Popularne

Artykuł

Dom

Czy ekogroszek będzie dobrym opałem do domów?

Czy ekogroszek będzie dobrym opałem do domów?

Ekogroszek workowany stanowi obiekt zainteresowania wśród wielu osób. Nie są oni jednak do końca pewni, czy taki opał, a także piec na taką formę paliwa, będzie dobrą inwestycją. Aby odpowiedzieć sobie na takie pytania, warto zdobyć nieco informacji o samym ekogroszku. Raz na zawsze będzie wiadome, czy się opłaca, czy lepiej poszukać dla siebie innego rozwiązania.

Jakie cechy ma ekogroszek?

Skąd bierze się ekogroszek workowany? Otóż jest to pewien rodzaj węgla kamiennego, „który został poddany specjalnej obróbce w celu uzyskania materiału opałowego o dobrych parametrach i jednolitej wielkości”. Takie sformułowania można najczęściej spotkać. Do wyprodukowania ekogroszku używa się tylko i wyłącznie najlepszego węgla. Po co? Aby móc pozyskać opał o naprawdę dobrych właściwościach.

Jedną z najważniejszych cech tego rodzaju opału, jest jego wysoka kaloryczność. Oznacza to ni mniej ni więcej, że przy jego spalaniu można pozyskać naprawdę dużą ilość energii. Kolejną cechą, która zasługuje na wyróżnienie, jest mała spiekalność. Ekogroszek workowany nie powoduje trudnych do usunięcia spieków w piecu. W niektórych przypadkach, zawartość siarki w takim opale jest utrzymana poniżej 0,5%. Wiele osób zauważa, że osiągnięcie takiego wyniku w obecnych czasach jest trudne, dlatego tym bardziej warto zwrócić na to uwagę.

Zalety ekogroszku

Czas na to, aby sprawdzić, czy fakt wykorzystania ekogroszku workowanego, wiąże się z jakimiś zaletami? Oczywiście, że i takich nie brakuje. Co więcej, ich poznanie może sprawić, że zdecydowana większość osób będzie skłonna do tego, aby przerzucić się na tego rodzaju opał.

Na liście zalet workowanego ekogroszku znajduje się:

  • wydajność,
  • oszczędność czasu,
  • mniejsze zużycia węgla,
  • oszczędność czasu,
  • dłuższa żywotność pieca,
  • wygoda użytkowania,
  • łatwość w obsłudze pieca,
  • rzadka obsługa kotła,
  • ekologiczność.

Przy czym nie można zapomnieć o tym, że ekogroszek powinien być użytkowany w specjalnie dedykowanych do tego piecach. Tak, można pomyśleć o jego używaniu w innych kotłach do ogrzewania, ale może to wpłynąć na pogorszenie się stanu całego urządzenia.

Dlaczego ekogroszek jest ekologiczny? Ponieważ jest on niemal w całości. Zostaje go naprawdę minimalna ilość. Do tego substancje nie przedostają się do powietrza (jak to bywa w innych przypadkach), ale są zamieniane na energię. Co dalej za tym idzie, w domach jest jeszcze cieplej. Powstające gazy spalinowe są pozbawione substancji szkodliwych dla środowiska.

Warto? Oczywiście, że tak. Zakup ekogroszku będzie dobrą inwestycją.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *