Popularne

Artykuł

Dom

Jak sprawić, aby powietrze w domu miało odpowiednią wilgotność?

Jak sprawić, aby powietrze w domu miało odpowiednią wilgotność?

Powietrze w domu nie może być ani zbyt suche, ani zbyt wilgotne. W pierwszym przypadku wysuszeniu ulega nasza skóra, a tego rodzaju powietrze sprzyja rozwojowi niektórych chorobotwórczych drobnoustrojów. Z drugiej strony, w wilgotnym powietrzu rozwijają się grzyby i pleśnie, których trudno jest się pozbyć. Doskonałym rozwiązaniem jest nawilżacz powietrza z higrostatem, dzięki któremu uzyskamy odpowiednia wilgotność powietrza w mieszkaniu.

Jak działa nawilżacz powietrza z higrostatem?

Nawilżacz powietrza z higrostatem pozwala utrzymać optymalną wilgotność powietrza w mieszkaniu – nie jest ono ani zbyt suche, ani zbyt wilgotne. Sposób działania zależy od mechanizmu, jaki został zastosowany w konkretnym modelu. Obecnie na rynku dostępne są nawilżacze ultradźwiękowe, parowe czy ewaporacyjne. Niemniej jednak sekret ich skuteczności tkwi właśnie w higrostacie – urządzeniu, które pozwala kontrolować wilgotność powietrza w sposób całkowicie automatyczny. Tradycyjne nawilżacze powietrza, w przeciwieństwie do nawilżaczy powietrza z higrostatem, wymagają samodzielnego kontrolowania stanu wilgotności powietrza. W efekcie może okazać się, że powietrza w konkretnych pomieszczeniach jest zbytnio zawilgocone, co prowadzi do rozwoju grzybów i pleśni. Z drugiej strony, możemy mieć też do czynienia ze zbyt suchym powietrzem, które nie jest dobre ani dla naszego wyglądu, ani samopoczucia.

Zadbaj o zdrowe powietrze w domu!

Regularne wietrzenie pomieszczeń doprowadza do oczyszczenia się powietrza, a także pomaga utrzymać optymalny poziom wilgoci. Niemniej jednak otwieranie okien nie zawsze jest zalecane. Przykładowo, w okresie pylenia alergicy powinni unikać częstej wymiany powietrza, bowiem wraz z nim wpuszczają do środka alergeny. Wietrzenie nie jest też wskazane zimą, gdyż zbyt otwieranie okien na zbyt długi okres czasu przyczynia się do wychłodzenia mieszkania, a tym samym generuje poważne straty ciepła. Dlatego też warto wyposażyć się w nawilżacz powietrza z higrostatem, dzięki któremu możemy poczuć się we własnym mieszkaniu o wiele bardziej komfortowo. Nawilżacze powietrza z higrostatem nie kosztują wiele, natomiast pozwalają uchronić się przed nieprzyjemnymi konsekwencjami zbytniego zawilgocenia bądź przesuszenia powietrza w domu. Pamiętajmy, aby zainwestować w wysokiej klasy sprzęt, który posłuży nam przez dłuższy okres czasu. Wybierajmy nawilżacze powietrza z higrostatem, które spełniają nasze oczekiwania i w pełni odpowiadają naszym potrzebom oraz specyfice naszego mieszkania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *