Popularne

Artykuł

Dom

Elegancka weranda, czyli jak perfekcyjnie urządzić wejście do domu?

Elegancka weranda, czyli jak perfekcyjnie urządzić wejście do domu?

Posiadacze własnego domu to z pewnością najwięksi szczęściarze. Mogą oni bowiem cieszyć się niczym nieograniczoną wolnością i niezależnością oraz korzystać z zalet posiadania własnej posesji. Jednak im większy jest dom i ogród, tym większe wyzwanie stanowi on pod względem aranżacyjnym. Nie da się ukryć, że to weranda będzie stanowiła swoistą wizytówkę domu. To na nią goście będą zwracać uwagę i to ona będzie zapraszać do wnętrza. Wobec tego trzeba ją odpowiednio zaaranżować. Jak więc zrobić to dobrze?

Jakie meble dopasować na werandę?

Weranda jest wizytówką domu. Z pewnością doskonale wiedzą o tym jego właściciele. Na werandzie witamy się i żegnamy z gośćmi, a czasem także spędzamy chwile relaksu. Wobec tego oczywistym jest fakt, że w pierwszej kolejności na werandę trzeba dobrać odpowiednie meble. Oczywiście nie jest tu mowa o szafach i komodach, ale o meblach wypoczynkowych. W tym momencie wszystko zależy jednak od tego, jakiego rozmiaru jest nasza weranda. Im jest ona bardziej przestronna, tym większe daje nam ona możliwości. Wówczas z powodzeniem możemy do niej dopasować ławeczkę ogrodową oraz niewielki stolik kawowy. Jeśli jednak weranda nie powala swoim rozmiarem, warto skusić się na niewielkie siedzisko. Najlepiej sprawdzą się siedziska dwuosobowe. Wówczas goście lub sami właściciele werandy, będą mogli na niej przez chwilkę odpocząć i cieszyć się piękną i słoneczną pogodą.

Rośliny najważniejszym elementem werandy

Weranda sama w sobie nie wymaga wielu elementów ozdobnych i dodatków. Warto sobie jednak uświadomić, że weranda powinna stanowić płynne przejście z ogrodu, do wnętrza domu. Wobec tego warto zadbać o to, by znalazły się na niej żywe rośliny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest pokuszenie się o bluszcz. Roślina ta nie wymaga ogromnej pielęgnacji, a pięknie może opleść poręcze i barierki werandy. Dzięki temu zyska ona niepowtarzalny klimat. Oczywiście trzeba będzie nieco poczekać na optymalny efekt, gdyż bluszcz potrzebuje chwili czasu na wzrost. Z kolei jeśli zależy nam na szybszym rozwiązaniu, to wiszące kwietniki będą idealne. Można zawiesić je ciągiem na poręczach werandy i wypełnić kolorowymi gatunkami roślin. Wykreuje to niesamowicie przytulny efekt, a także przyciągnie skutecznie uwagę każdego, kto znajdzie się przed posesją.

Jak oświetlić werandę?

Oświetlenie werandy również odgrywa niezwykle znaczącą rolę. To właśnie od niego zależy, jak wejście do naszej posesji będzie prezentowało się po zmroku. Zwykle wybierane są kinkiety ścienne, umieszczane tuż koło drzwi wejściowych. Warto jednak postawić na świetlówki, które można zamontować na poręczy werandy. Dzięki temu utworzona zostanie swoista świetlna alejka, która będzie prowadziła gości do wnętrza domu. Jeśli instalacja świetlna i przewody nam na to pozwalają, można skusić się także na lampę wiszącą, zamontowaną na środku werandy. Z pewnością doda ona niesamowitego uroku i klimatu. Takie oświetlenie werandy sprawi, że po zmroku będzie panowała na niej klimatyczna atmosfera, a co najważniejsze, wejście do domu będzie odpowiednio widoczne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *