Popularne

Artykuł

Dom

Dzielenie się obowiązkami ze współlokatorami

Dzielenie się obowiązkami ze współlokatorami

Mieszkanie ze współlokatorami może być zarówno zabawne jak i stresujące. Noce filmy, imprezy i wewnętrzne dowcipy to tylko niektóre z powodów, dla których życie ze współlokatorami to zabawa. Jednakże, jeśli chodzi o obowiązki, może nie być tak przyjemne.
Prostym sposobem na uniknięcie konfrontacji i biernego lub agresywnego zachowania jest omówienie obowiązków ze współlokatorami przed ich całkowitym zakwaterowaniem w nowym mieszkaniu. Oto kilka pomysłów na to, jak podzielić obowiązki domowe i uniknąć dramatyzmu.

Przedyskutujcie zagadnienia do omówienia.

Zaproś współlokatora na spotkanie jednego wieczoru, aby porozmawiać o obowiązkach. Może się to wydawać kiepskie, ale ten mały krok pójdzie daleko. Zdecyduj o tym, jakimi obowiązkami należy się zająć, w jaki sposób kupować środki czystości i jak często coś się dzieje w Twoim mieszkaniu. Aby to ułatwić, utwórz listę zadań. Oto przykład:

  • Oczyścić kuchnię
  • Umyj podłogi
  • Wytarcie kurzy
  • Wyczyść toalety, prysznice, wanny i umywalki…
  • Włączanie/wyłączanie zmywarki
  • Sprzątnij lodówkę
  • Wynieść śmieci
  • Umyć okna
  • Płatności rachunków
  • Podziel poszczególne zadania

Prawdopodobnie masz obowiązki, których całkowicie nienawidzisz, co oznacza, że współlokatorzy prawdopodobnie też mają do wykonania obowiązki, których nienawidzą. Stwórz listę obowiązków, które lubisz, nie ma problemu i nienawidzę.

Jeśli nienawidzisz odkurzania, ale współlokator to kocha, to niech współlokator to robi.

Jeśli więcej niż jeden współlokator lubi odkurzać, należy to robić na zmianę. To samo dotyczy pewnych obowiązków, których nienawidzicie. Czyszczenie toalety nie jest najlepszym obowiązkiem, więc naprzemiennie zwracamy się w tym kierunku. W przypadku innych obowiązków można je podzielić, ciągnąc słomki lub po prostu na zmianę na ochotnika. Jeśli podzielą się Państwo losowo pracą, będzie mniej poważnych emocji.

Sporządź plan lub harmonogram

Użyj kalendarza ściennego, aby spisać obowiązki każdego ze współlokatorów, lub stwórz tabelę, która zawiera wszystkie imiona współlokatorów i ich obowiązki. W ten sposób nie ma nieporozumień co do tego, kto za co odpowiada. Jeśli działa lepiej, należy co miesiąc rotacyjnie zmieniać obowiązki. W ten sposób nie utkniesz w szorowaniu wanny przez cały okres najmu. Aby pociągnąć wszystkich do odpowiedzialności za swoje obowiązki, na początku po ukończeniu pracy obok obowiązku.

Zaopatrzenie

Podziel koszt zakupów równomiernie pomiędzy współlokatorów. Zakupy mogą obejmować worki na śmieci, uniwersalne środki czyszczące i detergenty do zmywarek do naczyń. Porozmawiaj o tym, ile każdy z współlokatorów jest gotów wydać na środki czyszczące, aby upewnić się, że każdy może sobie na to pozwolić.

Różne preferencje

Pamiętaj, że tylko dlatego, że lubisz perfekcyjne odkurzanie nie oznacza, że Twój współlokator czuje, że potrzebne jest posiadanie czystej widzialnej linii. Możesz mieć tak idealnie wysprzątane kiedy nadejdzie Twoja kolej, aby poradzić sobie z tym obowiązkiem. Należy również pamiętać, że każdy ma inny harmonogram; nie ustawiaj czasu, kiedy obowiązki mają być wykonywane. Jeśli minęło kilka dni, a współlokator nie wykonał swojego zadania, przypomnij mu o tym. Jeśli wiesz, że Twój współlokator jest zajęty, zaoferuj mu możliwość zmiany pracy, jeśli będzie to lepiej działać.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *