Popularne

Artykuł

Dom

Jak wybrać bidet i prawidłowo go zamontować?

Jak wybrać bidet i prawidłowo go zamontować?

Bidet to jeden z tych elementów ceramiki łazienkowej, którego zainstalowanie w swojej łazience rozważa coraz więcej osób. Pozwala on w prosty i szybki sposób zadbać o higienę osobistą, zaoszczędzić czas oraz ograniczyć zużycie wody i częstotliwość korzystania z prysznica. Bidety są dostępne w różnych wariantach konstrukcyjnych oraz stylach, co pozwala na ich perfekcyjne dopasowanie do wystroju łazienki oraz poczucia estetyki jej właściciela.

Bidety i ich rodzaje – czym różnią się bidety stojące od podwieszanych?

Rozważając umieszczenie bidetu w domowej łazience musimy zdecydować, na którą konstrukcję postawimy. Rozwiązania te występują w dwóch podstawowych wariantach – podwieszanym i stojącym. Bidety podwieszane są mocowane nad podłogą i estetycznie komponują się z innymi elementami ceramiki podwieszanej, w tym w szczególności z miską wc. Bidety stojące z kolei są umieszczane na podłodze i stanowią świetny wybór do łazienek, w których znajduje się sedes stojący lub kompakt wc. Bidety podwieszane do prawidłowego funkcjonowania potrzebują dodatkowego elementu konstrukcyjnego – jest nim stelaż pod bidet.

Bidety stojące i podwieszane występują w różnych kształtach. Doskonałym przykładem ich zróżnicowania jest oferta marki Roca, w której znajdziemy rozwiązania o klasycznym, zaokrąglonym kształcie (Inspira Round), bardziej nowoczesne bidety o kwadratowych formach (Inspira Square) oraz klasyczne bidety stojące designem nawiązujące do stylu vintage (Carmen). Co ciekawe, bidety z kolekcji Inspira są dostępne w aż sześciu unikalnych kolorach, co daje dodatkowe, cenne możliwości aranżacyjne. Do wyboru mamy klasyczną biel, biel w macie, beż, cafe, perłowy oraz onyks.

Dodatkowe elementy, które warto kupić w komplecie z bidetem

Zakup samego bidetu nie jest wystarczający, aby możliwe było jego prawidłowe zamontowanie i czerpanie korzyści z możliwości, jakie oferuje to klasyczne i niezwykle praktyczne rozwiązanie. Do jego prawidłowego montażu niezbędny jest także dopasowany stelaż pod bidet, który będzie odpowiadał za dostarczenie bieżącej wody oraz odprowadzanie tej zużytej. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór stelaża tej samej marki, której bidet zdecydowaliśmy się zakupić. Gwarantuje to bezproblemowy montaż obu rozwiązań oraz ich prawidłowe funkcjonowanie.

Do bidetu można dokupić także dodatkową pokrywę, która będzie chroniła jego wnętrze przed osiadaniem kurzu i zabrudzeń oraz nada całej konstrukcji bardziej kompletnego charakteru. Porywa musi być idealnie dopasowana do kształtu miski bidetowej, posiadać system wolnego opadania oraz być wykonana z wysokiej jakości materiałów. Warto zwrócić uwagę na pokrywy wolnoopadające oferowane przez markę Roca, które są wykonane z solidnego materiału Supralit posiadającego dodatkowo cenne właściwości antybakteryjne. Niezbędnym dodatkiem jest także bateria bidetowa, którą aktualnie można kupić w modnej i oryginalnej zarazem kolorystyce. Aby się o tym przekonać, wystarczy zwrócić uwagę na baterie Insignia i Naia od niedawna dostępne w eleganckiej czerni, która idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz oraz klasycznym kolorze różowego złota.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *