Chociaż drewno uznaje się za jeden z najstarszych i najtrwalszych budulców, to nie zawsze nadaje się do zastosowania, chociażby ze względu na specyficzne warunki, jakie panują w danym pomieszczeniu. Jednym z takich jest łazienka.
Spis treści
Drewno w łazienkowej przestrzeni
Zgodnie z aktualnymi trendami w zakresie aranżacji łazienkowej przestrzeni, hitem mody są łazienki urządzone w stylu retro, skandynawskim czy loftowym. W każdej z nich pięknie prezentuje się drewno. Inwestorzy muszą jednak uwzględnić, że naturalne drewno musi być poddawane odpowiedniej impregnacji. Jeśli ma być zastosowane w łazience, musi być w pełni odporne na działanie wody, wilgoci czy wysokiej temperatury. Inaczej będzie się wypaczać, parcieć i utraci swoje naturalne piękno.
Ponieważ drewno stanowi dzisiaj modny element wykończenia wnętrz, w tym również łazienek, producenci oferują dobrej jakości impregnaty, dzięki którym może służyć w pełnej doskonałości. Z powodzeniem w łazience funkcjonować mogą meble wykonane z naturalnego drewna czy drobne akcesoria łazienkowe. Czy jednak w łazience sprawdzi się podłoga drewniana albo drewna na ścianach zamiast płytek?
Podłoga w łazience
Elementy, które są szczególnie podatne na działanie wody, nie powinny być wykonane z drewna. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z naturalnego klimatu SPA. Większość inwestorów wybiera płytki drewnopodobne, do złudzenia imitujące naturalne deski. To świetne rozwiązanie, biorąc pod uwagę zachowanie pełnej praktyczności łazienkowej przestrzeni oraz jej funkcjonalność. Płytki sprawdzą się na podłodze oraz na ścianie, na przykład w strefie przy wannie czy w kabinie prysznicowej. Nierzadko trudno dostrzec różnicę pomiędzy prawdziwym drewnem, a jednak płytki są w pełni odporne na wodę, wilgoć i wszelkie warunki panujące w łazience. Do tego są praktyczne, ponieważ można je łatwo utrzymać w czystości.
Łazienka w drewnie – na jakie elementy postawić?
Jeśli chcesz urządzić łazienkę w stylu ekologicznego SPA, retro czy tym loftowym najlepiej łącz materiały drewniane z tymi, które drewno imitują. Stosuj naturalne deski w elementach, które nie mają kontaktu z wodą albo te, które można łatwo wymienić. Półka na wannę z drewna bambusowego albo dozownik na płyn do mycia rąk? Jak najbardziej drewniane gadżety tego typu sprawdzą się w łazience. Możesz zainwestować też w dobrze zabezpieczone fronty mebli łazienkowych. Postaraj się jednak, aby podłoga oraz ściany były wykończone raczej materiałem drewnopodobnym. Przestrzeń nie straci designerskiego uroku ani klimatu, za to będziesz mógł z niej korzystać przez wiele lat bez potrzeby realizacji remontu.
Co istotne, wszelkie materiały drewniane i drewnopodobne do łazienki nabywaj tylko najlepszej jakości, certyfikowane i z niezbędnymi atestami. To elementy, które mają służyć w specyficznym pomieszczeniu. Muszą być odporne nie tylko na wodę, ale również na intensywną eksploatację, w tym na zarysowania, ścieranie, pękanie czy ciężar.
Podobne artykuły
Karnisze sufitowe: klasyczne czy w formie listwy? Pomagamy wybrać
Chcesz stworzyć ciekawą aranżację wokół okna? Będzie Ci potrzebny odpowiedni karnisz — bez niego zawieszenie tekstyliów nie byłoby możliwe. Nasza…
Idealna lodówka do Twojego domu
Można zrezygnować z niektórych sprzętów AGD, ale niewątpliwie lodówka w domu jest tym obowiązkowym. To miejsce, które w kontrolowanej temperaturze…
Kinkiety do kuchni – inspiracje oświetlenia
Kuchnia określana jest mianem serca domu. To właśnie tam przygotowywane są posiłki, a czas spędzany przy wspólnych rozmowach staje się…
Szeroka oferta produktów w internetowym sklepie z oświetleniem Studio Światła
Urządzając mieszkanie, jesteśmy świadomi, jak istotną rolę odgrywa oprawa świetlna wnętrza. Właściwie skomponowane kompozycje oświetleniowe wpływają bowiem na charakter i…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Kuchnia na poddaszu – projektowanie, inspiracje i rozwiązania
Kuchnia na poddaszu to nietypowe, ale coraz częściej pojawiające się rozwiązanie w nowoczesnych domach. Otwarta przestrzeń pod dachem daje wiele…
Vintage w nowoczesnym stylu – kilka pomysłów, jak wzbogacić wnętrze
Coraz większą popularność zyskuje w Polsce styl vintage. Charakteryzuje się on wykorzystywaniem mebli i dekoracji z przeszłości w nowoczesnych aranżacjach…
Umywalka stawiana na blat – praktyczna i elegancka ceramika łazienkowa
Przy projektowaniu wymarzonej łazienki jedną z kluczowych decyzji, jakie musimy podjąć, będzie wybór odpowiednich urządzeń sanitarnych. Warto postawić na to, co…
Co na ścianę w kuchni zamiast płytek?
Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To miejsce, gdzie przygotowujemy posiłki oraz spędzamy czas z rodziną i przyjaciółmi….
Sufit podwieszany – najważniejsze informacje w pigułce
Chcesz połączyć przyjemne z pożytecznym i stworzyć funkcjonalne wnętrze o ciekawej aranżacji? Być może rozwiązanie podwieszanego sufitu spełni postawione oczekiwania….
Najnowsze komentarze
- Anna o Co zamiast foteli sprawdzi się w aranżacjach boho?
- Grzegorz o Wybór najlepszej kołdry – czym się kierować?
- Krzysztof o Blachodachówka czy dachówka – jakie pokrycie dachu wybrać?
- Ogrodnik o Minimalistyczne meble do ogrodu – kiedy się sprawdzają?
- Iwona o Domek na drzewie – jak zabrać się za jego budowę i ile pieniędzy należy przygotować?