Popularne

Artykuł

Dom

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Jak wybrać panele fotowoltaiczne?

Instalacje fotowoltaiczne cieszą się obecnie dużą popularnością. Na dachach budynków coraz częściej można zobaczyć panele słoneczne – płaskie płyty, które czerpią energię ze słońca. Sprawdź, jak wybrać najlepsze panele fotowoltaiczne!

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w instalację fotowoltaiczną. Do najważniejszych zalet takiego rozwiązania należą oszczędność pieniędzy oraz ochrona środowiska naturalnego. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze paneli fotowoltaicznych.

Czym jest fotowoltaika?

Zanim przejdziemy do tematu paneli fotowoltaicznych, warto wyjaśnić, czym właściwie jest fotowoltaika. Mówiąc najprościej, jest to proces pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Aby uzyskać energię słoneczną, konieczne jest zamontowanie instalacji fotowoltaicznej. W jej skład wchodzą m.in. montowane na dachach budynków moduły fotowoltaiczne – płaskie płyty ze szkłem, czerpiące energię ze słońca. Takie panele zwykle umieszcza na budynkach w taki sposób, aby były skierowane w stronę południową. Dzięki temu możliwe jest wygenerowanie maksymalnej ilości energii ze słońca. Aby instalacja mogła działać prawidłowo, niezbędne są także falowniki, które generują prąd zmienny i umożliwiają działanie urządzeń domowych.

Na co zwrócić uwagę, wybierając panele fotowoltaiczne?

Istnieje wiele aspektów, którym trzeba się przyjrzeć podczas wyboru paneli fotowoltaicznych. Przed podjęciem decyzji o wyborze danego modelu warto zwrócić uwagę m.in. na takie parametry jak:

  • Typ paneli – do wyboru mamy panele monokrystaliczne o wysokiej wydajności lub tańsze, ale mniej wydajne panele polikrystaliczne;
  • Moc instalacji – warto sprawdzić, jak wybrane panele wypadają pod względem mocy. Nowoczesne panele słoneczne powinny charakteryzować się mocą co najmniej 330 W;
  • Stosunek ceny do jakości paneli;
  • Czas gwarancji udzielanej przez producenta;
  • Renoma producenta – warto zwrócić uwagę na doświadczenie firmy oraz zapoznać się z opiniami klientów na jej temat.

Panele fotowoltaiczne Selfa – dlaczego warto?

Planując zakup wysokiej jakości paneli fotowoltaicznych, warto zwrócić uwagę na panele firmy Selfa. Jest to producent znany z wysokiej jakości elementów grzewczych, a zarazem jedna z pierwszych firm, które zaczęły w Polsce produkować panele fotowoltaiczne. Selfa to jeden ze stosunkowo nielicznego grona producentów, łączących polski kapitał ze sporym eksportem za granicę. Panele Selfa są produkowane w technologii HALF-CUT. Technologia HALF-CUT to gwarancja większej mocy, niższych strat i dużej odporności na uszkodzenia mechaniczne.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *