Popularne

Artykuł

Dom

Garaż jako wielofunkcyjne pomieszczenie

Garaż jako wielofunkcyjne pomieszczenie

W gospodarstwie domowym najważniejszymi i najczęściej używanymi pomieszczeniami są między innymi kuchnia, salon, sypialnia czy łazienka. Pozycja garażu często jest deprecjonowana. Jest to błąd, ponieważ miejsce to ma niezwykle wiele zastosowań u można wykorzystać je na niezliczoną ilość sposobów.

Podstawowym użytkiem jaki płynie z korzystania z garażu jest kryta przestrzeń na samochód. Sprawa bardzo ważna i przydatna, ze względu na to jak warunki atmosferyczne potrafią zniszczyć auta. Garażowanie chroni i zapewnia dodatkowe zabezpieczenie przed deszczem, gradem, śniegiem oraz przed czynnikami ludzkimi takimi jak kradzieże, zarysowania, wgniecenia lub zbicia szyb.

Poza przestrzenią na samochód, która zapewnia ochronę dla niego, garaż jest również doskonałym miejscem na przechowywanie wielu przedmiotów, których nie potrzebujemy na co dzień. Możemy tam trzymać różnego rodzaju narzędzia, urządzenia sezonowe, które należy schować na zimę bądź inne rzeczy, które nie nadają się do trzymania w domu.

Sposoby na urządzenie garażu

Urządzenie garażu to czynność, do której można podejść na niesamowicie wiele sposobów. Podstawą są wymiary garażu. Stanowisko postojowe na samochód zgodnie z przepisami powinno mieć minimalnie 2.3  x 5 m. Z tego powodu garaże zwykle mają wymiary okoły 2.7 x 5.5 metrów.

Głównym elementem obecnym w garażu najczęściej jest samochód i to właśnie do niego musimy dostosować resztę elementów obecnych w tym pomieszczeniu. Trzeba zapewnić odpowiedniej szerokości przejście między wejściem do garażu oraz dojściem do drzwi kierowcy. Należy również zadbać o odpowiednią przestrzeń na otwarcie drzwi samochodu. Dobrym rozwiązaniem jest wypełnienie ścian oraz podwieszenie przedmiotów w celu zaoszczędzenia miejsca.

Garaż to miejsce, które nie musi być piękne, eleganckie i stylowe. Najważniejsza jest funkcjonalność jaką sprawuje to pomieszczenie, jednak odpowiednia estetyka i zadbanie o przestrzeń z pewnością pomoże w korzystaniu z niego oraz ułatwi pracę w tym miejscu. Z tego powodu podwieszenie na przykład rowerów, różnego rodzaju desek, rurek lub siatek.

Na ścianach można umieścić szafki, szafy, w których warto trzymać różnorakie narzędzia lub przedmioty, których nie używamy na co dzień. Warto użyć starych mebli i regałów, najlepiej wykonanych z metalu, które będą odporne na niższe temperatury oraz tchniemy w nie drugie życie. Niezbędny w garażu będzie również dostęp do wody. Dlatego umywalka, bądź jakiś kranik będzie idealnym rozwiązaniem.

Funkcjonalność ponad wszystko

Jak widać w urządzaniu garażu najważniejsze jest zadbanie o to, aby przestrzeń ta była jak najbardziej praktyczna i funkcjonalna. Podstawą jest zapewnienie miejsca samochodowi, a poza tym użycie wielu narzędzi, przedmiotów oraz trzymanie ich właśnie w garażu. Przy wypełnianiu tej przestrzeni najważniejsze jest jak najgęstsze wypełnienie, nie zapominając przy tym o funkcjonalności jaką ma ona spełniać oraz o wygodzie, która powinna wynikać z użytkowania garażu.

Źródło: https://www.magazyn-motoryzacyjny.pl/

Podobne artykuły

1 komentarz

  1. Avatar
    Michuu

    Garaż to miejsce, które sprząta się 1 raz w roku – na wiosnę. I każdorazowo jest on zagracany. Ja z miesiąca na miesiąc mam w nim coraz mniej miejsca.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *