Płyty gipsowo-kartonowe w budownictwie jednorodzinnym znalazły zastosowanie przede wszystkim przy wykańczaniu poddasza użytkowego. Wszystko to dzięki łatwości ich montażu oraz ich szczególnym właściwościom. Poddasze użytkowe to pomieszczenie charakteryzujące się dużym ryzykiem pożarowym. Dlatego też do jego wykańczania stosuje się płyty gipsowo-kartonowe o właściwościach ognioodpornych. W jaki sposób szybko oraz tanio zmienić poddasze w funkcjonalne pomieszczenie? Przeczytacie o tym poniżej.
Spis treści
W jaki sposób wykończyć poddasze użytkowe?
Najlepszym rozwiązaniem w przypadku wykańczania poddasza użytkowego będzie zastosowanie systemu suchej zabudowy. Jest to prawdopodobnie najszybszy sposób pozwalający na stworzenie nowoczesnego wnętrza.
Płyty gipsowo-kartonowe świetnie sprawdzą się do zabudowy zarówno ścian, jak i sufitów oraz skosów. Warto również wspomnieć, iż rozwiązanie z wykorzystaniem płyt gipsowo-kartonowych jest jednym z tańszych sposobów na wykończenie wnętrza. Ogromną zaletą zastosowania płyt gipsowych jest także łatwość montażu.
Nowoczesna sypialnia czy pokój relaksu, czyli jak najlepiej wykorzystać poddasze użytkowe?
Podczas przeprowadzania prac wykończeniowych domu bardzo często pomija się poddasze. A szkoda, gdyż jest to pomieszczenie o ogromnym potencjale. Poddasze użytkowe to przestrzeń, którą można w bardzo łatwy sposób dobrze zagospodarować. Może ono posłużyć nam między innymi jako sypialnia, garderoba lub biblioteka.
Wiele osób marzy o zasypianiu pod gwiazdami. Tak niewiele potrzeba, aby spełnić to marzenie. Wystarczy poddasze użytkowe przekształcić w wygodną sypialnię z łóżkiem umieszczonym pod oknem dachowym. Projekty z sypialnią na poddaszu cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Takie pomieszczenie pozwala bowiem na uzyskanie maksimum prywatności. Bardzo dobrym pomysłem będzie również przeznaczenie poddasza użytkowego na miejsce odpoczynku dla całej rodziny. Można przykładowo urządzić w nim domową biblioteczkę lub mini salę kinową.
Jak wykorzystać wykończone poddasze z płyt g-k? Kilka pomysłów znajdziesz na stronie: https://www.siniat.pl/pl-pl/blog/sucha-zabudowa/drugie-zycie-poddasza.
Podobne artykuły
Drzwi wewnętrzne do mieszkania: rodzaje, wzory i wybór klamek
Drzwi wewnętrzne pełnią istotną rolę w każdym mieszkaniu. Oprócz funkcji praktycznych, stanowią ważny element wystroju wnętrza, wpływając na ogólny wygląd…
Jakie zalety ma ogrzewanie podłogowe?
Kaloryfery w domu to rozwiązanie, które jest oczywiste, lecz czy należy do jedynych tego typu? Okazuje się, że coraz więcej…
Ile kosztuje zakup kominka gazowego?
Kiedy zastanawiasz się nad zakupem kominka, z pewnością zależy ci również na poznaniu wszystkich związanych z tym kosztów. Istnieje wiele…
Cyklinowanie podłogi – dlaczego warto? Opis procesu
Cyklinowanie podłogi chodzi ci po głowie, ale nadal nie masz pewności, czy rzeczywiście potrzebujesz tej usługi. Renowacja parkietu to popularne…
Łupek– ciekawe pokrycie dachu
Wykończenie dachu budynku jest jednym z ważniejszych elementów, które odpowiadają następnie za jego estetykę, czasami funkcjonalność, a także zazwyczaj odpowiednie…
Rola projektowania wnętrz w Krakowie
Projektowanie wnętrz to sztuka, której najważniejszym celem jest tworzenie przestrzeni, która nie tylko spełnia praktyczne potrzeby lokatorów, ale również odpowiada…
Projektowanie przestrzeni biurowej – o czym trzeba pamiętać?
Przestrzeń biurowa wymaga odpowiedniej organizacji, a tym samym – planu. Ponieważ jest to miejsce pracy, najważniejszy tutaj jest komfort osób…
Wanna Fjordd – elegancja i minimalizm w Twojej łazience
Nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz łazienkowych przynoszą ze sobą wiele innowacji, zarówno pod względem funkcjonalności, jak i estetyki. Jednym z…
Klimatyczna magiczna jesień – plakaty na ścianę wprowadzą ją do Twojego wnętrza
Jesień jest tuż za rogiem, co oznacza, że nadszedł czas, aby wprowadzić ciepłą i przytulną atmosferę do swojego wnętrza. Nie…
Salon z jadalnią – 4 praktyczne porady
Realia rynku nieruchomości sprawiają, że mało kto jest w stanie wydzielić osobne pomieszczenie tylko i wyłącznie na jadalnię. W praktyce…