Popularne

Artykuł

Dom

Czym jest parownica i dlaczego warto mieć ją w domu?

Czym jest parownica i dlaczego warto mieć ją w domu?

Parownica to wielofunkcyjne urządzenie pozwalające czyścić – i co ważne również dezynfekować – wiele różnych powierzchni. Takie urządzenie jest stosunkowo tanie, dlatego współcześnie nie jest już tylko domeną profesjonalnych firm sprzątających. Jak działa parownica, do czego przyda się w domu i gdzie można ją kupić?

Jak działa parownica?

Parownica to niewielkie urządzenie przypominające kształtem niewielki odkurzacz. Pozwala wytwarzać bardzo gorącą parę pod wysokim ciśnieniem. Dobrej jakości urządzenie (na przykład parownica Karcher SC 2 EasyFix i inne modele tej marki) usuwa 99,9% bakterii, wirusów i innych drobnoustrojów z czyszczonych powierzchni. Parownica jest zatem również urządzeniem dezynfekującym, niezwykle przydatnym w kuchni czy łazience.

Na rynku dostępne są także mniejsze parownice ręczne, wyglądem przypominające konewkę. Są lekkie i kompaktowe – bardzo wygodne w czyszczeniu powierzchni pionowych.

Co ważne, wytwornicą pary można czyścić wiele różnych powierzchni: podłogi, ściany, blaty, lustra, wanny, kabiny prysznicowe, czy umywalki. Parownica zdezynfekuje również meble tapicerowane – sofy i fotele. Pozwala też usunąć zabrudzenia i roztocza z materacy i łóżek. Jest to możliwe dzięki dodatkowym akcesoriom dedykowanym konkretnym powierzchniom. Warto podkreślić, że wysoka temperatura sprawia, że czyszczenie można przeprowadzić bez wykorzystania nadmiaru środków chemicznych (co może być istotne na przykład dla alergików).

Zastosowanie parownicy Karcher – praktyczne akcesoria

Możliwe zastosowania prześledźmy na przykładzie akcesoriów do parownicy Karcher SC 2 EasyFix. Urządzenie to można kupić za około 450 zł. Inne funkcjonalne modele tego producenta są dostępne już od około 300 zł. W ofercie znajdziemy także urządzenia droższe, z dodatkowymi funkcjonalnościami – zwykle wykorzystuje się w użytku profesjonalnym.

Parownica Karcher przeznaczona do domu ma w zestawie dodatkowe nakładki. Są to na przykład:

  • Dysza ręczna z powłoczką i nakładką z mikrofibry (przydatna w czyszczeniu luster i delikatnych powierzchni),
  • Dysza do detalu – niewielka szczotka z twardszym włosiem pozwalająca czyścić zaschnięte zabrudzenia, także w trudno dostępnych miejscach (np. z różnego rodzaju kątach i narożnikach).
  • Dysza podłogowa – zawiera system mocowania ścieżeczki na rzep, dzięki czemu proces czyszczenia przebiega bardzo sprawnie. 

W zestawie znajdziesz zwykle także rury przedłużające pozwalające na wygodną pracę przy każdej powierzchni. Na pistolecie w ergonomicznym miejscu znajdują się zwykle przyciski pozwalające regulować ilość wypuszczanej pary.

Dlaczego warto kupić parownicę Karcher?

Najważniejszym argumentem jest możliwość utrzymania higieny. Wytwornice pary pozwalają bezpiecznie usuwać drobnoustroje chorobotwórcze i alergeny. Warto więc mieć to urządzenie w domu, jeśli są w rodzinie osoby z alergiami i uczuleniami. Sprzątanie z użyciem parownicy jest też łatwiejsze i mniej czasochłonne – wysoka temperatura zmiękcza zanieczyszczenia, co pozwala na ich łatwe odspajanie od powierzchni.

Bez wątpienia warto też zwrócić uwagę na uniwersalne zastosowanie parownic – ujmujemy nimi większość powierzchni w domu, bez szorowania, z dodatkową dezynfekcją.

Trzecią istotną zaletą jest cena – jak wspomnieliśmy, urządzenia topowej marki karcher są dostępne w sklepie https://www.asc-pro.pl/ już od około 300 zł.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *