Popularne

Artykuł

Budownictwo

Jak zamontować balustradę na balkonie?

Jak zamontować balustradę na balkonie?

Balustrada to jeden z najważniejszych elementów wykończenia domu. Dlatego podczas montażu musisz zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność tej przestrzeni, jak i na względy estetyczne. Wtedy z pewnością będziesz w pełni zadowolony ze swojej decyzji. Podpowiadamy Ci, jak wybrać mocowania, które mają wszystkie te cechy

Jak wybrać mocowania do balustrad?

Koniecznie weź pod uwagę rodzaj balkonu podczas wybierania odpowiednich mocowań. Balustrady mogą mieć naprawdę różny charakter, choć coraz popularniejsze są samonośne wersje. Przede wszystkim zdecyduj się na wysokiej jakości elementy, bo to właśnie one zwiększą bezpieczeństwo podczas korzystania z balustrady. Poza tym decydują o tym, czy konstrukcja będzie wytrzymała. Dlatego wybierając mocowania do balustrad, musisz uwzględnić kilka aspektów – grubość płyty balkonowej, wytrzymałość betonu, a także jego zbrojenie.

Jakie produkty są niezbędne podczas mocowania balustrad?

Tak naprawdę jest kilka istotnych produktów, które decydują o tym, czy balustrada zostanie dobrze zamontowana. Niezbędne są dopasowane śruby, wkręty, nitonakrętki, podkładki, kotwy, a także pręty gwintowane.

Koniecznie zwróć uwagę na to, z jakich materiałów zostały wykonane poszczególne elementy, wykorzystywane przy montażu balustrady. Najlepiej sprawdzi się stal nierdzewna, ponieważ jest odporna na korozję, a to oznacza, że te części nie będą musiały być wymieniane przez długie lata. Oprócz tego zapewniają trwałość oraz odpowiednie przenoszenie działających sił. Z takimi produktami z pewnością stworzysz solidną, bezpieczną i w pełni efektowną przestrzeń.

Na czym polega mocowanie szklanej balustrady samonośnej?

Jednym z największych trendów, jeśli chodzi o balustrady, są wersje samonośne. W końcu prezentują się bardzo nowocześnie i minimalistycznie, a do tego nie ograniczają dopływu światła do pomieszczenia. Dzięki temu możesz cieszyć się słońcem, a nawet hodować kwiaty na balkonie. Zwróć tylko uwagę na to, że tego typu balustrada wymaga nieco innych mocowań. Choć nie jest to skomplikowane, wystarczy, że będziesz kierować się konstrukcją tego elementu. Najważniejszą kwestią jest wykonanie odpowiednich pomiarów i wybór dopasowanych części mocujących. Podczas montażu konieczne jest również wywiercenie otworów, zamontowanie w nich wkrętów, a na koniec dodanie dopasowanych profili. Później zostało już tylko zamontowanie szklanych elementów balustrady.

Pamiętaj tylko o tym, żeby jeszcze przed rozpoczęciem pomiarów zdecydować się, na jakiej wysokości ma być założona balustrada. Zazwyczaj największą wygodę zapewniają, jeśli są zamontowane na wysokości 90 cm. Po prostu zapewnia to odpowiedni poziom bezpieczeństwa, a do tego jest komfortowa podczas użytkowania.

Podobne artykuły

Dodaj komentarz

Wymagane pola są zaznaczone *