Popularne

Artykuł

Dom

Glazurnik: jak wybrać dobrego fachowca?

Glazurnik: jak wybrać dobrego fachowca?

Robiąc remont w swoim domu, chcemy przede wszystkim, aby wszystkie elementy, które zmieniamy w naszym wnętrzu były dobrze wykonane. Dlatego do tego typu pracy wolimy zatrudnić fachowca, który się na tym dobrze zna. W momencie, gdy zaplanowaliśmy w jakimś pomieszczeniu położenie płytek, potrzebujemy współpracować z dobrym glazurnikiem. Jednak wcale nie jest łatwo go wybrać, dlatego trzeba opamiętać o kilku aspektach, na które warto spojrzeć, gdy chcemy go zatrudnić.

Na co zwrócić uwagę, gdy chcemy zatrudnić glazurnika?

Osobie, która miała mało do czynienia z budownictwem, trudno jest wybrać odpowiedniego fachowca, aby wykonał u niej solidnie swoją pracę. Zależy nam przede wszystkim na efektach jego działań, ponieważ z danego pomieszczenia, w którym wykonywał swoje obowiązki, będziemy korzystać przez kilka lat. Trzeba pamiętać, że takie płytki ceramiczne muszą być staranie ułożone, dlatego fachowiec, który nam je kładzie musi to wykonać bardzo starannie. Dla niektórych układanie płytek wydaje się proste, ale ta czynności wymaga przynajmniej trochę doświadczenia, ale także dużej rzetelności. Glazurnik powinien zawsze najpierw odpowiednio przygotować powierzchnię, gdzie mają znajdować się płytki, aby była kompletne gładka. Wszelkie jakieś powstałe ubytki i nierówności powinien on wyrównać.

Od przygotowania odpowiedniego podłoża zależy to, czy płytki będą do niego dobrze przymocowane. Przed układaniem płytek glazurnik powinien dokładnie przymierzyć płytki, aby je odpowiednio do siebie dopasować. Układać płytki powinien on zacząć od ściany, w której znajduje się najwięcej otworów takich jak drzwi, okna czy gniazda elektryczne. Wokół drzwi i okien płytki powinny być ułożone symetrycznie, przez co nie będzie trzeba ich przycinać. Najlepiej, aby fachowiec układający płytki rozpoczął swoją pracę od środka powierzchni, ponieważ wtedy będą one wyglądać symetrycznie, ale także będzie je można na wszystkich krańcach przyciąć w podobny sposób. Ustalając z nim wszystkie warunki współpracy, warto dopytać się, jakimi narzędziami dysponuje, gdy będzie trzeba przyciąć płytkę. Powinien on także konsultując z nami, wybrać szerokość fugi, aby wyglądała ona estetycznie, ale również spełniała swoją rolę. Różne zaprawy klejowe sprawdzą się przy innych płytkach, dlatego powinien glazurnik mieć fachową wiedzę na przykład, który klei użyć do płytek, gdy mają one być być na zewnątrz.

W jaki sposób znaleźć dobrego glazurnika?

Można zatrudnić takiego fachowca, który kładł już płytki u naszych znajomych i rodziny. Wtedy często widzimy efekt jego pracy, dzięki czemu możemy powiedzieć, czy podoba nam się jego sposób ich układania. W takim momencie można sprawdzić, czy nie ma żadnych ostających elementów lub błędów w ułożeniu płytek ceramicznych. Można też znaleźć tego typu specjalistę przy pomocy Internetu. Fachowcy tacy jak glazurnik rzadko się reklamują w internecie, jednak możemy mieć szczęście i znaleźć dobrego specjalistę w naszej okolicy. Można też poczytać opinię o danym glazurniku i zobaczyć, jak współpracę z nim wspominają inni ludzie. Powinien on także umieć nam podpowiedzieć, jakie rozwiązania będą najlepsze w naszym pomieszczeniu, w którym chcemy położyć płytki. Niektórzy nie mogą zdecydować się przecież, czy chcą większe płytki w swojej łazience, czy jednak wolą trochę mniejsze, które będą lepiej pasowały do całego wystroju.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *