Popularne

Artykuł

Dom

Cztery ciekawe dekoracje na Halloween!

Cztery ciekawe dekoracje na Halloween!

Już teraz możesz zacząć przygotowania do tego wyjątkowego święta. Zadbaj o odpowiednie dodatki, którymi udekorujesz wnętrze. Na zewnątrz wystaw dynię, a nad drzwiami rozwieś pajęczynę, by zasygnalizować, że jesteś w tej grze i bawisz się razem z dziećmi! Pamiętaj o cukierkach, jeśli nie chcesz doświadczy psikusa. Oto 4 pomysły na ciekawe aranżacje w Halloween.

Obowiązkowy jest strój, który możesz dopasować do własnych preferencji. Nie musi to być szkielet czy postać upiora z opery. Do wyboru masz również strój czarownicy lub wróżki. Zarówno dzieci, jak i dorośli przebierają się tego dnia za duchy, potwory i zombie, a potem odwiedzają domy i mieszkania, prosząc o słodycze lub inne drobnostki. Nie odprawiaj maluchów z kwitkiem, tylko weź udział w zabawie. Włącz do niej własne potomstwo i przygotuj ciekawe dekoracje na Halloween, zaskakując siebie i innych!

1. Lampiony i świece

To święto, którego kulminacja przypada po zmroku. Wtedy ożywione mary wybierają się w obchody domostw, by zebrać jak najwięcej słodkości. Uroczystość nie miałby tego samego klimatu, gdyby nie świece, lampiony i świecidełka, które rozpraszają mrok. Koniecznie wystaw szklane, zamykane świeczniki przed dom, a nad drzwiami rozwieś girlandę ze świecących, papierowych lampionów – obowiązkowo w pomarańczowym lub fioletowym kolorze. Wystarczy, że puste słoiki pomalujesz na wybrany kolor i umieścisz w nich tea-lighty. Trochę własnej inwencji też się przyda!

2. Dynie w każdym rozmiarze

Wydrążona dynia jest obowiązkowym dodatkiem Halloween i jego najważniejszym symbolem. Z dyń możesz zrobić lampiony, włożyć do nich świece i ustawić na parapecie. Warzywa powinny prezentować pewien rodzaj maski, dlatego wycina się w nich zęby i oczy. Możesz też wydrążyć miąższ, wyłożyć ozdobnym papierem i wsypać do niej cukierki. Taki pojemnik ze słodkościami wystaw przed drzwi. W sklepach dostaniesz także piękne, ceramiczne ozdoby w kształcie dyń, nie tylko w pomarańczowym, ale również biało-złotym kolorze, choć dostępne są także czarne, szklane okazy. Pięknie ozdobią w czasie Halloween salon.

3. Pajęczyny, gluty i żelowe naklejki

Żelowe naklejki, ociekające krwią umieść na okiennej szybie, a zwrócisz uwagę przechodniów. Możesz zakupić także żelowe gałki oczne i umieścić je w butelkach, które warto ustawić w towarzystwie lampionów z dyni. Ciekawie ozdobią wejściowe schody czy domowe przestrzenie. Sztucznymi pajęczynami ozdób drzwi, krzesła i poręcze. Nie zapomnij o efektownych pająkach, nietoperzach i czaszkach – to prawdziwe atrybuty tego święta!

4. Papierowe ozdoby i dekoracje na Halloween

Ozdoby z papieru na Halloween mają wiele zalet – są lekkie i można z nich wyczarować każdą aranżację. Nie tylko efektowne lampiony, ale także różnorodne zawieszki, girlandy i proporczyki. Pamiętaj o drobnym konfetti w kształcie małych duszków lub mini dyń. Efektowne są papierowe rozetki, które na to święto możesz dobrać według charakterystycznych kolorów. Powieś nad drzwiami banner, żeby nikt nie miał wątpliwości, że jesteś fanem Halloween i wykorzystuj kurtyny, a także efektowne postacie z papieru, np. lecącą na miotle czarownicę.

Puść wodze fantazji i daj się wciągnąć w dobrą zabawę. Wybieraj ciekawe dekoracje na Halloween, które są konieczne, by podkreślić, że jesteś w tej grze!

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *