Popularne

Artykuł

Dom

Jak tanio i nowocześnie urządzić kuchnię? Kilka sprawdzonych trików

Jak tanio i nowocześnie urządzić kuchnię? Kilka sprawdzonych trików

Serce domu, kuchnia, potrafi spowodować wstrzymanie oddechu, gdy zaczynamy liczyć koszty związane z jej urządzeniem. Sprzęty, szafki, szafeczki, dodatki, podłoga, ściany, każdy milimetr pociąga za sobą koszt. Obecnie mamy do wyboru wielość materiałów i inspiracji. Kuchnię urządzisz w stylu skandynawskim, angielskim, rustykalnym i retro. Zarówno sielsko- z przepychem jak i nowocześnie- z nutą elegancji.

Wcale nie trzeba mieć worka pieniędzy, by wyremontować bądź przerobić kuchnię. Zainspiruj się pomysłami dostępnymi na wyciągnięcie ręki, wejdź na meblator. Na czym można zaoszczędzić, remontując kuchnię? Jak to zrobić niskim kosztem?

Podłoga, ściany

Spory koszt w urządzaniu kuchni stanowią ściany i podłoga. Zamiast mozaiki bądź parkietu, połóż płytki. W dużych, sieciowych sklepach wybór jest ogromny. Wiele ofert promocyjnych, a płytki są wygodnym i praktycznym rozwiązaniem. Można pokusić się również o panele, ale one nie są tak odporne na wilgoć i łatwo zatrzymują kurz. Oczywiście można kupić panele z dodatkową powłoką, ale wtedy ich koszt jest wyższy.

Tanią opcją na wykończenie ścian jest połączenie płytek ceramicznych i farby lateksowej bądź lateksowo-akrylowej. Tego typu farba jest odporna na wilgoć, a ścianę można czyścić. Jeśli chodzi o płytki ceramiczne to jedno z najtańszych rozwiązań, ale też pozwalające na zaaranżowanie pomieszczenia w nowoczesnym stylu. Do wyboru jest wielość kolorów, wzorów oraz formatów.

Meble

Koszt zależy od wielkości kuchni, renowacji czy wymiany, mebli gotowych czy na wymiar oraz materiału z jakiego mają być wykonane. Najtańszym sposobem jest danie drugiego życia meblom, które już stoją. Opcją jest malowanie szafek kuchennych bądź wymiana frontów. Jeśli szafki kuchenne nie są uszkodzone, zawiasy sprawne, szuflady wysuwają się i zasuwają bez problemu, to wystarczy samo malowanie szafek, co obecnie jest bardzo modne. Dodatkowo nowe uchwyty i meble są jak nowe. Malowanie mebli dotyczy nie tylko kuchni, obecnie różne pomieszczenia wyposażane są w stare, pomalowane, odnowione meble. Nie tylko oszczędzamy, ale dajemy drugie życie czemuś co służyło pokoleniu przed nami.

Najtańsze są farby alkidowe, najpopularniejsze są obecnie farby V33 – bardzo często stosowane do renowacji mebli w celu uzyskania satynowej powierzchni, natomiast aby uzyskać efekt matowy farby kredowe.

Jeśli meble nie nadają się do renowacji bądź urządzamy kuchnię w nowym M, z pomocą przychodzą gotowe rozwiązania. Najczęściej wykonane z płyty, w wielu kolorach i wersjach. Gdy dobrze rozejrzymy się w ofercie, to gotowe kuchnie można znaleźć do pomieszczeń narożnych i nietypowych, w wielu sklepach można też zamówić dodatkową szafkę czy półkę.

Ostatni element kuchni to światło, a tu z pomocą przychodzą nam listwy LED, które można kupić za kwotę od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. A jeśli chodzi o lampę sufitową, to wybór mamy tak duży, że bez problemu znajdziesz tanie i nowoczesne rozwiązania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *