Popularne

Artykuł

Dom

Jak być dobrym sąsiadem?

Jak być dobrym sąsiadem?

Może nie jest to najwyższe miejsce na liście priorytetów, ale stanie się dobrym sąsiadem jest czymś, co każdy sumienny mieszkaniec powinien próbować zrobić. Niezależnie od tego, czy mieszkasz w rozległym podmiejskim miejscu czy też mieszkasz na szczycie dziesiątków rodzin w wieżowcu, zasady szacunku i pokonywania oporów, pozostają takie same. Ten przewodnik dotyczy mieszkańców nieruchomości lub wynajmowanych domów, ponieważ bycie dobrym sąsiadem nie ma nic wspólnego z miejscem, w którym mieszkasz – ma to związek z byciem przyzwoitym człowiekiem.

Hałas.

Jak większość ludzi, którzy mieszkali w mieście może zaświadczyć, zakłócenie hałasu jest jednym z najbardziej niesprawiedliwych sposobów, w jaki sąsiad może sobie poradzić z nerwami. Odtwarzanie muzyki o każdej porze, kiedy ludzie wokół ciebie próbują spać w gotowości do pracy, jest niewiarygodnie antyspołeczne i lekceważące, a także najłatwiejszym sposobem na całkowitą alienację sąsiadów, którzy żyją wokół ciebie. Jeśli kiedykolwiek zostaniesz poproszony o wyłączenie muzyki przez sąsiada, przeproś go i zaoferuj mu swój numer telefonu komórkowego na wypadek, gdyby chciał się z Tobą ponownie skontaktować. Dobrą praktyką jest również zrzucanie listu do sąsiadów w przeddzień imprezy domowej.

Wizytówka.

Jesteś odpowiedzialny za to, jak wygląda Twoja nieruchomość. Żaden z Twoich sąsiadów nie może przychodzić i kosić trawnika ani myć brudnego patio, ale muszą na nie patrzeć i z tego powodu jest to powód do nieszczęśliwych sąsiadów. Żeby być szanowanym, mądrze jest zrobić minimum, aby Twój dom osiągnął standard.

Dodatki.

Oprócz sprzątania zewnętrznej części posiadłości, sąsiad doda również kilka elementów lub przydatnych funkcji do ich wyglądu zewnętrznego, co jest zarówno atrakcyjnym dodatkiem estetycznym, jak i czymś, co sąsiedzi z pewnością docenią. Doskonałym przykładem jest ogrodzenie mieszkalne, które wygląda wspaniale i utrzymuje hałaśliwe lub bałaganiarskie psy trzymane na Twoim podwórku. Na granicy dwóch nieruchomości, dobry sąsiad wzniesie nowy płot dla dodatkowej prywatności. To samo można powiedzieć o nowych planach kwitnienia i dużych, krzaczastych żywopłotach, aby dodać zieleni do podwórka w sąsiedztwie.

Zespół.


Zazwyczaj znajdziesz jakąś formę zbiorowej grupy w swojej okolicy. Przyłączenie się do jednej z nich to nie tylko bycie obecnym w ochronie lub planowaniu lokalnej społeczności. To także nieformalne, cotygodniowe spotkania z sąsiadami, które z całą pewnością będą dla Ciebie korzystne w okolicy, w której mieszkasz. To właśnie to jest ostatni etap na drodze do stania się absolutnie dobrym sąsiadem, a jeśli nie masz wokół siebie lokalnej grupy, nie ma nic, co powstrzymywałoby Cię od samodzielnego stworzenia takiej grupy.

Te cztery wskazówki sprawią, że będziesz uważany za idealnego sąsiada przez wszystkich, którzy mieszkają wokół ciebie, gwarantując ci szacunek i sumienne zachowanie.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *