Popularne

Artykuł

Dom

Cyklinowanie podłogi – dlaczego warto? Opis procesu

Cyklinowanie podłogi – dlaczego warto? Opis procesu

Cyklinowanie podłogi chodzi ci po głowie, ale nadal nie masz pewności, czy rzeczywiście potrzebujesz tej usługi. Renowacja parkietu to popularne rozwiązanie, z którym wiąże się wiele korzyści. Sprawdź nasz artykuł, by poznać najważniejsze z nich. Przybliżamy też pewne ograniczenia tej metody, dzięki czemu podejmiesz świadomą i w pełni przemyślaną decyzję.

Co zyskujesz, wybierając cyklinowanie podłogi w Warszawie?

Realizacja tego typu usługi wiąże się z wieloma korzyściami. Renowacja jest opłacalna znacznie bardziej niż szerzej zakrojone działania np. w postaci wymiany całej podłogi. To opcja idealna dla osób, którym zależy na oszczędnościach. Cyklinowanie podłogi pozwala też odnowić wygląd nawierzchni. W stosunkowo krótkim czasie podłoga odzyskuje dawny blask i prezentuje się tak jak w czasach swojej świetności. Proces polecany jest więc tym klientom, którzy chcą cieszyć się piękną, dopracowaną przestrzenią. Ale na jakie dokładnie efekty możemy liczyć?

Profesjonalnie użyta cykliniarka sprawia, że z powierzchni podłogi znikają takie mankamenty jak:

  1. rysy
  2. przebarwienia
  3. zabrudzenia

Doświadczeni specjaliści mogą też wypełnić ewentualne luki w podłodze. W tym celu po wstępnym zeszlifowaniu stosują specjalny preparat. Na samym końcu preparat jest lakierowany, co chroni go przed przyszłymi uszkodzeniami oraz przed niszczycielską działalnością promieni UV. Ten sposób renowacji nawierzchni powinien więc zainteresować osoby, chcące zachować swoją podłogę w nienagannym stanie przez jak najdłuższy czas.

Cyklinowanie podłogi w Warszawie – z jakimi kwestiami powinieneś się liczyć, zanim wybierzesz tę usługę?

Przede wszystkim warto zdawać sobie sprawę z tego, że cyklinowania nie można wykonywać bez końca. Podłoga ma przecież określoną grubość, więc nie można jej zeszlifowywać bez końca. Nie można zapomnieć też o tym, że cyklinowanie podłogi można wykonywać tylko na prawdziwym drewnie – parkiety drewnopodobne nie mogą być poddawane temu zabiegowi.

Czy cyklinowanie podłogi jest dla Ciebie?

Część osób ciągle odsuwa planowanie cyklinowania, bo z niechęcią odnosi się do sprzątania po takim procesie. Tutaj trzeba przyznać, że cyklinowanie podłóg może być po tym względem mocno problematyczne. Bywa, że wszędobylski pył wdziera się w każdy najmniejszy zakamarek, a zanieczyszczenia znajdujemy miesiące od wykonanej usługi. Na szczęście da się tego uniknąć. Osobom ceniącym ład i porządek do gustu przypadnie usługa cyklinowania bezpyłowego.

Taki proces przeprowadzany jest z pomocą cykliniarki, wyposażonej w specjalny pojemniczek. Dzięki niemu produkt cyklinowania, a więc wierzchnia warstwa podłogi, od razu trafia do pojemnika. Nie ma więc tu mowy o utrudnionym sprzątaniu. Od razu po zrealizowanej usłudze pomieszczenie prezentuje się nienaganne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *