Popularne

Artykuł

Dom

Jak urządzić biuro w domu? Porady i wskazówki do domowego biura

Jak urządzić biuro w domu? Porady i wskazówki do domowego biura

Centralną częścią każdego biura domowego jest biurko. Ważne jest, aby było dostosowane do wnętrza i odpowiednio zabezpieczone. Zamykane na kluczyk szuflady pozwalają bezpiecznie przechowywać firmowe dokumenty i pieczątki. Podstawą dobrze zorganizowanego biura domowego jest jego odpowiednie oświetlenie, normy mówią o 300lx na powierzchni blatu. Dobrze zorganizowane miejsce pracy pozwala nam być bardziej produktywnym.

Aranżacja biura domowego

To, w jaki sposób zorganizujesz swoje domowe miejsce pracy, będzie miało bardzo duży wpływ na Twoją efektywność. Warto poświęcić trochę czasu aranżacji i dostatecznie przygotować biuro tak, aby spełniało wszystkie podstawowe wymogi i było dostosowane do Ciebie. Praca w domu wiąże się, z tym że w naszej pracy mogą przeszkadzać nam inni domownicy. Warto jest wybrać osobny pokój z dala od wszelkich rozpraszających czynników. Wybierając pokój przeznaczony na Twój gabinet, warto jest wybrać taki, w którym jest duży dostęp do naturalnego światła. Powinieneś odpowiednio zagospodarować swoją przestrzeń tak, aby wszystko mieć pod ręką. Biurko powinno być odpowiednich rozmiarów, by Twoja praca przebiegała sprawnie. Wygodny fotel jest inwestycją w zdrowie Twoich pleców, gdyż będziesz spędzać w nim dużą część swojego dnia. Aby zadbać o oczy, monitor powinien być w odpowiedniej odległości od Ciebie, która wynosi około 60 centymetrów. Również, jeżeli chodzi o zadbanie o twój komfort, ważne jest ustawienie monitora na odpowiedniej wysokości, tak by nie przemęczyć twoich pleców. Najczęściej przyjmuje się, że górna krawędź powinna być lekko poniżej linii oczu.

Aranżacja biura domowego

Funkcjonalne ustawienie regałów oraz szafek pozwoli nie tylko na przyjemniejszą i łatwiejszą pracę, ale także może zaoszczędzić ci wielu niepotrzebnych kontuzji i potłuczeń. Urządzając domowe biuro, warto pomyśleć trochę nad wyborem odpowiedniego oświetlenia miejsca do pracy. Nowoczesny gabinet w domu powinien być oświetlony tak, aby na blacie biurka było 300lx. To, w jaki przygotujesz sobie swój home office, zapewni ci lepszy komfort pracy oraz doda dużo do twojej efektywności.

Jak urządzić małe biuro

Jak urządzić małe biuro?

Przy organizacji małego biura warto jest zadbać o kilka aspektów, które przy małej powierzchni pozwolą na bardziej wydajną oraz intensywną pracę. Poza urządzeniem kącika pracy w sposób efektywny warto jest go, również urządzić w konkretnym stylu, tak aby praca była przyjemniejsza. Zadbaj o stylowe dopasowanie elementów znajdujących się w metrażu. Małe nowoczesne biuro powinno zawierać duże lustro, które optycznie powiększy strefę pracy. Przy małej powierzchni warto zadbać o odpowiednie ustawienie mebli biurowych, tak żeby zapewnić sobie odpowiednie warunki do pracy. W niewielkim metrażu warto zadbać o dekoracje, które umilą nam dzień pracy, ale musimy pamiętać również że biuro w małym pomieszczeniu musi posiadać wiele miejsc do przechowywania, ponieważ nie chcemy, żeby podczas pracy pojawił się harmider. Warto jest wydzielić specjalną przestrzeń na wszystkie potrzebne ci przybory takie jak segregatory, drukarka, czy choćby odpowiednie miejsce na laptopa. Odpowiednia aranżacja przysłuży się potem twojej efektywnej pracy.

Domowe biuro w salonie

Mini biuro w domu – jakie oświetlenie wybrać ?

Biuro to miejsce, gdzie szczególnie ważne jest odpowiednie oświetlenie. W twoim nowoczesnym biurze w domu powinien być dostęp do światła słonecznego, zapewni to nie tylko komfort psychiczny, ale i dodatkowo bardzo pomoże twoim oczom w prawidłowym funkcjonowaniu. Biurko powinno być ustawione bokiem do okna tak, żeby promienie słoneczne nie świeciły ci w oczy oraz nie odbijały się w ekranie komputera. Oświetlenie do domowego biura nie powinna być zamontowane tuż nad naszym biurowym stanowiskiem, ponieważ może ono dekoncentrować naszą uwagę oraz powodować efekt olśnieni. Sprzyjające naszej efektywnej pracy panele LED lub kinkiety sufitowe są dobrym rozwiązaniem dla naszego gabinetu. Warto zaaranżować w naszym kąciku do pracy oświetlenie z regulacją położenia żarówek, tak aby móc kontrolować to, jak pada światło. Osoby które, pracują w godzinach, gdy nie jest możliwe, by posiadały dostęp do światła słonecznego, dobrym rozwiązaniem może być zapewnienie sobie w swojej przestrzeni do pracy lamp, w których możliwa jest kontrola natężenia światła. Kiedy urządzasz domowe biuro powinieneś zaopatrzyć się w lampkę biurkową z regulowanym ramieniem, co pozwoli dostatecznie doświetlić całą przestrzeń.

Mini biuro w domu

Domowe biuro w salonie lub w sypialni – czy to dobre rozwiązanie? Kilka praktycznych porad

Praca biurowa wymaga specjalnej aranżacji miejsca, w którym będziemy pracować. Biuro domowe powinno być w miejscu, w którym będziemy mogli skupionym i funkcjonalnym, dlatego myśląc o urządzeniu swojego od biura w salonie lub sypialni warto jest przemyśleć, czy na pewno będzie to miejsce, w którym będziemy się w stanie w pełni skupić na swojej pracy. Nasze małe domowe biuro powinno być w stanie pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy do pracy dlatego nie warto upychać go w miejsce już wcześniej ciasnej sypialni. Średnie wymiary biurka wynoszą około 180 cm szerokości i około 1 metra głębokości dlatego będziemy musieli poświęcić duża część pokoju dla naszej przestrzeni biurowej. Urządzając biuro w sypialni, musimy pamiętać, że nie będzie to samo co zaaranżowanie oddzielnego gabinetu. Każde z rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Z jednym z dominujących plusów zorganizowania swojego biura w salonie jest to, że nie musimy zajmować całego nowego pomieszczenia, możesz umieścić je na przykład w rogu salonu bądź sypialni i będzie to wystarczające rozwiązanie. Jednym z dużych minusów domowego gabinetu w salonie może być brak możliwości skupienia się na pracy, szczególnie jeśli często w salonie będą przebywać dzieci, praca w takim miejscu może stać się ciężka lub po prostu niemożliwa.

Domowe biuro

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *