dodatkowo zapłacić.

Gotowe, tanie i nowoczesne rozwiązania

Decydując się na zakup taniego gotowego projektu domu, polecamy zapoznać się z propozycjami dostępnymi na stronie domoweklimaty.pl. Praktycznym i ciekawym rozwiązaniem dla osób poszukujących mniejszych domów jest projekt Alaska, wykonany z wyczuciem estetyki i dobrego smaku. Projekt skierowany jest dla 5-6 osobowej rodziny. Nowym i bardzo praktycznym projektem okazał się Alfa 8 uwzględniający funkcjonalne pomieszczenia, wykonane w całkowicie nowoczesnym stylu. Bez problemu każda osoba szukająca ciekawych i tanich rozwiązań znajdzie coś dla siebie.

Jeżeli jesteś w trakcie planowania budowy domu, przeczytaj artykuł: Technologie budowy domu oraz ich koszt, jaką wybrać? i dowiedz się, która technologia budowy domu będzie dla Ciebie odpowiednia.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *