Popularne

Artykuł

Dom

Do czego można wykorzystać tkaniny obiciowe?

Do czego można wykorzystać tkaniny obiciowe?

Tkaniny obiciowe wyróżniają się grubością, solidnym wykonaniem i naprawdę ładnym wykończeniem, dzięki czemu sprawdzą się nawet na często używanych meblach. Tego typu tkaniny mają bardzo zróżnicowane zastosowanie, co ułatwia dopasowanie różnych dodatków do charakteru aranżacji, a także stworzenie spójnej przestrzeni. Uda Ci się, to gdy dowiesz się, jak możesz wykorzystać tkaniny obiciowe.

Cztery najpopularniejsze zastosowania tkanin obiciowych

Nowoczesne fotele

Wygodne, solidne i naprawdę przydatne w wielu pomieszczeniach – chodzi tu oczywiście o fotele. Bez problemu możesz zmienić ich wygląd, odrestaurować starszy model czy po prostu dopasować do nowej aranżacji. Wystarczy, że wykorzystasz do tego tkaninę obiciową. Najlepiej sprawdzi się mocny, ale dość elastyczny model, dzięki czemu będzie w odpowiedni sposób reagować na większy nacisk i zmianę pozycji. Należy pamiętać, że tkaniny obiciowe nowoczesne wzory ożywią też wnętrze, staną się pełnym charakteru punktem centralnym pomieszczenia i dodadzą mu mnóstwo stylu. Wystarczy, że zdecydujesz się na geometryczne kształty, motyw zwierzęcy bądź roślinny, a także na intensywne kolory np. kontrastujące z kanapą.

Wygodne poduszki ozdobne i siedziska ogrodowe

Chcesz samodzielnie uszyć poduszki ozdobne lub siedziska na meble ogrodowe? Zatem koniecznie wykorzystaj do tego tkaniny obiciowe. Ten materiał jest twardy, a zarazem umożliwia stworzenie naprawdę ciekawych kształtów i efektownych dodatków do aranżacji. Poza tym duża część tych materiałów jest naprawdę wygodna, więc korzystanie z takich siedzisk będzie dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze.

Zwróć uwagę na to, że poduszki ozdobne mogą zyskać jeszcze bardziej dekoracyjny wygląd, jeśli tylko połączysz tkaninę obiciową z chwostami, koronką, ćwiekami czy innymi elementami. Z takimi dodatkami każda poduszka zyska oryginalny charakter.

Miękkie i stylowe kanapy

Nie chcesz wymieniać kanapy, ale zależy Ci na tym, żeby pasowała do odświeżonej aranżacji? W takim razie znów z pomocą przychodzi tkanina obiciowa, bo z jej pomocą możesz całkowicie odmienić wygląd tego mebla. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe – nie nadają się do tego modele z ekoskóry, a także wersje z dużą liczbą metalowych i drewnianych elementów ozdobnych. Jednak naprawdę sporą część kanap bez problemów odświeżysz w ten sposób.

Pamiętaj tylko o tym, żeby wybrać tkaninę, która nie tylko będzie wyróżniać się ciekawym wyglądem, ale też będzie bardzo praktyczna. W tym przypadku ważna jest elastyczność oraz plamoodporny charakter materiału. Wtedy z łatwością utrzymasz mebel w nienagannym stanie przez długi czas.

Maksymalnie dopasowane zasłony

Zasłony to kolejny przykład wyposażenia, które możesz uszyć przy pomocy tkanin obiciowych. Koniecznie zdecyduj się na ten sam materiał, co przy kanapie bądź fotelu, a z pewnością zachwycisz swoich gości oraz domowników doskonale przemyślanym wystrojem wnętrza.

Tkanina obiciowa zazwyczaj jest nieco grubsza od klasycznej bawełny czy lnu, a dzięki temu zasłony prezentują się naprawdę elegancko, nie gniotą się, a do tego w efektowny sposób podkreślają okno.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *