Popularne

Artykuł

Dom

Grzejnik dla indywidualisty, czyli dwie funkcje w jednym

Grzejnik dla indywidualisty, czyli dwie funkcje w jednym

System ogrzewania domu w naszym klimacie jest jednym z obowiązkowych, jaki musi znaleźć się w projekcie mieszkania. Aby mógł on skutecznie funkcjonować w przestrzeni mieszkalnej, musi zawierać grzejniki. To one odpowiadają, jako ostatnie w procesie, za dostarczenie do każdego pomieszczenia ciepła o optymalnej temperaturze.

Czy grzejniki są ozdobą mieszkania?

Sztuka aranżacji wnętrz na przestrzeni kilku dekad mocno zmieniła podejście do obecności grzejników w domu. Jeszcze niedawno jej najważniejszym celem było ukrycie ich gdzieś i udawanie, że nie istnieją. Zwykłe grzejniki płytowe czy żebrowe burzyły urodę aranżacji, dlatego chowano jest najczęściej za drewnianą, koronkową zabudową umieszczaną pod parapetami okien.

Nowoczesne rozwiązania technologiczne, ale też trend loftowy, który wkroczył do aranżacji wnętrz sprawiły, że zaczęto dostrzegać swoistą urodę grzejników, szczególnie żebrowych. Teraz użytkownicy mieszkań z dumą prezentują markowe grzejniki żebrowe, nie zasłaniając ich i nie ukrywając przed oczami.

Trzecim z trendów projektowania wnętrz jest w pełni świadome eksponowanie grzejników, uczynienie z nich elementu dekoracyjnego, wnoszącego do aranżacji oryginalną formę i barwę. Jednak, aby model ten naprawdę zaistniał w świadomości użytkowników, grzejniki przeszły długą drogę przemian estetycznych i technologicznych.

Największy sklep z grzejnikami – Artykulłygrzewcze.com

 

Grzejniki dla indywidualisty

Najbardziej skrajnym podejściem do estetyki grzejników jest traktowanie ich na równi ze szlachetną fotografią czy obrazem na ścianie. Grzejnik z własną grafiką to przykład nowego podejścia do estetyki systemu ogrzewania w domu.

Obraz na ścianie, grafiką czy fotografia do tej pory obecna była w naszych mieszkaniach jako dzieło artysty lub fototapeta, niezwykle popularny sposób na złamanie barwy ścian. Rozwój technologii grzewczej sprawił, że zamiast dzieła artysty na ścianie wisi grzejnik udający fotografię.

Personalizacja grzejników jest możliwa. Grzejnik zbudowany z płaskich paneli o miękko zaokrąglonych krawędziach montuje się na wybranej ścianie. Do panelu mocuje się osłonę ze szkła hartowanego, na którym drukuje się wybraną grafikę lub zdjęcie. Zwykle producent dysponuje określonym zbiorem grafik, z którego klient wybiera optymalną dla siebie. Istnieje jednak możliwość druku własnego projektu. W ten sposób otrzymuje się indywidualny projekt grzejnika, w pełni spersonalizowany i niepowtarzalny. Szkło, stal i własna inwencja tworzy niebanalne dzieło estetyczne z praktyczną funkcją grzewczą.

Szkło jest niezwykle wdzięcznym materiałem dla fotografii. W subtelny sposób rozprasza światło, dzięki czemu grzejnik nabiera lekkości i właściwości przestrzennych. Aby grzejnik spełniał swoją funkcję użytkową musi jednak być określonej wielkości, ważne jest również miejsce montażu. Uroda fotografii pozwala jednak na zamontowanie go w najbardziej widocznym punkcie na ścianie. Pionowy panel, bo taki kształt jest najbardziej praktyczny, dostarczy do pomieszczenia ciepło a jednocześnie rozjaśni go wyrazistymi barwami i świetlnymi blikami.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *