Popularne

Artykuł

Dom

Czy można skutecznie uchronić dom przed owadami?

Czy można skutecznie uchronić dom przed owadami?

Wietrzenie domu czy mieszkania jest istotne o każdej porze roku, ale szczególnie latem, gdy wysokie temperatury potrafią zmęczyć, chwila oddechu wieczorem przy otwartym oknie potrafi być prawdziwym wybawieniem. Jednak dużym problemem mogą być owady ciągnące do światła. Nieważne, czy żyjemy w mieście, czy na wsi, w obu przypadkach robactwo potrafi być niezwykle uciążliwe. Jak możemy poradzić sobie z tym problemem?

Owady są nie tylko nieprzyjemne, ale i niebezpieczne

Mało kto lubi owady. Często niechęć może się też wiązać ze strachem, w końcu wiele osób cierpi na fobie z nimi związane i z pewnością chcieliby czuć się bezpiecznie w swoim domu. Jednak pozbycie się robactwa to nie tylko kwestia komfortu, chociaż to również jest istotne. Musimy także pamiętać o problemach zdrowotnych, jakie może ze sobą nieść kontakt z niektórymi owadami. Ugryzienie pszczoły, osy czy szerszenia potrafi być niebezpieczne, szczególnie u osób uczulonych na ich jad. Muchy siadające na jedzeniu przenoszą na sobie groźne dla nas bakterie, jeśli zaś mieszkamy w bloku, sąsiedzi mogą poczęstować nas molami spożywczymi lub odzieżowymi, które potrafią przelecieć do mieszkania obok. Nie możemy też zapomnieć o komarach, które potrafią zostawić po sobie bardzo uciążliwe ślady na naszej skórze.

Moskitiery — trwałe i praktyczne rozwiązanie

Jeśli chcemy pozbyć się owadów z mieszkania permanentnie, idealnym rozwiązaniem wydaje się montaż moskitier okiennych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, producenci oferują tak duży wybór zarówno pod kątem wyglądu, jak i funkcjonalności, że każdy z pewnością dobierze coś dla siebie.

Siatki przeciw owadom możemy podzielić przede wszystkim ze względu na sposób montażu. W popularnych sklepach budowlanych oraz w Internecie bez problemu zakupimy moskitiery do samodzielnego zamontowania. Są to produkty w standardowych wymiarach, które można dopasować do klasycznych okien. Zaletą takiego rozwiązania jest szybkość wykonania, gdyż jedynym ograniczeniem jest nasz prywatny czas, który chcemy poświęcić na montaż. Jednak rozwiązanie to nie sprawdzi się w przypadku okien na wymiar, w nietypowym rozmiarze czy kształcie. Wtedy musimy zdecydować się na firmę, która wykona moskitiery okienne dopasowane do naszych potrzeb – wyjaśnia przedstawiciel firmy produkującej moskitiery z Łodzi CzechRolety.pl.

Ponadto siatki przeciw owadom na okna możemy też podzielić ze względu na sposób montażu:

  • całoroczne — moskitiery na stałe przymocowane do ram okiennych. To rozwiązanie dla osób, które planują korzystać z nich bez dłuższych przerw.
  • sezonowe — siatki są zamontowane za pomocą magnesów lub rzepów i w każdym momencie można je zdjąć bez uszkodzenia okien. Ten rodzaj moskitier świetnie sprawdzi się u osób pragnących zakładać je tylko na lato lub np. mieszkających w wynajmowanym mieszkaniu, gdzie nie mogą pozwolić sobie na trwałe zmiany.

Inną cechą, którą mamy do wyboru w kontekście moskitier okiennych jest sposób ich regulacji. Możemy zdecydować się na nieruchome, bez możliwości złożenia, lub też takie, które możemy otwierać. Te regulowane z kolei występują w formie:

  • rolowanej — wyglądem przypominają rolety; gdy je otwieramy, chowają się do kasety na górze,
  • plisowanej — moskitiery składają się w harmonijkę do góry lub do boku okna.

Chociaż moskitiery okienne wydają się być dość kosztownym rozwiązaniem, jest to jednorazowy wydatek, z którego będziemy korzystać latami (sprawdź też: jakie dekoracje okienne wybrać). Nie rzucają się szczególnie w oczy, a nawet jeśli ich wygląd by nam przeszkadzał, dekoracje okienne takie jak firanki czy kwiaty mogą go skutecznie zamaskować. Warto rozważyć takie rozwiązanie, abyśmy mogli cieszyć się letnimi wieczorami bez pogoni za uciążliwymi owadami. Jeżeli jednak same moskitiery nie pomagają, zachęcamy również do artykułu: jak chronić dom przed owadami.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *