Popularne

Artykuł

Dom

Jak mierzyć garażowe bramy?

Jak mierzyć garażowe bramy?

Bez bramy żaden garaż nie może w pełni sprawnie działać. Wyposażenie swojego domku w odpowiednio dopasowaną bramę jest więc bardzo istotne. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać, dlatego dzisiaj mamy dla Ciebie poradnik na temat tego, jak mierzyć bramy garażowe.

Garażowe bramy – jakie są dostępne rodzaje?

Zamawiając bramy garażowe, dokonujesz zakupu na lata. Nic dziwnego, że podjęcie decyzji jest trudne, a w pomiarze nie ma miejsca na błędy. Zanim przejdziemy do wymiarów, opowiemy Ci krótko, jakie modele bram garażowych możesz mieć w swoim domu.

Najbardziej znane modele to bramy garażowe uchylne i bramy garażowe segmentowe.

Bramy uchylne, jak sama nazwa wskazuje, otwierane są przez podniesienie bramy w górę. To popularne rozwiązanie, które jednak powoli ustępuje wariantowi segmentowemu. Dzieje się tak ze względu na większą ilość przestrzeni, której wymaga brama uchylna – zarówno przed garażem, jak i wewnątrz. Do wad tego rozwiązania należy także słaba szczelność, która pozwala uciekać ciepłemu powietrzu z domu. Korzyścią z pewnością jest jednak niska cena tego wariantu.

Zdecydowanie najwięcej zalet mają bramy garażowe segmentowe. Do skutecznego działania potrzebują bowiem znacznie mniej miejsca, czy to wewnątrz, czy na zewnątrz garażu. Szczelność i termoizolacyjność bramy segmentowej są doskonałe, co pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Inwestycja w taką bramę, chociaż nie najniższa, szybko się zatem zwróci.

Czym się kierować przy wyborze bramy garażowej?

Wybór bramy garażowej jest pozornie bardzo prosty: zdecydowanie bardziej polecanym rozwiązaniem są bramy segmentowe. Ich cena może odstraszać, ale trzeba przy tym wspomnieć, że finalne plusy znacznie przerastają inwestycję, którą musisz ponieść.

Brama segmentowa na pewno sprawdzi się w pasywnych, energooszczędnych domach. Jest też wyborem dla Ciebie, kiedy nie chcesz płacić wysokich rachunków. Dzięki doskonałej izolacyjności możesz cieszyć się szczelnym garażem, w którym możesz przechowywać nie tylko samochód, ale wiele innych przedmiotów bez obaw o ich uszkodzenie.

Jeśli Twój garaż jest niewielki, również lepszym wyborem jest brama segmentowa. Nie stracisz przez nią miejsca i możesz w pełni wykorzystać przestrzeń, która przy niewielkim metrażu jest na wagę złota.

Obie garażowe bramy są dostępne w wielu wzorach i kolorach, wykonane z odpornych materiałów i posiadają zabezpieczenia antywłamaniowe, a także mogą posiadać przeszklenia czy elektryczne sterowanie. W finalnym rozrachunku jednak zdecydowanie korzystniej wybrać bramy segmentowe.

 

Jak mierzyć bramy garażowe?

Wiesz już, czym kierować się podczas wyboru bramy garażowej i jakie modele masz do dyspozycji. Pora przejść do sedna, czyli omówić, jakie kroki musisz wykonać, aby dokonać odpowiedniego pomiaru otworu garażowego.

Przede wszystkim musisz sprawdzić szerokość oraz wysokość otworu. To tak zwane światło wjazdu, które jest w tym przypadku niezmiernie ważne. Zwróć uwagę na nadproże, czyli wysokość od górnego krańca otworu wjazdowego do sufitu. Istotnym elementem pomiaru jest podanie wartości, która mówi o ilości miejsca dostępnej po obu stronach garażu od otworu wjazdowego do bocznych ścian. Trzeba wspomnieć również o wszelkich elementach obecnych wewnątrz garażu. Rury, podpory czy inne przeszkody znajdujące się pod sufitem mają spore znaczenie i powinny znaleźć się w pomiarze.

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak wybrać i jak zmierzyć bramę garażową. Nie jest to prosta sprawa, ale w razie pytań czy wątpliwości zawsze możesz zgłosić się do nas. Pracownicy Oknoplast zrobią wszystko, co w ich mocy, by pomóc Ci wybrać odpowiedni produkt.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *