Popularne

Artykuł

Dom

Czy warto inwestować we własne mieszkanie?

Czy warto inwestować we własne mieszkanie?

Własne mieszkanie to komfort, bezpieczeństwo i dobra lokata kapitału. W trudnej sytuacji ekonomicznej, wiele osób zastanawia się czy bardziej korzystny jest zakup nieruchomości czy wynajem. Poznaj korzyści posiadania własnej nieruchomości i zamieszkania na osiedlu Bliskie Piaseczno!

Własny majątek i niezależność

Eksperci z Firmy Expander i Reniteri.io oceniają, że patrząc długoterminowo wciąż bardziej opłaca się zakup mieszkania. Za najem trzeba płacić zawsze, a raty kredytu tylko do czasu spłaty zadłużenia. Poza tym własne mieszkanie można w każdej chwili sprzedać i w ten sposób odzyskać dużą część pieniędzy wydanych na raty. Natomiast pieniędzy wydanych na najem nie da się odzyskać.

W takim wypadku kupując nieruchomość w przyszłości dochodzimy do własności i budujemy swój osobisty majątek i niezależność .

Komfort i bezpieczeństwo

Własne mieszkanie daje nam możliwość dostosowania dostępnej przestrzeni do naszych potrzeb i upodobań. Kolorystyka, meble, dodatki, oświetlenie – to my decydujemy w jakim otoczeniu będziemy mieszkać. Masz lub chcesz mieć czworonoga? Zwierzęta nie zawsze są mile widziane przez wynajmujących. Własne mieszkanie daje nam dużą swobodę również i pod tym względem.

Posiadanie własnego mieszkania to także pewność, że z dnia na dzień nie zostaniemy pozbawieni dachu nad głową. Możemy mieć poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji, pod warunkiem oczywiście, że regularnie spłacamy raty kredytu hipotecznego. W większych miastach, są to koszty porównywalne do tych ponoszonych z tytułu wynajmu.

Nowe mieszkania Piaseczno – dobra inwestycja

Nawet jeśli kupujemy mieszkanie na własny użytek, nic nie stoi na przeszkodzie, aby w przyszłości zdecydować się na jego wynajem lub sprzedaż. Wycena nieruchomości związana jest z sytuacją na rynku, poziomem cen i zachowaniem osób, które interesują się inwestycją. Tak ulokowany kapitał nie traci swojej wartości. Zakup mieszkania to przemyślana inwestycja w naszą przyszłość, ale również w przyszłość naszej rodziny.

Mieszkania na sprzedaż Piaseczno

Docelowo na osiedlu Bliskie Piaseczno powstanie około 300 mieszkań. Oddanie do użytkowania pierwszego etapu obejmującego 156 lokali mieszkalnych planowane jest na połowę 2023 roku. Wśród nich znajdziemy mieszkania 2-, 3- oraz 4-pokojowe z osobną, widną kuchnią i dodatkową przestrzenią w formie balkonu, przeszklonej loggi lub ogródka. Zielone dziedzińce, miejsca parkingowe w budynku, wózkownia i rowerownia to tylko niektóre z rozwiązań pozytywnie wpływających na komfort codziennego życia mieszkańców.

Pamiętajmy, że koszty ponoszone miesięcznie w przypadku wynajmu i w okresie spłaty kredytu hipotecznego są porównywalne. Posiadanie nieruchomości na własność oznacza jednak, że powiększamy nasz majątek, a nie tylko płacimy za możliwość użytkowania lokalu.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *