Popularne

Artykuł

Dom

Czym są drzwi bezprzylgowe i dlaczego warto się nimi zainteresować?

Czym są drzwi bezprzylgowe i dlaczego warto się nimi zainteresować?

W ostatnich latach na rynku stolarki drzwiowej prawdziwą furorę robią drzwi bezprzylgowe. Jest to bardzo interesujące rozwiązanie, które stanowi znakomitą alternatywę dla tradycyjnych drzwi z przylgą – szczególnie do nowoczesnych i minimalistycznie urządzonych wnętrz. Czym właściwie są drzwi bezprzylgowe? Czy to dobry wybór również dla Ciebie? Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Wyraźne różnice w stosunku do drzwi z przylgą

Jeśli zastanawiasz się, na czym właściwie polega różnica między drzwiami bezprzylgowymi a przylgowymi, to wystarczy szybki rzut oka na oba modele, aby dostrzec kluczowy detal, jakim jest brak przylgi.

Dzięki temu rozwiązaniu zawiasy drzwi bezprzylgowych są „schowane” pomiędzy skrzydłem a ościeżnicą i pozostają całkowicie niewidoczne. Tym samym skrzydło i ościeżnica tworzą gładką, jednolitą powierzchnię. Wyeliminowane zostaje charakterystyczne dla drzwi z przylgą „progowe” przewężenie, co zdaniem wielu osób poprawia estetykę skrzydła.

Wraz z modą na nowoczesny wystrój wnętrz, rośnie zainteresowanie drzwiami bezprzylgowymi, które rzeczywiście doskonale korespondują z minimalistycznym designem, wpisując się w podstawowe zasady tego kierunku w wystroju wnętrz.

Poznaj najważniejsze zalety drzwi bezprzylgowych

Drzwi bezprzylgowe znajdziemy dziś w ofertach wszystkich czołowych producentów stolarki drzwiowej. Cieszą się one bardzo dużą popularnością zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i architektów wnętrz czy deweloperów, co wynika z szeregu zalet skrzydeł pozbawionych charakterystycznej przylgi:

  • Nowoczesny, minimalistyczny design;
  • Po zamknięciu drzwi zyskujemy efekt jednolitej powierzchni ze ścianą, co prezentuje się bardzo estetycznie;
  • Możliwość zlicowania drzwi z powierzchnią ściany, co jednak dotyczy wyłącznie drzwi bezprzylgowych ukrytych;
  • Oszczędność miejsca, co docenimy szczególnie w niewielkich pomieszczeniach.

Czy drzwi bezprzylgowe mają jakieś wady?

Trudno mówić o drzwiach bezprzylgowych jako o idealnym wyborze do każdego wnętrza. Nie ma przypadku w tym, że tradycyjne drzwi z przylgą wciąż sprzedają się bardzo dobrze, co wynika z kilku istotnych wad alternatywnego rozwiązania:

  • Wyższa cena w porównaniu do drzwi przylgowych;
  • Nie zawsze pasują do wnętrz utrzymanych w klasycznym, tradycyjnym stylu.

Te wady decydują o tym, że w ofertach producentów wciąż znajdziemy bardzo duży wybór drzwi z tradycyjną przylgą, które mogą być znacznie lepszym wyborem dla osób preferujących klasyczny wystrój wnętrz.

Jednocześnie stylistyka drzwi przylgowych wcale nie wyklucza ich zastosowania w nowocześnie urządzonych wnętrzach – to wyłącznie kwestia wybrania odpowiedniego modelu, a warto zaznaczyć, że w katalogach producentów znajdziemy dziś dosłownie setki wariantów stylistycznych i kolorystycznych.

W kontekście drzwi przylgowych warto również wspomnieć o ich łatwiejszym montażu i regulacji.

Wciąż nie wiesz, czy zdecydować się na drzwi bezprzylgowe czy może jednak pozostać przy klasycznym rozwiązaniu? W takim razie zapraszamy do lektury artykułu, w którym znajdziesz dokładniejsze omówienie charakterystyki drzwi bezprzylgowych. Artykuł jest dostępny na stronie internetowej https://www.drzwi-inside.pl/drzwi-bezprzylgowe-a-przylgowe-poznaj-podstawowe-roznice/.

Gdzie można kupić drzwi bezprzylgowe?

Szeroki wybór drzwi bezprzylgowych znajdziesz przede wszystkim w salonach drzwi, które specjalizują się w sprzedaży stolarki drzwiowej – zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Rekomendowanym przez nas salonem jest DRZWI INSIDE w Katowicach, mieszczący się w galerii HOME CONCEPT, tuż przy głównej trasie łączącej Katowice z Sosnowcem.

Oferta DRZWI INSIDE (https://www.drzwi-inside.pl/) obejmuje drzwi bezprzylgowe i z przylgą czołowych producentów. Dostępne są również inne materiały do wykończenia wnętrz, by wymienić tylko podłogi, zabudowy ścian czy klamki drzwiowe.

Na miejscu możesz liczyć na fachowe doradztwo ze strony doświadczonych ekspertów, którzy podpowiedzą Ci, czy drzwi bezprzylgowe rzeczywiście sprawdzą się w Twoim mieszkaniu lub domu. Możesz również zamówić drzwi wraz z usługą montażu, oszczędzając aż 15% na podatku VAT. O szczegóły zapytaj doradcę salonu DRZWI INSIDE.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *