Popularne

Artykuł

Dom

Czy kwadratowe talerze deserowe są modne?

Czy kwadratowe talerze deserowe są modne?

Kwadratowe talerze deserowe to propozycja dla osób ceniących sobie nietuzinkowe i niebanalne rozwiązania. Z jednej strony zapewniają one odrobinę świeżości w porównaniu do klasycznych form talerzy do serwowania deserów, a z drugiej stanowią ciekawą ozdobę stołu. Czy kwadratowe talerze deserowe są modne? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Dla kogo są kwadratowe talerze deserowe?

Kwadratowe talerze deserowe to propozycja dla osób ceniących sobie nietuzinkowe i niebanalne rozwiązania. Z jednej strony zapewniają one odrobinę świeżości w kwestii wykorzystania klasycznych form talerzy do serwowania deserów, a z drugiej stanowią ciekawą ozdobę stołu. Czy kwadratowe talerze deserowe są modne? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

W ostatnim czasie można zaobserwować, że coraz więcej osób sięga po kwadratowe talerze deserowe, co może świadczyć o wzroście ich popularności. Na pewno są one obecnie modne, co wynika z rosnącej świadomości na temat tego, jak ważna dla odbioru dania jest forma i estetyka jego podania. Finalnie wiele zależy od gustu i preferencji konkretnej osoby, a także od okazji, na jaką serwuje się deser.

Wyjątkowa prezencja dań domowych i restauracyjnych

Nieco inne talerze są wykorzystywane w domach prywatnych, a inne w lokalach gastronomicznych. W kwestii lokali gastronomicznych wybór kształtu talerzy na pewno ma znaczenie – funkcjonalne i designerskie. W nowoczesnych burgerowniach czy mainstreamowych barach kwadratowa zastawa, zwłaszcza w niebanalnym np. czarnym kolorze będzie doskonałym uzupełnieniem wystroju. Tymczasem w eleganckiej restauracji serwującej dania tradycyjne, częściej spotkamy klasyczne owalne lub okrągłe talerzyki deserowe.

Kwadratowe talerze deserowe są często wykorzystywane w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, gdzie dominują proste, geometryczne formy, czyste linie i minimalistyczne rozwiązania. W takich wnętrzach, kwadratowe talerze deserowe doskonale wpisują się w stylistykę i stanowią ciekawą ozdobę.

Kwadratowe talerzyki jako element zestawu

Zazwyczaj decydujemy się na zakup kwadratowych talerzyków deserowych w ramach większego zestawu obiadowego przeznaczonego dla kilku osób. Wtedy zyskujemy bardzo spójny stylistycznie komplet do serwowania nie tylko deserów, ale też dań głównych. Kwadratowe talerzyki możesz dokupić jeszcze oprócz tego, z zastrzeżeniem, że są na szczególne okazje, np. święta czy romantyczne kolacje we dwoje. Krótko mówiąc, jeśli nie jesteś przekonany do bardzo nowoczesnej zastawy, potraktuj talerzyki kwadratowe jako dodatek lub alternatywę. Ewentualnie znajdź takie o klasycznym designie (białe ze złotymi lamówkami).

Warto zauważyć, że kwadratowe talerze deserowe mogą sprawić, że dania zyskają wyjątkową prezencję, a stoły będą wyglądały ciekawie. Zwłaszcza, gdy dobierzesz do nich inne elementy – obrusy, sztućce, wazony z kwiatami, świeczniki. Ich nietypowa forma pozwala na kreatywną prezentację deserów i nadanie im oryginalnego charakteru.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *