Popularne

Artykuł

Dom

Domki mobilne

Domki mobilne

Całoroczne domy mobilne lub „domy na kółkach”, jak często są nazywane, mogą być budowane według specyfikacji klienta. W zależności od potrzeb i życzeń kupującego, można wybrać układ i wymiary pomieszczeń, a także projekt i wyposażenie wnętrza. Domy mobilne całoroczne zostały zaprojektowane tak, aby poprawić standard życia przez cały rok, a nie tylko (jak to się wielu osobom wydaje) w okresie letnim czy na wakacjach. Można je postawić wszędzie, gdzie posiadasz ziemię, niezależnie od tego, czy jest to działka wakacyjna – rekreacyjna, czy budowlana.

Wyposażenie domku mobilnego

Domy mobilne często mają plastikowe, energooszczędna okna. Wykorzystywane jest w nich elektryczne lub gazowe ogrzewanie. Instalacje hydrauliczne i sanitarne zapewniają komfort użytkowania podobnie jak w standardowym domu. Wiele osób wybiera domki mobilne z uwagi na możliwość bliższego kontaktu z przyrodą – zdaje się, że wszystko jest jakoś „bliżej” –  bardziej na wyciagnięcie ręki – zwłaszcza, iż domki mobilne najczęściej wyposażone w piękne tarasy, na których spędza się wiele czasu aż od wczesnej wiosny do późnej jesieni.

Klient zawsze ma ostatnie słowo w procesie projektowania i wyposażania wnętrza. Może zdecydować się na samodzielne wykonanie projektu lub zlecić naszej firmie zajęcie się wszystkim od początku do końca. Jeśli zdecydują się na to drugie rozwiązanie, oferujemy wiele typów wyposażenia domku mobilnego, które są dostarczane „pod klucz” – przykłady takich realizacji można zobaczyć w naszej galerii na stronie https://mobildom.pl/galeria/. Oznacza to, że wszystkie prace wykończeniowe i wyposażenie wnętrz zostaną wykonane przez nas przed dostawą.

Domki mobilne można wyposażyć w systemy wpływające na ogólną ekonomię i ekologiczność – najczęściej wybierane są systemy solarne do podgrzewania wody oraz panele fotowoltaiczne do generacji prądu. W połączeniu z przydomową oczyszczalnią ścieków oraz własną studnią głębinową, można diametralnie zminimalizować rachunki za utrzymanie takiego domu. Dzięki tym cechom mieszkanie w domu mobilnym jest równie wygodne jak w domu tradycyjnym.

Domki mobilne – Transport i posadowienie na działce

Domki muszą być jednak wcześniej przewożone z pozwoleniem na transport. Domy mobilne mają większe wymiary niż zwykłe przyczepy kempingowe, dlatego nie mogą być przewożone bez wcześniejszej zgody władz.

Dzięki stale rosnącej liczbie możliwości, każdy zainteresowany może znaleźć dom odpowiadający jego potrzebom. Domy mobilne występują w różnych rozmiarach – od tych o wielkości zwykłej kawalerki, po takie, których metraż sięga nawet ponad 100 m2! Dzięki temu jesteśmy w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Warto również zauważyć, że ceny za metr kwadratowy w przypadku domów mobilnych nie są tak wygórowane jak w przypadku mieszkań stacjonarnych.

Zgodnie z nowymi przepisami – domki mobilne do 70 m2 nie wymagają pozwolenia na budowę – są one zaliczane do budynków rekreacyjnych, z których ludzie korzystają zazwyczaj podczas wakacji. Mimo to należy powiadomić starostę o planach postawienia domku na swojej działce. Jeśli w ciągu 30 dni nie otrzymamy od niego pisma zakazującego nam tego, możemy przetransportować domek na miejsce przeznaczenia.

Jeśli zamawiany dom jest większy niż 70 m2, to musimy uzyskać pozwolenie na budowę. W tym czasie kluczowy jest miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego oraz warunki zabudowy, ponieważ mogą one określać, jaki kolor powinien mieć wygląd zewnętrzny domu lub jaki kształt musi mieć obrys dachu. Warto więc przed sfinalizowaniem zamówienia zapoznać się z tymi dokumentami, aby zaoszczędzić na ewentualnych kosztach i mieć pewność, że dom mobilny spełnia wszystkie wymagania określone w tych dokumentach.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *