Popularne

Artykuł

Dom

Dwa kolory na ścianach – jak pomalować jeden pokój na dwa kolory?

Dwa kolory na ścianach – jak pomalować jeden pokój na dwa kolory?

Aranżując wnętrza swojego mieszkania z pewnością zastanawiasz się nad tym, jak pomalować powierzchnię ścian, aby prezentowała się ona nietuzinkowo i ładnie. Jak malować ściany, aby były schludne, czyste i przede wszystkim aby dobrze komponowały się z resztą mebli oraz dodatków, które będą w danym pomieszczeniu stać. Czy warto zabrać się do pomalowania ściany na dwa różne kolory? W jaki sposób wybrać odpowiednie odcienie, które będą się razem komplementować? Jakimi farbami warto pomalować ściany, aby cieszyć się dobrą jakością? I gdzie szukać inspiracji do aranżacji wnętrz swojego domu?

Jak pomalować ściany na dwa kolory – jak wybrać odcienie, które nie będą się gryzły?

Jeżeli chcesz pomalować ściany na dwa kolory, to przed nakładaniem farby powinieneś zastanowić się, jakie kolory będą dobre. Najlepiej skorzystać w tym celu z koła barw – z łatwością można znaleźć je w internecie i wybrać kolory, które są dla siebie przeciwstawne. Dzięki temu będą one ze sobą kontrastować, ale jednocześnie nie będą się ze sobą gryzły. Ściany pokryte takimi kolorami na pewno będą natomiast przyciągać wzrok. Inną możliwością jest wybranie dwóch sąsiadujących ze sobą barw, dzięki czemu pomalowana ściana będzie prezentować się spokojnie i harmonijnie. A więc jeszcze jak pomalować ściany na dwa kolory możesz? Możesz jeszcze wykorzystać patent pomalowania jednej ściany na kolor jaskrawy, a reszty na kolor, który będzie harmonijny. Ciekawym rozwiązaniem może się również okazać pomalowanie sufitu na inny kolor niż ściany.

Malowanie ścian na dwa kolory – jakie farby będą najlepsze?

Jeżeli chcesz, aby ściany w twoim mieszkaniu prezentowały się nienagannie to musisz zadbać o wygładzenie ścian. Nierówności ścian niestety czasami mogą zepsuć cały efekt, który tak starałeś się osiągnąć. Na szczęście przygotowanie ścian nie jest aż tak trudnym zabiegiem i gdy już go wykonasz, możesz zabrać się za wybór odpowiednich farb. A jakie farby będą najlepsze? Najlepiej takie, z których łatwo będzie można zetrzeć wszelkiego rodzaju zabrudzenia i plamy. Na szczęście w dzisiejszych czasach producenci farb produkują takie farby, które nie tylko świetnie prezentują się na ścianach, ale również mają bardzo rozbudowaną kolorystykę.

Jak zabrać się do malowania ścian – najpierw aranżacja

Aby jednak nie żałować wyboru farb, warto najpierw zastanowić się, jaką aranżację chcesz urządzić w pomieszczeniu? Czy zależy ci na tym, aby pomieszczenie prezentowało się spokojnie i harmonijnie – aby było minimalistyczne i bardzo proste? A może wolałbyś, aby dodawało ci energii za każdym razem, gdy będziesz w takim miejscu przebywał? Zastanów się więc bardziej, czy wolisz kolory stonowane czy raczej bardzo wyróżniające się i wpadające w oko?

Gdzie szukać inspiracji do swojego domu?

Jeżeli masz w głowie mętlik i nie do końca wiesz, jaka aranżacja sprawdzi się w twoim mieszkaniu, to zawsze możesz poszukać inspiracji. Najlepszym miejscem na szukanie pięknych zdjęć wnętrz mieszkań jest oczywiście Internet, gdzie można znaleźć naprawdę cudowne fotografie tego, jak inni poradzili sobie z zadaniem urządzenia swoich pomieszczeń. Oprócz tego zawsze możesz również zatrudnić profesjonalnego architekta wnętrz, który podpowie ci, jak możesz urządzić swoje mieszkanie, aby było ono nie tylko piękne, ale również komfortowe.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *