Popularne

Artykuł

Dom

Jak najlepiej zaprojektować jadalnię?

Jak najlepiej zaprojektować jadalnię?

Nie w każdym mieszkaniu jest przestrzeń na osobną jadalnię. Mimo to, zazwyczaj poszukujemy miejsca, aby wstawić stół przeznaczony głównie do spożywania posiłków z domownikami czy zaproszonymi gośćmi. Niezależnie od metrażu, jaki posiadamy, warto odnaleźć w domu kąt, w którym postawimy większy stół z krzesłami. Komfort życia z pewnością się dzięki temu zwiększy.

Jadalnia – w kuchni, w salonie, czy osobno?

Tak naprawdę wszystko zależy od naszych możliwości. Jeżeli w domu lub mieszkaniu istnieje wydzielone pomieszczenie na jadalnię, wybór jest oczywisty. Inaczej w przypadku mniejszych metraży – wtedy decyzja zwykle zależy od tego, gdzie jest więcej miejsca. Przestrzeń jadalniana może zostać ulokowana w salonie bądź kuchni. Jeżeli mamy duży pokój z aneksem, można sprytnie oddzielić te dwie części pokoju sporym stołem lub wyspą z wysokimi krzesłami.

Jakie mamy potrzeby?

To kolejna rzecz, którą koniecznie trzeba wziąć pod uwagę podczas projektowania jadalni. Ile osób mieszka w naszym domu? Jak często spożywają wspólnie posiłki? Czy lubimy przyjmować gości? Może co roku organizujemy święta dla całej rodziny lub wręcz przeciwnie – spędzamy je w domowym gronie? Odpowiedzi na te pytania zdeterminują wielkość przestrzeni przeznaczonej do spożywania posiłków. Na przykład, jeżeli na co dzień duży stół nie jest nam potrzebny, ale kilka razy w roku pojawia się u nas więcej osób, można postawić na rozkładany mebel, który będzie świetnie się sprawdzał niezależnie od sytuacji.

Jak urządzić funkcjonalną i przytulną jadalnie?

Uważa się, że jadalnie nie mają zbyt wielkiego potencjału, jeżeli chodzi o projektowanie. Ot, stół, krzesła, kilka dekoracji i gotowe. Oczywiście nie jest to tak absorbujące pomieszczenie jak kuchnia, łazienka czy salon, jednak warto poświęcić mu kilka chwil. Na przykład zastanowić się, czy preferujemy stół prostokątny, kwadratowy czy okrągły. Wszystko będzie zależało od tego, co i jak często będziemy przy nim robić. Podobnie sprawa się ma z krzesłami – dobierzmy te wygodne, aby stół zachęcał do spędzania przy nim czasu.

Najwygodniejsze i najbardziej funkcjonalne meble do jadalni znajdziesz na Mebel4U.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *